Výběr 55" TV do 12.000 Kč se sledováním přes anténu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 9. 2020 17:45

seesul píše:Díky za přínosnou debatu. Zmiňuje se tu i android systém u TV, který by se mi v nové TV taky líbil. Většina prodavačů mi jej nedoporučuje s tím, že je pomalý, seká se a často vyžaduje restarty, a nejhorší je údajně u Sony.
Jakou máte s jeho funkčností zkušenost?

Naprostá kravina (ty jejich řeči). Asi tam holt nemají incentivu = nemají tam body, a tak od toho odrazují.
Mnoho lidí by se na jejich pozici zachovalo stejně. Prodáš výrobek, kterej není v preferenčním listě a vedení na něj netlačí = nejen, že nedostaneš body -> prachy do vejplaty, ale dostaneš i pojeb od šéfa, že jsi neprodal zboží z preferenčního listu.

Naopak Sony v rámci Android aspoň tedy do vyšších řad dává nejvíce paměti a má to vynikající.

Je to takový klišé - Říkat, že Android je pomalej. To možná bylo tak 3 roky dozadu. Prodavači často ani nepřipojej ty TV na síť a nedaj tam ani účet. Stačí jim pár pohádek, které prostě jen opakují léta:

"Android je pomalej." (jako kdyby se nevyvíjel. U mobilů bychom se taky dneska smáli třeba Android Kitkatu)
"Japonci zaspali dobu, určitě je tedy nekupujte. Dneska to válcujou Korejci." (není to o značce, ale o modelu)
"Samsung má hrozně přesvícenej obraz a barvy má jak omalovánky." (jako kdyby si ho člověk nemohl nastavit sám)
"QLED moc svítí, to vás večer budou bolet oči." (jako kdyby si člověk nemohl ten jas stáhnout)

...a pak ti v Electroworldu prodaj jejich kalibraci za 1000,- - aneb největší ojeb :)

Samozřejmě všichni nejsou stejní a nestrkat je do jednoho pytle, ale lepší je si to ověřit všelijak sám.
V prodejně by měli dovolit, že si zákoš vezme s sebou vlastní flešku, ze který si pustí třeba fotky, filmy, vyzkouší si načítání. To vše můžeš. Kdyby tam byli tací, co to nedovolej, tak se otočit a odejít.
To samý pohrát si s barvama. Prodejní režim není to, co doma pak člověk vidí.

Na druhou stranu pokud se prodavač zákošovi dokáže věnovat, záhodno pak ze strany zákoše je u něj udělat ten kšeft, případně pak pochválit na centrálu/na prodejně. Případně se optat na kontakt a na třeba kód prodejce - někde ho zadávají..má z toho pak body.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seesul 30. 9. 2020 08:32

Opět díky všem za pro mne přínosné info. Takto mi to rozhodně stačí a nové vlákno založím, až nadejde ten okamžik a budu novou oledku pořizovat, předpokládám koncem roku. Pak to bude o tom, jestli si připlatit za android a značku SONY, anebo se spokojit s cenově výhodnou B9 od LG.
seesul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 30. 9. 2020 22:50

indeshit píše:Tak QE55Q60R za ty peníze byla slušná nabídka. Dnes nejlevnější QLED v 55 je zřejmě TCL 55C715 kolem 14.500,- nebo právě Hisense 55U7QF (ta má na svou kategorii velmi pokročilý podsvícení Direct LED se zónama) za 18k nebo TCL 55C815 za 16k, qe55Q6xt cca 18.5k
Všechno jsou to VA typy.

To VA versus IPS je v této kategorii je naprosto nejdůležitější, pokud jde o obraz.
Pokud by časem mělo dojít k přehrávání UHD (4K) obsahu třeba z Netflixu, Applu, případně z USB nebo ze streamingu třeba z KODI, tak pak dochází na sledování HDR možností, rozsahu krytí barevného spektra apod.

Kde se to vyrábí je úplně jedno, stejně tak, že něco tehdá vydrželo, tak to neznamená, že to vydrží dnes.

Tak on i ten NanoCell je QLED. Využívá Quantum Dot. Tam ale to nedává moc smysl, protože to je právě limitováno IPS technologií. Hisense ULED je taky Quantum Dot.

Jinak IPTV té kvalitě výrazně nepomůže. DVB-T2 je na tom velmi slušně, co se týče veřejnoprávních kanálů. Komerční kanály tam jsou v hnusné kvalitě, ale tak to prostě je. IPTV nabízí v HD i kanály komerční.

Pokud by časem došlo na filmy právě přes USB, bude nejlepší Android, protože tam jsou přehravače typu VLC nebo KODI, které přechroupají vše. Dnes třeba se může jednoduše stát, že někde nejde většina .avi nebo .mkv třeba nejde se zvukem apod. Hisense tedy nemá Android, ale na druhou stranu je v tom celkem schopnej.
Koho zase učaruje Youtube, může se hodit i hlasový vyhledávání než to tam dlouho ťukat na virtuální klávesnici. Někde anglicky, někde i třeba česky (android tv).
Někdo zase slyší na O2 TV (oficiálně dneska jen na Samsungu), někdo se zas zamiluje do Ambilightu (Philips) , někdo zase do KODI (android tv nebo na xboxu nebo na pc nebo na multimediálním centru - doporučuju se zeptat mezi známými, zda to někdo nepoužívá - velmi rozšířená a oblíbená aplikace)

Ceny neustále klesají. Letošní modely jsou s cenami ještě stále celkem na začátku. Bude to ještě dost klesat, takže pokud to vydrží do listopadu (Black Friday) nebo do ledna třeba, tak se rozšíří celkově možnost i na o něco lepší modely. Do té doby se dá čerpat inspirace a nápady.

Možnosti jsou obrovské a dneska je Smart TV funkcionalita u všech TV. Jednotlivé operační systémy se mohou ale dost lišit možnostmi, potenciálem, délkou updatů apod.
Možná bude dobré se zamyslet trochu dopředu o těchto možnostech.

Čím méně to hoří, tím líp. Ceny klesají, více modelů se pak dostane do rozpočtu.

Jenom doplnim, ze LG Nanocell nepouziva quantum dot technologii. Dokonce nepouziva ani nanocastice (krystaly). Pouziva obycejne bile LED a absorbcni filtr, ve kterem je cervene barvivo (ABS 594). Proto taky nedosahuji takoveho jasu nebo objemu barev jako konkurencni QLED televize, ktere pouzivaji modre LED a kvantove body pro vytvoreni cistych barev.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 10. 2020 10:55

Pandero: Vidíš. Dobré info. Já měl za to, že taktéž používají pro dosažení lepšího gamutu tam právě qdot. Někde na TouchIT nebo kde byla dokonce i fotka z Lukášovy prezentace, kde se zase opírají do Samsungu, že oni mají "nanovější nano" a Samsung to má horší :)

Dobré vědět.

Nicmémě i kdyby používal NanoCell QDOT, doporučovat Nanocell je beztak zločin :) :

https://m.youtube.com/watch?v=BEc2iznIdgQ - stačí se podívat na toto. Low-quality lover si na tom smlsne, to uznávám, ale filmovej fanda od něčeho takovýho dá ruce pryč.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 1. 10. 2020 12:00

indeshit píše:https://m.youtube.com/watch?v=BEc2iznIdgQ - stačí se podívat na toto. Low-quality lover si na tom smlsne, to uznávám, ale filmovej fanda od něčeho takovýho dá ruce pryč.

Není srovnání VA (samsung) a IPS (lg) lcd panelu tak nějak z principu nesmysl? ;-)
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 10. 2020 12:07

Neřekl bych, že srovnání je nesmyslné, ale spíš koupě IPS pro domácí vychutnání si kvality je nesmyslná. Můj názor teda.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 1. 10. 2020 12:09

seesul píše:Opět díky všem za pro mne přínosné info. Takto mi to rozhodně stačí a nové vlákno založím, až nadejde ten okamžik a budu novou oledku pořizovat, předpokládám koncem roku. Pak to bude o tom, jestli si připlatit za android a značku SONY, anebo se spokojit s cenově výhodnou B9 od LG.

S Androidom ma este OLED aj Philips, ale ci uz to bude Sony, LG alebo Philips, tak pri OLED sa priprav, ze si poriadne priplatis oproti tvojmu povodnemu rozpoctu. ;-)
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod seesul 2. 10. 2020 09:00

Můj limit u Oled bude 30.000, ten zatím splňuje B9 od LG.
seesul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R. 2. 10. 2020 19:43

Hlásím se opět. Vše jsem si promyslel a nakonec jsem to vyřešil prozatím tak, že synovi jsem do pokojíku koupil novou TV o úhlopříče 43", neboť na ní stejně moc nekouká a když tak z 2,5m z postele a já si prozatím nechám LG plazmu dokud slouží a příští rok ( možná v lednu ) se kouknu na výprodeje něčeho solidního, co tu již zaznělo. No a pak půjde LG plazma do dílny na letní sledování....
Jinak synovi jsem koupil levnou TV, ale myslím, že pro něj dostačující. Vyšla po využití bonusů, malusů a dalších sleviček na 6.000 Kč Toshiba 43U2963DG
Každopádně budu moc rád ( a nejen já, ale určitě i další, kteří by sháněli podobnou TV v podobné cenové relaci ) když tu občas někdo přihodí příspěvek s tipem na TV, která by stála za koupi.
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pas4 3. 10. 2020 15:17

Když se podívám na tento test-https://youtu.be/hZE-Tb4uXv4 tak se nedivim,že se lidem líbí víc IPS.Testovací video a reálný děj je nebe a dudy.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 3. 10. 2020 19:43

Jo, přesně tak to je a nic s tím neuděláš.

-- 3. 10. 2020 20:46 --

Jo, přesně tak to je a nic s tím neuděláš. I tady to je jednoznačný https://www.youtube.com/watch?v=qhTysvWhqzc
takyjamam
Junior

Předchozí stránka