TV Samsung trhání obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 11. 2020 21:27

Dobrý den, měl bych k Vám prosbu - dotaz. Mám TV Samsung UE65NU7092 . Při puštění videa ( domácího z videokamery) v TV přes USB se obraz při švenku třeba dvakrát-třikrat trhne. Poměrně často se toto stává i při nafilmované jízdy autem. Pokud by šlo jenom o tohle tak bych si řekl že je to v TV a prostě ten formát nepřehraje bez chyby a hotovo. Ale jsem vlastník multimediálního centra LG které má v sobě jakousi zásuvku do které se strčí interní 3,5 disk a přes HDMI se to pouští v TV. No a z interního disku přes HDMI je obraz perfektní . No a teď (pro mě) ta záhada. Centrum má zásuvku na USB takže strčím externí disk do USB a signál jde do televize stejnou cestou jako z disku co je strcenej v centru a obraz je stejně trhanej jako když zapojim disk přímo do USB v TV. Přemýšlel jsem že bych zkusil sehnat redukci USB/HDMI a strčil bych disk v tv do zásuvky pro HDMI, ale pokud se něco takového dělá nevím jestli by to pomohlo. Moc se omlouvám za dlouhý příspěvek a děkuji za jakoukoliv radu.R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 21:42

Kdyby stačilo USB nemuseli bychom vymýšlet HDMI. Usb optavdu není na přenášení optických signálů ale datových. Proto ty prodlevy. Ještě může být problém v napájení USB. Nevím jestli zrovna vaše TV má také už různá napětí USB . Další věc, Samsung s některými formáty videí zápasí víc než s jinými. Pokud je možnost používejte jen hdmi. Procesor ani grafika nejsou nastaveny na zápasy se signálem z USB ,kdyz to napíšu takto odlehčeně.

Já mam na kameře ( skoro10 let stará ) výstup hdmimini.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 11. 2020 21:50

Děkuji za odpověď. Pokud jde o USB v TV tak bych to pochopil ale nejde mi do hlavy proč video které jde do TV stejným kabelem (HDMI) ze stejného přístroje v kterém jsou dvě záznamová média to tim stejným kabelem do TV dorazí z jednoho media v pořádku a z jednoho ne... Díky R

-- 22. 11. 2020 21:54 --

No to jsem chtěl vyzkoušet strčit externí disk do TV HDMI vstupu ale nenašel jsem redukci jak to udělat.
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 21:58

Ten extreni disk by mohl být v něčem omezen protože se jedná jen o výstup USB ( do PC) a TV to na signálu pozná ( -nějaké dopočty apod, formátování disku ?)

Redukce existují ale dopadne to stejně jako přes LG centrum.
Zkuste na ten disk nahrát něco přímo z televize a ještě na nějaký prázdný a uvidíte. Obojí přes USB a pokud jich máte na TV vic ,koukněte jestli mají stejné napětí.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 11. 2020 22:09

Vše přes USB hraje dobře jen video z kamery, formát hdv2 po zpracování MPEG 2 se trhá. Takže pokud jsem to pochopil dobře tak pokud to půjde přes USB bude vždy problém. Ale jak by to šlo pouštět přímo přes HDMI, žádný takový výrobek jako je to centrum jsem neobjevil. Budu rád za každý nápad, dík R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 22:50

.
Naposledy upravil polda dne 22. 11. 2020 22:50, celkově upraveno 1
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 22:50

Kamera má jaký výstup? By neexistoval kabel na druhem konci hdmi ?

Nemusi byt vždy problém přehrávat přes usb ale zároveň to neni záruka zvláště do budoucna, dnes mame usb3 a domaci centra s NASem spojená s TV LANem..... s USB za x let si nikdo nebude pamatovat.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 11. 2020 23:01

Kamera sice HDMI má ale pouštět video z kamery je poněkud krkolomné. USB 3 sice disky mají ale TV myslím ne. Musím kouknout
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 23:11

Tak zkusit jiný formát zpracování videa v PC který víme, že bude neproblémový . V TV usb3 nejsou,to jsem myslel jako pokrok oproti ext diskům .
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 11. 2020 23:15

Jasně. Nová videa určitě už vyzkouším. Chtěl jsem nějak vyřešit ty hotová. Zatím naštěstí přes centrum jedou, no ale má dvanáct let tak zjišťuji možnosti.
Rob123
Junior