Náhrada za Philips 65PUS7304

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Patoczech 15. 11. 2020 13:24

Zdravím zdejší členy – hledám náhradu za rozbitou Philips 65PUS7304

Dá se pořídit něco do max. 35 tisíc (větší hodnotu pro nás ta TV asi nemá) ve velikost 65 – 75"? Větší obrazovka je určitě žádoucí (koukáme z velké vzdálenosti), ale třeba nějaká 65" bude v téhle ceně s dramaticky lepším obrazem.

Nepotřebuji Ambilight, je mi jedno jaký tam bude systém (je tam vždy Apple TV), neřeším ani zvuk (soundbar).

Přiznám se, že ta Philips 65PUS7304 nebyla obrazovně zrovna ideál, i když papírově má třeba Direct LED, tak by to mělo pomoci. Ale ta černá byla mizerná, stejně jako barvy obecně... Hry na ní hrát nebudu, běží přes den i v noci, kouká se na ní z 99 % napřímo, z boku jen výjimečně.

Našel jsem pěknou QLED 65" od Samsungu, 6. řada, ale i ta má EDGE LED (tak nevím, jestli to dává smysl). S Edge LED jsem viděl i nějaké pěkné 70" LG, nebo pak 75" Samsung UHD. Ta 75" mě láká, ne že ne.

Za 35 by se asi dala sehnat i LG OLED65B9SLA někde v akci... A Electroworld má dneska ještě -15 % na TV ❤️

Za dobrý tip něčeho, co nakonec vyberu, rád pošlu něco na dobrý oběd jako poděkování. Ať tu snahu mohu taky nějak vrátit ;)
Patoczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 11. 2020 14:07

Pokud TV nemá lokální stmívání, tak rozdíl mezi EDGE a DIRECT LED není výrazný.
V 65" se dá koupit v rámci rozpočtu velmi slušná televize, už Hisense 65U7QF není marný, ale jestli můžeme vytěžit rozpočet, tak se Sony XH90, Samsungem Q80T a Sony XH95 stoupáme na kvalitě (XH95 z nich obrazově nejlepší, taky nejdražší).
V rámci 70" je Philips 70PUS8505. Je to nástupce 7304, ale v 70" úhlopříčce narozdíl od té 65" je použitý VA panel a úroveň černé tak bude lepší. Zároveň oproti loňskému modelu byl přidán i široký barevný gamut, takže dokáže zobrazit více barev. Oproti v předchozím odstavci zmíněným 65" televizím je to ovšem stále sešup.
V 75" je vhodná Samsung QE75Q65TA, obraz bude na podobné úrovni jako u před chvíli zmíněné 70PUS8505.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divr 15. 11. 2020 14:10

Patoczech :Co takhle si projít fórum popř. Google, přečíst si recenze , testy. Toto je diskuzní fórum příznivců Audio- Video, nikoliv " informační mekdonald" pro někoho kdo se jen zaregistruje a :-[ čeká , že ho tady obslouží...
divr
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 11. 2020 14:19

Píšem to tu dookola posledné dni - LG OLED65BX za 38K je neprekonateľný pomer cena/výkon
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků