TV 4K problém s tv kanály

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dadulinek 16. 10. 2020 18:26

Zdravím,koupil jsem si 4K tv LG UN7100 a chci se zeptat jestli někdo neví,zdali jde nějak nastavit tv aby byla jen FHD?Mám upc-vodafone.Žádný manuál k tomu není,jen záručák a nějaké jednoduché instrukce.Moc se mi nelíbí tv kanály v FHD na té 4K jak je to zoptimalizované,Obličeje jsou rozmazanější a celkově je to neostré.Zkoušel jsem hledat v tv v nastavení,ale zatím jsem byl neúspěšný.Dík za tipy
dadulinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 10. 2020 19:42

Zkusil bych něco z YOUTUBE kde jsou ukazky s nastavenymi parametry HD jestli ti vůbec chodí dostatečný datovy tok aby to dokazlo dostat do FHD.
Jinak málo informací o Vodafone, připojení wifi,kabel,Setopbox, rychlost netu atd?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadulinek 16. 10. 2020 21:36

Právě že jsem koukal na youtube a nic jsem neviděl.Mám upc-vodafone Internet 300+,používám kartu v CI slotu a nekoukám na kanály přes net ani wifi.Ikdyž jsem to zkusil a měl jsem zapojen kabel z netu v tv,ale přes net jsem to nejel,čistě jen kabel do antény v tv a přes tu kartu v CI slotu,ale ty kanály v HD co na starý led tv FHD vypadají pěkně jako kdyby to bylo pravé fhd vysílání(i když víme že není),tak bylo vše ostré,nerozmazané,byli vidět vrásky v obličejích a jizvy apd.Kdežto u té 4K Tv to v kanálech s označením HD vypadá jak SD kvalita,rozmazané obličeje(neostré rysy,žádné vrásky vidět nejsou,ani pozadí není nic moc a když tam dám kanál který nemá v programu napsáno HD tak to vypadá stejně blbě,jako ty co mají napsáno to HD.Zkusil jsem brip v 1080 HD z usb flašky a tam je obraz krásný,ostrý,detaily jsou krásně vidět i když to je jen 1080P a nikdo by neřekl že ta tv je 4K,nebo že ten film není ve 4K :D
dadulinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 16. 10. 2020 23:22

A co by si chtěl od televize za 10 000,- :)
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 10. 2020 23:28

Tak CI slotu neholduji to ti bude muset poradit někdo jiný. Je možné, že budeš muset vyměnit kartu nemusí s novou tv byt úplně kompatibilní .
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 10. 2020 00:06

Ještě nevíme úhlopříčku staré a nové televize.
Nastavit, aby TV byla Full HD, je blbost. Panel má nějaké fyzické rozlišení a aby byl obraz přes celou obrazovku, tak něco dopočítat musí.
kvok
TV expert