TV s rychlým internetovým prohlížečem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod npor 22. 11. 2020 15:27

Dobrý den,

a) hledám TV, která má internetový prohlížeč rychlý alespoň jako mobilní telefon, dejme tomu Samsung Galaxy S10+, Huawei P30. Mám doma TV Sony i Samsung a na obou televizích se internet načítá dost pomalu a nebo ještě pomaleji.

b) jak 4K televize zvládají zobrazovat současné DBV T2 vysílání?
Skylink jsem zrušil, kromě lepšího datového toku mě nic navíc nenabídne. Na pozemním vysílání občas sleduji ČT 1,2. Dále si občas pustím Netflix / HBO GO.
Předpokládám že mazanice vysílané komerčními TV budou na 4K TV ještě méně dívatelné než na starých Full HD TV, nebo se pletu?
npor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 15:40

Jednoduchá odpověď zní... zatím žádný prohlížeč v TV není dost svižný, aby uspokojil nároky na lehce nadprůměrné užití. Možná někdo poposune myšlenku, že třebas u TV s OS Android TV, by šlo uvažovat o lepším využití... ale z mého pohledu je to stále o určité, nepochopitelné, formě jakéhosi kompromisu.

Druhá odpověď, která zaznívá opakovaně a stále dokola. Čím kvalitnější signál, tím kvalitnější výsledek. Čím kvalitnější TV, tím teoreticky kvalitnější výsledek. Řekněme, že nějaké luxusnější modely jsou schopny si s horší kvalitou poradit lépe, než základ. Vždy ještě záleží na subjektivních pocitech, které, ať chceme/nechceme jsou nejdůležitějším stavebním kamenem individuálního posouzení kvality/nekvality. V návaznosti na ně je tak důležité, aby vybraný televizor alespoň nabídl fungující obrazové korekce, kterými lze s horší kvalitou alespoň okrajově cosi provést a výsledek povýšit na akceptovatelný.

Není už tak pravda, že moderní aktuální 4K TV stále a vždy nejsou schopny se s horší kvalitou popasovat. V začátcích jejich nástupu na trh to, z mého pohledu, bylo radikálně horší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor