OLED TV do 30.000,- uhlopříčka 55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tanguero 15. 10. 2020 11:58

Tony, to že máš 2000-ku neznamená, že Panasonic je špička a ostatní je šunt. Ano, ty máš TOP model a zaplatil sis za chladič na LG panelu a další vychytávky. Zbytek pole včetně Panasonicu používá zcela identické OLED panely od LG a na to mašlí svoji elektroniku. Nicméně nechci vyvolávat flame, důležité je nesejít z cesty a koupit OLED, dál už je to jedno ...
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 10. 2020 12:02

Mrak píše:Konzervativní systém mi netrápí. Já nikdy nechtěl smart TV, mi by stačilo jen zobrazovadlo. Kdyby mi dali OLED panel s jedním HDMI, tak jsem spokojen jak želva. Nahrávání pořadů mi netrápí, sledováníTV i O2TV mají svoje funkce nahrávání a zpětného shlédnutí a hlavně, já TV vysílání skoro nesleduju. A právě proto, že má Panasonic tak super nastavení už z výroby a už tenkrát při té plazmě jsem byl sakra spokojen, tak jsem na ně koukal primárně. I když si to nechají zaplatit.

Spokojen bez přimeho srovnani...jinak je fakt, že panasonic dnes vuči konkurenci nepřinaši nic a to doslova a ještě si musiš připlatit. To se opravdu vyplati.
Tedy krom nejvyšši řady v podobě vyššiho jasu diky chladici "destičce". Takže pokud tohle opravdu, ale opravdu využiješ či dokažeš ocenit v nějakych běžnych domacich podminkach tak zde ma cenu připlacet.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 10. 2020 12:17

Dneska je v Planeo LG OLED55BX za 31490 Kč, jedna z možných voleb (a taky velmi dobrá).

-- 15. 10. 2020 13:21 --

Mrak píše:Je tedy fakt, že tu je TX-55HZ980E, ale nějak si říkám, že ten 50Hz panel je škoda. Sice je fakt, že filmy/seriály běží na polovinu a sport mi moc nezajímá, ale.. Když už bych hrál občas, tak to ocením. Přeci jen u PC mám monitor s 240Hz panelem a je to znát.

Proč si myslíš, že HZ980E má 50Hz panel? Jestli dokáže přijímat 4K@120Hz, to asi ne, ale 50Hz OLED panely ani LG Display nedělá.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 10. 2020 12:26

Každý model má něco a něco naopak nenabízí, nebo to dělá jinak. To je třeba zvážit podle toho co všechno člověk od TV očekává a zamýšlí s ní i do budoucna. Ale řekl bych že spoustu rozdílů setře profesionální kalibrace obrazu, kterou tady nabízí uživatel riddle a která často vyjde levněji než rozdíly v cenách jednotlivých značek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 10. 2020 13:01

kvok píše:Dneska je v Planeo LG OLED55BX za 31490 Kč, jedna z možných voleb (a taky velmi dobrá).

Proč si myslíš, že HZ980E má 50Hz panel? Jestli dokáže přijímat 4K@120Hz, to asi ne, ale 50Hz OLED panely ani LG Display nedělá.


Viděl jsem akci. Já to pak moc už nehledal, je možné, že to některé obchody prostě jen mají blbě popsané.

miromen4: Tak nejvyšší řadu kupovat nechci, však mám limit 30k plus mínus, zase nemůžu dát třeba sto klacků za TV, to mi přijde už trochu zbytečnej luxus, na který zas tolik nevydělávám. Tenkrát jsem obcházel a zkoušel různé zdroje videí po všech čertech různých značek. LED stály většinou za prd, pokud jsem nechtěl dát 50k, plasmy jasně vítězily, tak jsem nakonec vzal tuhle. Ještě jsem tenkrát trefil nějakou akci zrovna.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal121 15. 10. 2020 15:11

A co ten Philips 55OLED754 , co všude prodávaj za 25.000,-, má s ním někdo zkušenosti?
michal121
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 15. 10. 2020 17:47

Tony70 píše:Mrak :

Finálním rozhodnutím si musíš samozřejmě projít sám, nicméně je vidět, že to máš v hlavě srovnáno. U jakékoliv televize je vždy zásadní pouze a jen OBRAZ!

A veškerá ta "bižutérie" okolo, je jen pozlátko pro ty, co si myslí, že si tím koupili za cenu Dacie přímo Rolls Royce ... Ač se to někomu líbí nebo ne, tak stále platí, že pokud jdu primárně po špičkovém obraze, tak je to PANASONIC, v závěsu je SONY a dál? A dál už je to zcela jedno ... ;-)

Televize která je zastaralá už dnes jako jakýkoliv Panasonic je velmi nevýhodný nákup.A když už mluvíš o obraze,tak ze 4 metrů stejně nepoznáš rozdíl mezi OLED Panasonic a LG.Ano v dobách plazmy Panasonic kraloval ,ale ty doby jsou už pryč.Můj skromný názor.Apropo nejpovolanější názory zde na foru má jednoznačně Riddle.Ten přesně ví o čem píše.
Naposledy upravil MgX dne 15. 10. 2020 18:01, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněno napadení druhého diskutujícího. Takto se zde diskutovat nebude!
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 10. 2020 17:48

miromen4 píše:Spokojen bez přimeho srovnani...jinak je fakt, že panasonic dnes vuči konkurenci nepřinaši nic a to doslova a ještě si musiš připlatit. To se opravdu vyplati.
Tedy krom nejvyšši řady v podobě vyššiho jasu diky chladici "destičce". Takže pokud tohle opravdu, ale opravdu využiješ či dokažeš ocenit v nějakych běžnych domacich podminkach tak zde ma cenu připlacet.

Někdy není dobré hanit zařízení, které jsi neměl možnost posoudit pořádně. Onen chladič a na to navazující věci se na obraze hodně projeví. Nebudeme si nalhávat, že cena je vysoká. Stejně tak, že Panasonic je velmi konzervativní, co se týká různých aplikací atp. Ale určitě, když pojedeme jen podle kvality obrazu pro ultimativně laděného kupujícího, bude mít ve výběru velmi silnou pozici.

Mrak je přesně ten zákazník, kterému vysoce stabilní, byť konzervativně pojaté, prostředí může vyhovovat. Je na něho totiž zvyklý. Navíc měl doma plazmu od Panasonicu, čímž naváže i na jakousi obrazovou filozofii společnosti.

Kdybychom se bavili o druhém tazateli, tj. zakladateli vlákna, kterému Mrak do něho vstoupil :hmm: tak by zase rady mohly jít trochu odlišnou cestou. U michal121 při udávané maximální ceně, je otázkou, jestli skutečně chce jít, jakožto hráč, cestou OLEDu. A když tak jakého...

Rady typu Panasonic OLED určitě ne, protože je předražený a nic nenabízí, anebo Sony určitě ne, jsou skutečně špatné. Kdo trvá na implementovaných funkcích a širokých možnostech instalace všemožných aplikací, nepůjde cestou Panasonicu. Otázkou je, zda pro něho bude správnou cestou LG, anebo by raději sáhl na OLED Sony, protože má Android, nebo cítí naprostou potřebu mít nejnovější HDMI a tak si vybere dle toho.

tanguero píše:Osobně nevidím důvod pro nostalgii za Panasonicem. Místní fandové Panasonicu si pochvalují tovární nastavení a konzervativní systém v TV. Mě se po něm vůbec nestýská a s nastavením TV jsem si rád pohrál sám, protože jsem byl zvědavý co to všechno umí.


Když bych chtěl být zlý a rýpavý, napíšu Ti, že u Tebe nešlo o nastavení TV a pohrát si s tím, ale o rozvrtání výrobcem nastaveného. Jak by Ti jistě potvrdil místní znalec kalibračního procesu, nastavit televizor jen a pouze podle očí sice jde, ale výsledek je o vyloženě subjektivním vidění, nikoliv o přesnosti nastavení, tak jak má být. A kdybys chtěl, tak i ten Panasonic můžeš rozhasit dle svého přání a věř, že jeho menu je velmi obsáhlé, co se týká ladění obrazu.

Nostalgie se týká věcí, které již nemůžeme mít, protože... Panasonic OLED není nostalgie, ale obrazově skvělá současnost. Na rozdíl od mnoha lidí na fóru, jsem měl opakovanou a nezanedbatelně dlouhou dobu k tomu, abych si s pár takovými televizory mohl pohrát a zažít co umí. Takže o nich cosi vím. Přál bych Vám to taky. Chápu, že byste si vlivem okolností nakonec vybrali cosi jiného, protože Android, nebo protože aplikace, ale alespoň byste měli reálnější představu.

Stejně tak byste se mohli lépe zorientovat a zjistit něco o nastavení od výrobce, bez nutnosti následné kalibrace. Netvrdím, že kalibrací nezískáte ještě víc. Ale u něčeho se posunete o krok a u jiného o deset metrů.

Televizor už není jen o obraze, ale pro mnohého člověka je stále právě obraz ten absolutně nejdůležitější parametr.

-- 15. 10. 2020 18:49 --

//roman2277 odstraň ze svého příspěvku urážku druhého diskutujícího. Hned. Děkuji.
//Tak jsem to nakonec musel udělat za Tebe. Příště si prosím osobní útoky nechej jinam.

-- 15. 10. 2020 19:05 --

roman2277 píše:A když už mluvíš o obraze,tak ze 4 metrů stejně nepoznáš rozdíl mezi OLED Panasonic a LG.

Tímto výrokem o sobě cosi prozrazuješ. Posuzovat kvalitu obrazu by se mělo z adekvátní pozorovací vzdálenosti. A to, že nevidíš rozdíl Ty, neznamená, že ho nevidí druhý.

Samozřejmě, jestliže budeme kritizovat nějaké, třebas, pohybové artefakty, a sednu dál, uvidím jich méně, nebo žádné. Ale barvičky jsou vidět i na dálku. Pokud tedy člověk nemá poruchu vidění, barvocitu atp. Tím Tě nechci urážet, jen vím, že podobně postižených lidí, kteří často o svém drobnějším problému se zrakem nevědí, je opravdu poměrně dost.

//mimochodem, Tebou jmenovaný člověk Panasonic občasně celkem chválí. To, že se mu do rukou na kalibraci dostává (předpokládám, alespoň to tak vypadá) více LG a má tak o nich větší přehled, je věcí druhou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 10. 2020 19:25

Děkuji za všechny názory i nenázory. Ještě určitě budu chvíli pátrat, googlit, koumat a pak se nějak rozhodnu. Co jsem nevěděl, mi bylo zodpovězeno.

roman2277: Tak ještě, že na to nekoukám ze čtyř metrů, což jsem tu psal. A samozřejmě Riddleovo komentáře také čtu a beru v potaz, i jsem se ho ptal v SZ na nějakou informaci.

Ono jsem pročítal fórum docela dlouho, než jsem dotaz vznesl. A tedy nejen fórum a návštěvy obchodů už také mám několikrát za sebou.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 16. 10. 2020 08:20

michal121 píše:A co ten Philips 55OLED754 , co všude prodávaj za 25.000,-, má s ním někdo zkušenosti?

Čau, sedmičková řada nemá Android, pozor na to! Má to jen nějaký jednoduchý Philips systém, nedá se to rozšířit a nic moc to neumí. Podrobnosti si najdi v rtings testu základních modelů Philips, nemusí to být OLED.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 16. 10. 2020 12:16

Rtings je kanadský web a Philips tam nerecenzují.
Jinak 754 tu moc nejela, protože LG B9 šla v akcích pořídit za prakticky stejnou cenu, přičemž byla lepší volbou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 16. 10. 2020 13:44

OK, myslel jsem, že tam recenzují vše. Takže třeba na avforums:
https://www.avforums.com/reviews/philip ... predirect=
A hned si tam můžeš srovnat i LG 55CX a Panasonic jak HZ1000 tak HZ2000 a o takový parník, jak tu někteří tvrdí, zbytku pole rozhodně neujíždí.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 16. 10. 2020 13:59

V těchto diskuzích je problém, že si každý chválí svoji značku (přeci nejsem takový osel že jsem vyhodil padesát litrů za špatnou TV), někteří až nekriticky a agresivně.
Jak už jsem psal, všechny OLED jsou dobré a každá má něco, co konkurence nemá, záleží co se požaduje. A člověk musí zohlednit zda mu to stojí za vyšší cenu. Všechny mají panel od LG, nejvyšší model Panasonic s chladící vrstvou a případné lepší nastavení z továrny podle mě řeší kalibrace, která často vyjde levněji, než cenový rozdíl oproti konkurenci.
Mně se třeba líbí obraz Sony, ale nelíbí se mně její cena, proto mám LG. Co se mně ale vůbec nelíbí je Android a jsem moc rád, že ho LG nepoužívá. A třeba zrovna tohle by podle mě mělo uživatele víc zajímat, než jestli má ta druhá značka o pár nitů víc (stejně to nepozná), protože někdo tam chce třeba mít Kodi a jiný rychlý stabilní jednoduchý systém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 10. 2020 14:25

Kromě toho, jak už bylo zmíněno v tématu akcí, že jde teď na Electroworldu koupit Panasonic TX-55HZ980E pod 30 tisíc, na něho zrovna vyšla recenze: https://www.homecinemamagazine.nl/2020/ ... e-oled-tv/
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 18. 10. 2020 10:24

nejlepsi volba, za 32k 65 B9...:) pokud trvas na 55ce, tak si sam rozmysli, jestli pripralit nad b9 ti dava zmysel... do 30k aj tak resis tak maximalne philips 8ku/B9/CX (mozna) a nejaky zakladny panak - realne si rekni jestli chces android/webOS/tu srandu od panasonicu.. obrazovo tu podla mna tak moc neporesis, pripadne jak uz nekdo psal, muzes dat vykalibrovat... ja mam lg, protoze jsem chtel web os a C9ka byla vsude mozne chvalena.. skoro som skoncil u panaka, ale tam som proste neprekusol to, ze ta jejich platforma je spis tragicka, takto mam all in one v os a nemusim resit externu krabicku...

keby som nebol omezovany budgetom, kupil by som pravdepodobne sony AG9 (mal sopm sony pred tym nez som presiel na oled a obraz sony a ich motion handling bol pre mna ideal), ale to bol priplatok, ktory sa nedal ospravedlnit nicim:D
majkom
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků