Odhlučnění plasma TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 23. 10. 2020 00:33

Zdarec.

Jednoduchý dotaz jak odhlučnit bzučíci plasmu? :).
Obraz TOP, skoo vše přehluši bedny atd... Ale tiché místa ve filmu.... Prostě bzučí.
Když dám ruku na zadní výdechy tak je to o dost lepší a napadlo mě to celé ucpat i za cenu trochu vyšší teploty.
Ale jak že? Staré hadry tam nějak zafixovat nebo jak :).
A jo Oled bych i pořídil... (Dodnes si rvu vlasy že jsem zaváhal loni nad TOP philips 65Oled s Androidem za 29tis....)
ale mi vyhovuje i ten plasmoidní :) obraz...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2020 02:21

Patrně bzučí zdroj. Často to bývá známka toho že odchází do křemíkového nebe. Asi už se dívej po těch OLED, mimochodem ten obraz připomíná plazmu daleko víc, než LED TV.
Pokud ucpeš výdechy, může se to přehřívat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 23. 10. 2020 04:30

Zakrývat určitě ne, to je na vyhoření. Ještě bych zkusil odmontovat zadní kryt a pořádně jí vyčistit. Já měl u plazmy taky podobný problém, vzadu hlavně kolem větráčků se nahromadil za ty léta pěkný bordel... Vyluxoval jsem jí a větráčky vyfoukal. Na chvíli to zabralo a pak jsem si koupil OLED a je ticho.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 24. 10. 2020 07:55

Ja som mal tiež problém s bzučaním. Robilo mi to iba keď som mal TV v zásuvke a pripojený satelitný kábel, niečo sa medzi sebou rušilo, keď som sat kábel vytiahol bzučanie prestalo. Takže najskôr by som skúšal poodpájať všetko a postupne zapájať naspäť a a tak by si zistil čo spôsobuje bzučanie. Mne nakoniec robilo problém keď som mal TV v zásuvke pri TV, keď som predlžovačkou prepojil TV k zásuvke na inom elektrickom okruhu tak bzučanie zmizlo.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod mrazik 25. 10. 2020 19:57

Primarne vyresit proc bzuci a pokud bude oprava nerentabilni, vymenit za OLED. Nic jineho plazmu nenahradi. Vyssi cenu vynahradi mensi spotreba (oproti plazme) a ticho (zadne vetraky). Jen musis vic topit, protoze OLED obyvak nevytopi oproti plazme :D
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2020 19:59

Pokud je to brum z repráků, může to vyřešit to, co popisuje Dado. Pokud je to zevnitř, může to být patrně ten zdroj a podobně a oprava se asi rentovat nebude.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 25. 10. 2020 20:42

Mě taky plasma bzučela či pískala - hlavně při bílé barvě či při dost světlých scénách, pomohlo snížit jas a kontrast, nicmémě úplně přestala bzučet až když šla z baráku a oled přišel místo ní .-). Ten obraz je liná liga - hlavně v černé...
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 2. 11. 2020 11:32

Tak jo no...

Dnes jsem Objednal 65OLED854 za 39.990kč. To není špatná nabídka ne??
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 3. 11. 2020 20:40

Neni to špatná nabídka, já za tyhle peníze koupil Sony KD-55AG9. Obraz je parádní, jen to má občas problémy se zvukem, prostě to přestane v určitých situacích hrát a musím to restartovat (posílám to rovnou z tv do recieveru Marantz SR5014 - eARC). Napiš pak dojmy jak se ty Philipsy chovaj - taky jsem se rozhodoval mezi Sony KD-55AG9 a Philipsem OLED854.
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 7. 2. 2021 16:02

Jenom k původnímu dotazu v posledních plazmách řešil Panasonic hučení větráků dodatačným molitanem okolo výdechů tzv. nějaký "foam fix". Jinak při jasu a světlých scénách obrazovky bzučívá asi nějaký trafo zřejmě zvýšeným odběrem. Taky mě zajímá jestli lze pískání vyřešit nějakou opravou?
xMaster Seller
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků