Nová TV Panasonic - styl zabalení a další dotazy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rad007 19. 11. 2020 16:42

Na obraz si zatím zvykám a spíše řeším technikálie. Třeba, že mi myš v tv boxu zapínala přes HDMI celou tv. Sice jsem to chvíli hledal, ale už jsem to vypnul.
Rad007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 16:51

Jaký preferuješ na telce obrazový profil? Měnil jsi tam něco?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rad007 19. 11. 2020 17:32

Uživatelský, zatím beze změn. Máš nějaké doporučení?
Rad007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 17:59

Co máš na výběr?

Jestli jsou Tvé oči spokojené, neřešil bych. Preferuji filmové profily. Kino, Skutečné kino, Filmmaker, Profesionál 1, Profesionál 2. Záleží co máš v nabídce. Jiné mám pro den, jiné pro noc a jiné pro méně kvalitní vysílání a videa.

On Paňas má ty profily, alespoň u televizorů, které znám, velmi dobře nastavené a odstupňované. Takže každý jednoduše najde ten svůj. Pak nemá chuť a potřebu se v tom úplně moc hrabat. Dodělá si jen případné redukce šumu, artefaktů a dopočty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rad007 19. 11. 2020 19:22

Profily mám asi stejné: dynamický, normální, kino, filmmaker, skutečné kino, uživatelský, prof.1, prof.2, sport.
Redukci šumu mám na automatiku, artefakty a dopočty nevím ani kde se nastavují. Natož jak.
Rad007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 19:36

Pro sledování běžného TV vysílání bych redukci šumu nechal na automatice, pokud nebudeš mít pocit, že je moc/málo radikální. Není nic jednoduššího než vyzkoušet.

Nemám u sebe žádný Panasonic, abych Ti na dálku řekl jednotlivé předvolby, které tam jsou... ale dohledal jsem, že třeba redukce artefaktů by se mohla jmenovat Vylepšení formátu MPEG (snad nekecám) a dopočty jsou Vylepšení rozlišení. Ovšem jestliže nemáš nějaký postřeh k obrazu, tedy kritický, tak bych nic nenastavoval.

Osobně bych spíše začal tím, že si budu pouštět pořád jeden film/jednu delší scénu a přehazoval jednotlivé profily, abych pochopil, co kde jak. No, a když pak takový profil zobrazíš v detailu pro nastavení, zjistíš, že jeho volby mohou být odlišné, než volby v profilu jiném. Stejně tak je třeba si uvědomit, že nastavení provedená pro TV vysílání, se nemusejí propsat do nastavení pro HDMI. Je to schválně... tím se pomyslně rozšiřuje množství profilů.

Jestliže budeš zkoušet další obrazové profily. Tak bez dynamického. Ten je k ničemu. Na večer bych si zkusil dát třebas Skutečné kino a při vypnutém osvětlení zkoumal obraz. Důležité je ale, nechat oči taky přivyknout změně. Kdybys pořád dokola něco přehazoval, oko nepřivykne a budeš mít pocit, že nejsi schopen docílit zobrazení, které Ti plně vyhovuje. Což by u OLED Panasonic bylo hodně divné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rad007 19. 11. 2020 19:47

Ty názvy jsi trefil přesně, jinak celkově moc díky, mám co zkoumat. Určitě tvé rady pomohou i jiným "Olednovicům".
Rad007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 19:51

Kdybys něco potřeboval, dej vědět. Když bude chvíle a vzpomenu si... co kde jak... odpovím. Někdy musím pohledat, abych nekecal :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Radius79 20. 11. 2020 17:09

Dnes mi přivezli 65HZ980. Na krabici jen páska a na panelu fólie. Pár dní se budu seznamovat, ale už teď vím, že úhlopříčka 65 palců není moc. Koukám ze dvou metrů. Zatím mám nastavený profil Filmmaker, už u CS630 jsem jel pořád přes kino, takže filmové profily jsou pro mě. Není náhoda, že jsem si zas vybral Panasonic �
Radius79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 16:35

Pro mě je na dva metry 65" už moc. Nicméně, jak jsem psal jinde, rozdíly v tomto směru pociťuji u různých druhů TV, různých výrobců. U kvalitních OLED Sony, či dokonce Panasonic s tím nemám takové problémy, jako jinde. A nejsem sám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 20:14

Sleduju 65 OLED z cca 2,5m a dokázal bych si představit i větší úhlopříčku.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 21:49

Nespouštěj si tam bazén- abys tam nahodou neskočil :D

To už je trochu moc,ne?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 21:58

Když jsem před lety přecházel z CRT tuším 32" na plazmu 42", zvykal jsem si na to snad i pár týdnů. Při přechodu z té plazmy na OLED 65" jsem si zvykl asi tak za tři vteřiny.

Musím opravit tu vzdálenost, co jsem uvedl, je to 3m, možná i kousek víc, ne 2,5m, sorry.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 22:02

Přesná vzdálenost pro takovou diskuzi je velmi důležitá. Protože vjem se povětšinou mění s každým centimetrem.

Takže u mě na 3 - 3,2 metru jedu v pohodě a klidu na 55". Když bych dal 65", už potřebuji skutečnou kvalitu, abych ji zvládl. Jak jsem psal... zkusil jsem si Sony a hlavně Panasonic. U posledního jmenovaného si zvyknu velmi rychle.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka