koupit vystavenou OLED TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rad007 12. 11. 2020 09:28

Šli byste do nákupu vystavené OLED tv v nějakém elektromarketu?
Rad007
Junior

Odeslat příspěvekod Filmmaker 12. 11. 2020 13:16

Podle okolností:

- pokud znáš prodavače a věříš mu a ten potvrdí, že tam telka není víc než malé jednotky týdnů, tak ano
- pokud je cena resp. sleva pro tebe natolik zajímavá a důležitá, že ti stojí za riziko, tak ano
- v obou případech bych ale trval na testu obrazovky (jednobarevné plochy atd., standardní testovací obrazce na TV)

Pokud neplatí nic z uvedeného, tak ne.
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 11. 2020 13:38

Ne
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 12. 11. 2020 15:08

Nie
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 13. 11. 2020 08:35

Proč ne? Pokud tam nesvítí nic statickýho což by měli prodejci vědět, tak by promo video nemuselo OLEDu ublížit.
Kolik je na tom sleva za vystavenej, taky jen 4%?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Filmmaker 13. 11. 2020 09:07

xMaster Seller píše:což by měli prodejci vědět

By měli. A vědí to doopravdy? Jednají podle toho? Je na to 100% spolehnutí?

Několik měsíců zapnutá TV třeba 12 hodin denně vydá za několik let jejího provozu v běžné domácnosti. Adekvátní by byla sleva ve vyšších desítkách procent.
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 13. 11. 2020 09:17

Urcite nie ak nie je zlava aspon 50%. Chapem predajcov, ktori predavaju vystavene kusy cohokolvek s minimalnymi zlavami ale nechapem ludi, ktori to za tie ceny kupia.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad007 13. 11. 2020 09:19

Třeba Panasonic TX-65GZ1000E sleva na 38k.
Na mé staré plazmě bylo možné zobrazit počet hodin provozu.
Rad007
Junior

Odeslat příspěvekod Filmmaker 13. 11. 2020 09:37

Panasonic TX-65GZ1000E by to měl umět taky:

Nápověda --> Vlastní test TV --> Systémové informace --> Informace o zařízení
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 11. 2020 09:59

Rad007 píše:Šli byste do nákupu vystavené OLED tv v nějakém elektromarketu?

Ať se zde v diskuzi odehrává cokoliv. Jedná se, z mého pohledu, o nutnost postupovat při nějaké logice a rozumu. To, že se v prodejnách často na všechno hrabe, chodí k tomu děti, často jsou věci blízko vchodu a práší se na ně, nechová se k nim nikdo předpisově a často jedou nonstop, či v rozsahu, který doma není běžný, je asi každému jasné.

Takže... jestliže tam mám známého, který je schopen hodit hlavu na špalek a v té chvíli říct, jo, ta telka tu jede tak a tak dlouho, funguje nekonfliktně, nic jí není, přepínáme, běží tam demo, které nemá statické prvky a loga... a bude k ní nějaká opravdu zajímavá sleva. Zvážil bych nákup. Jestli výše uvedené neplatí, osobně bych do toho nešel. Nicméně konečný verdikt si budeš muset vytvořit sám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod zino333 13. 11. 2020 13:38

Kupovať vystavenú telku mi príde podobné, ako keby si chcel kúpiť žiarovky s ktorými ťažko povedať akú dobu v tej predajni svietili. OLED je sveteľná technika a podlieha opotrebeniu. Ak by bola telka len vystavená, ale nezapojená a nepoužívaná, ok nemal by byť problém. Ale ak je to telka, ktorá tam každý deň bežala od rána do záverečnej, ruky preč.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 13. 11. 2020 18:57

To je velmi trefne prirovnani - kupovat vystavenou OLED TV je stejne jako kupovat pouzivanou zarovku.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 13. 11. 2020 22:56

To je trefné s tím vysvícením. No samozřejmě je k tomu potřeba přistoupit s rozumem, zjistit si třeba ten počet hodin provozu popř. počet zapnutí, co na některých TVs jde/šlo (to mi dá odhadem počet dní kolik tam je). Předpokládám, že je i obsluha schopná říct z nějakých interních záznamů od kdy tam stojí. Nebo kdo chodí často okolo dá si toho všimnout.

Když jsem se díval v Datartu na jeden poslední vystavený kus, prodejce byl docela v pohodě. Řekl mi, že se jim tam televize celkem točí a vydží vystavený max. 2 měsíce. Zkusil domluvit slevu u vedoucího, ale pravidlem na výstavku jsou pouze 4%. Já bych akceptoval tak 15% ačkoliv tohle zboží už bývá v akci za výprodejovou cenu, na to jsem jim pochopitelně nepřistoupil.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 11. 2020 06:15

Zrovna hodin bych se až tolik nebál ( navíc jdou relativně jednoduše zjistit ), jako spíš toho, jestli se TV vypíná ovladačem, nebo nějakým hromadným vypínačem na elektřinu, kdy pak neprobíhá proces čištění a regenerace tak jak by měl .. Já osobně bych si vystavený oled nekoupil
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 15. 11. 2020 11:59

Máte někdo zkušenost (praktickou / teoretickou) s vypálenými pixely na OLED panelu?

Jak by se případné vypálení mohlo projevit na diskutované bílé "liště" na ČT24? Třeba vypálenými pixely v řádech jednotlivých náhodných kusů, nebo v celém pruhu po celé liště?

Jak funguje na OLED panelu regenerovací proces po vypnutí tv? Je skutečně schopen jednotlivé pixely nějak "oživit" (samozřejmě ne ty už už vypálené). Jak, čím?
Markus_007
Junior

Další stránka