TV 50" cca17000,-. Přehrávání a nahrávání na ext. HDD atd.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miple 16. 10. 2020 19:11

Zdravím. Jakou TV 50" doporučíte do ceny 17000,-. Je toho tolik že už mně to všechno splývá.

- Samozřejmostí je DVBT 2 HEVC/H.265.
- Dále možnost přehrávání filmů z ext. HDD. AVI, XVID, DIVX, mpeg 4 atd.
- Nahrávání na ext. HDD.
- Párování s mobilním zařízením-přehrávání fotek, videí, filmů z YouTube.
- Webový prohlížeč. Bluetooth, WIFI - možnost propojení s domácí sítí, mobil, notebook, Internet, YouTube, Facebook.
- HbbTV

Akorát nevím zda Full HD nebo už nějakou tu 4K. To je tak vše co mne napadá. Když tak poraďte. Děkuji.


Děkuji.
Naposledy upravil MgX dne 19. 10. 2020 19:53, celkově upraveno 2
Důvod: Příspěvek upraven, doplněn a upraven název.
miple
Junior




Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2020 20:58

Potřebuješ maximálně 50”? Nebo se vejde i větší?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 20. 10. 2020 17:22

Právě 50" je max. ŠířkaTV je cca 1130mm. Prostor mám 1280. Nechci aby vyplnila celou mezeru, ale aby zůstalo trochu místa po krajích.
Ještě doplním co by tak mělo umět USB
Multimediální USB přehrávač:
Video: AVI, MKV, H264 / MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, HEVC
Audio: MP3, AAC, WAV, WMA (v2 AŽ v9.2), WMA-PRO (verze 9 a verze 10)
Foto: JPEG, BMP, GIF, PNG
Titulky: SMI, SRT, SUB, TXT
miple
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2020 18:28

Přesné formáty je potřeba nastudovat v návodech. Ono je to vždy sázkou do loterie, co kde pojede, nepojede. Jestliže člověk chce hrozně moc funkcí a přehrávání, asi by se měl nejdříve kouknout na něco s Androidem. Tam těch možností doplnit integrovaný přehrávač je více. Takže se tím posílí i varianty „žrádla“ pro přehrávač.

Dnes je takovou základní plnohodnotnou úhlopříčkou 55". Proto je vhodné zvážit teoretické možnosti využít takto velký televizor... případně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2020 20:00

V podstatě jedině Philips 50PUS7304.

Určitě Android.

Kdybys oželel to nahrávání, tak by to klidně mohla bejt QLEDka 50C715.


I když Facebook a internetovrj prohlížeč v TV? No každý má jiný potřeby...
Internet v TV ti nebude nikdy fungovat plnohodnotně jako v PC. Facebook v telce je nesmysl.

Celkově na 50" je sajrajt koukat na avi. Když už bude 4K telka, tak škoda pak krást nekvalitní obsah.

Každopádně Android určitě díky možnosti KODI nebo VLC. Hlavně nastuduj, co je KODI - možná tě nějaký stahování přejde, když to jde komfortněji.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miple 20. 10. 2020 20:32

Ten internet a Facebook aj. jsem vypsal že mne napadlo že by to tam mohlo být. Pokud je to blbost tak to oželím. V tom si nechám poradit. Ta TCL vypadá dobře. Co je to za výrobce? Pro mne neznámá značka.
miple
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2020 20:37

TCL je Čína. Jenže je to taky obří výrobce televizorů. Mám pocit, že aktuálně na druhé příčce celosvětově. Tam bys ale zřejmě neměl nahrávání, které požaduješ.

Internetový prohlížeč v TV zatím vždy fungoval spíše jako nouzové řešení pro něco, než adekvátní náhrada za prohlížeč v PC.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2020 21:19

Ano, stejně jako Philips - to je taky Čína. TP Vision prodává ty telky pod značkou Philips. Philips osvětlení a malá bílá jsou například stále v rukou Holanďanů.

Blbost? Blbost je silný slovo, ale je to spíš silnej nekomfort. Nejblíže ke komfortu má, co se týče internetovýho prohlížeče, LG díky Magicu, ale i tak prostě ten prohlížeč je naprosto neplnohodnotnej. Na Facebook mají lidi spíš mobily nebo PC.

QLED 50C715 za 13000,- je hezká záležitost. Nemá nahrávání na USB.

Ten Philips má zase všechno zmíněné, ale nemá až takový "grády" v tom obraze.

Vždy něco můžeš oželet. Pokud oželíš přehrávání , tak tam můžeš zařadit i Samsung. Tím nemyslím, že by Samsung neuměl nic přehrát z USB, ale je na tom skoro nejhůř. Avi nejde (absence xvid) mkv se zvukem nejde (nejde dts a atmos/truehd - většina lepších mkv ripů tedy). Nebo k Samsungu zase pořídit MMC, ale to je zase další výdaj.
Nahrávání se dá zase substituovat slušně hbbtv - ne však plnohodnotně.

Vždy je to o nějakém kompromisu.

https://www.statista.com/statistics/267 ... facturers/
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2020 21:27

Teoreticky lze u prohlížeče u některých TV zkusit doplnit externí bezdrátovou klávesnici. Android TV OS by ji mohl akceptovat. Taky tam možná půjde řešit zadávání hlasem. Ale osobně bych se soustředil na důležitější parametry a toto řešil následně... po odzkoušení.

Ano, Philips je také Čína, což bylo správně doplněno. Z druhé strany dotaz směřoval k TCL.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 20. 10. 2020 23:09

Přijde mi lacině zjednodušené říkat o TV Philips, že je to čína, když vývoj je pořád v Nizozemsku.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 21. 10. 2020 05:28

MgX píše:Teoreticky lze u prohlížeče u některých TV zkusit doplnit externí bezdrátovou klávesnici. Android TV OS by ji mohl akceptovat. Taky tam možná půjde řešit zadávání hlasem. Ale osobně bych se soustředil na důležitější parametry a toto řešil následně... po odzkoušení.

Ano, Philips je také Čína, což bylo správně doplněno. Z druhé strany dotaz směřoval k TCL.


-- 21. 10. 2020 06:31 --

Pomineme-li tedy internetové funkce, net, Facebook a pod. Kromě YouTube. Jaké ty parametry by tedy byly důležité? Na co se zaměřit?
miple
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 10. 2020 06:54

Jsem konzervativní. Proto nejdůležitějším parametrem pro posouzení a výběr televizoru je u mě stále obraz následován zvukem.

kvoku netuším, zda reaguješ na mě, nebo indeshita, nebo na nás oba. Tvá informace je samozřejmě nejpřesnější. Z druhé strany... když Philips řešil opravu chyby ve firmwaru, informace šla sice do Nizozemska, nakonec to ale celé bylo údajně předáno k dořešení Číně. Domnívám se, že když napíšu, jak je něco z Číny, automaticky to nemusí znamenat, že je to špatné, byť to tak mnoho lidí bere.

Každá značka má možnost si svoji dobrou pověst vybojovat a udržet, nehledě na na svůj původ. A že hodně značek při chuti honem něco produkovat na spotřebitele, potažmo pověst kašle a snaží se to dohnat marketingovou masírkou, je jejich boj. Tím přímo nemyslím Philips.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků