5.1 zvuk z TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gio1 22. 11. 2020 08:45

Zdravim, mam ponekud starsi tv Panasonic EX780. Nyni jsem koupil PS5 a jelikoz nema opticky audio výstup, chtel jsem vyřešit zapojeni zvuku, klasicky. Hdmi z ps 5 do tv a z tv optikou do domácího kina. Kino je už take starsi a nema hdmi. Nicmene pri jakémkoliv nastavení zvuku v ps5 z toho vzdy dostanu pouze 2.1. Je možné ze tv prostě nepusti 5.1 zvuk z externího zdroje dal přes optiku do toho kina? Zadne nastavení pro výstup zvuku z tv pres optiku jsem v tv nenašel.
gio1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 16:14

Odjinud.......TV má možnost přenášet 5.1 zvuk přes optický kabel. Toto je možné pouze v případě, že zdroj zvuku je 5.1. v případě Panasonic TV přejděte, prosím do Menu - Zvuk - SPDIF nastavení - Automaticky. Prosím, berte v úvahu, že není možné garantovat, že bude možné přenášet zvuk v případě, že zdroj zvuku je externí zařízení,které je připojeno k TV. Doporučujeme přenos zvuku přímo z TV.........
Problém bude na straně soundbaru,že nemá Hdmi. Jeste moznost vyzkoušet převodník https://www.omko.cz/hdmi-arc-prevodnik- ... u-hd-t569/

??
polda
Mírně pokročilý