Přechod z LG 42LS5600

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sabracon 27. 11. 2020 22:08

Zdravím,
přemýšlím, že bych přešel na novou TV. Aktuálně mám LG 42LS5600 je to dědeček, ale pořád obstojně funguje.
Rozpočet si dokážu pro sebe obhájit kolem +- 30t.
Pozorovací vzdálenost je od 3 - do 4,5m takže asi chápete, že prd vidím na té aktuální tv.
Uhlopříčku bych chtěl 65" a technologii nejlépe OLED.
Pojede na tom většinou streamování filmů (Netflix,HDD,..) a občasné hraní ps4/ps5. Na pořady nekoukáme. Tak jestli má dneska vůbec cenu jít do LCD.
Chtěl jsem s Android TV systémem, protože Kodi, ale jak někdo psal ten systém neni nic moc a raději Kodi pojede z raspberry pi pokud s tím tedy néma někdo zkušnost, že to jede v pohodě na Android TV. Důvod byl ,abych se zbavil krabiček pod TV.

Jsem také ochoten si teď nějakou vyhlídnout a koupit někdy přístí rok za rozumný peníz. Cenově vychazí buď oled 55 nebo led 65, ale 55 je prostě malé na 4m.
Jaká to bude značka je mi jedno, rád si přečtu vaše tipy :)
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 28. 11. 2020 00:07

S oled v 65" za 30 moc nepočítej, k tomu se zatím nejblíž přiblížily výprodejové modely LG někdy v září, kdy 65B9 jednorázově spadlo v rámci víkendové akce na nějakých 32000. S androidem tak levný 65" oled zatím nikdy nebyl a nedá se moc předpokládat, že by se ceny měly do budoucna výrazně lepšit. Kolem 30000 bych asi vybral Sony, některou z těch jejich PS5 ready TV řady XH nebo dál šetřil na ten oled.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 11. 2020 12:15

OLED za 30 v 65" asi příští rok až. 55" by bylo opravdu malý. Krabička má tedy možnosti větší, pokud využiješ systém přímo šitý na míru pro KODI.

KODI 19 už klepe na dveře, takže možná i v Android TV to bude schopné přehrávat rovnou mkv v DV a podobně.

Pike01 má pravdu s 65B9, která byla cenově velmi sympatická v září.
Čím méně spěcháš, tím líp.
Pokud by to byla letošní 65CX, tak bys stejně tu krabičku potřeboval - 2020 LG už nepodporují DTS.
Leda OLED Philips s Androidem. Sony Android OLEDy jsou poněkud dražší obecně. Pokud tedy se nenaskytne nějaká akce. Případně se příští rok zase na něco jiného namlsáš (miniled, qdoled nebo kdo ví co :) )
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sabracon 28. 11. 2020 12:19

Jasný no, nejlevnější OLED v 65" se do 30t nevejde. Peníze nejsou problém, spíše si odůvodnit dalších 10t a ne jen sobě, jestli chápete :)
Respektive moc možností nemám bud 55" OLED nebo 65" VA panel. Pozorování mam trochu z úhlu cca 30stupňů(gauč) a pak ze 3m přímo (stůl). Tak se právě bojím u VA panelu jak moc velký to je problém. Momentálně TV prostě natočim. Ale 65" placku budu rád když dostanu na stolek.
HDMI 2.1 neni podmínkou. Nevěřím, že standard bude 120FPS. Budou rádi, když to pojede 60FPS při 4K. Budou výjimky jako třeba Ori, ale kvůli pár titulům to HDMI 2.1 neřeším.
Moje tipy jsou:
LG OLED55CX - na až 4,5m možná málá, výhody a nevýhody technologie znám.
Philips 55OLED854 - má ten android kvůli Kodi,
Sony Bravia KD-65XH9505 - lepší obraz než XH90 a také lepší pozorovací úhel. cena větší
Sony Bravia KD-65XH9096 - levnější a má HDMI 2.1
Samsung QE65Q80T - tady nevím, možná že to není 10bit a nemá Dobli Vision

Favorit mám toho 65XH9505, ale na forum se o něm moc nepíše. Je to zdůvodu, že to není dobrá TV ?

Máte někdo zkušenosti z tím pozorovacím úhlem ? Je to tak špatné ?
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 11. 2020 15:09

Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sabracon 28. 11. 2020 17:56

Díky za tipy a rady.
Počkám do příštího roku a z LCD mi dává smysl asi jedině 65xh9505 pokud padne na cenu kolem 30t. Budu také sledovat Oled a jestli bude zajímaví cena, tak to vezmu.
Ta XH90 ma podle recenze daleko horší pozorovací uhel a blooming efekt je také větší.
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2020 18:37


Vždy mě překvapuje, když konkrétní uživatel preferuje konkrétní web.

Dovolím si nabídnout test televizoru z webu našeho, domácího, což považuji minimálně za slušnost.

https://avmania.zive.cz/sony-kd-55xh950 ... -tv#part=1
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sabracon 28. 11. 2020 19:42

Takže chápu to správně pokud nemam prachy na Oled, tak v těch 65" lcd je nejlepší XH95 co se týče obrazu ? Jaký je pak třeba rozdíl oproti Philips 65PUS8505 máte někdo zkušenost nebo Sony je opravdu hodně dál v kvalitě ? :) Bohužel prodejny jsou zavřené, tak snad budu moc sám na vlastní oči vidět kvalitu. Chápu, že se to težko popisuje.
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2020 20:09

Je složitě radit očima a názorem někoho jiného, kdo přesně nezná Tvé požadavky a potřeby. Sám bych šel raději do menšího OLEDu, než většího LCD. Co se týká kvality a nekvality, ta se pozná až po letech provozu. Někteří výrobci sice mohou přidat prodloužení záruky, ale vždy jde taky o to, co toto prodloužení přesně zahrnuje, a jestli skutečně a reálně zahrnuje i případná negativa spojená s chodem operačního systému.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 11. 2020 21:03

Sony XH95 hraje jinou ligu oproti Philips 65PUS8505. Úplně.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sabracon 24. 1. 2021 15:08

Hojte, pokračuji v čekání na slevu a hlodáček v hlavě stale přetrvává a o to více, že moje vybraná SONY XH95 stojí stejně jako 65" LG BX oledka. Čím dál tim více tady čtu, že se neni čeho bát a nebudu litovat :) Mam volné kupony do Alzy (12tísíc za benefit body), takže instantně si dam tuhle slevu. Sonka pujde dolu mozna tak kolem 35tisic bych cekal maximalne 33 ale 65" oledka je velmi lakava.

Chtel jsem se tedy doptat jak je to s odrazem okolí. Většinou na TV koukáme při zdroji světla (lustr). Každopádně když si budu chtít užít film tak zhasnu. Je to opravdu tak tragicke pri světlé mistnosti ?

A jeste jedna vec na nekterych scenach mi prijdou sceny brutalne tmave. Pisete tady ze oledy je to panel od panelu. Takze je to jestli dobre chapu vychytat si vlastni nastaveni ktere mi vyhovuje ?

Dalsi plus pro LG je ze ma ty gaming features. Moc bych ocenil kdo ji ma doma jeslti nenapise nebo neodkaze na prispevek kde jsou mini dojmy :)
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 25. 1. 2021 22:46

Sabracon píše:Chtel jsem se tedy doptat jak je to s odrazem okolí. Většinou na TV koukáme při zdroji světla (lustr). Každopádně když si budu chtít užít film tak zhasnu. Je to opravdu tak tragicke pri světlé mistnosti ?

Mám oled ve světlé místnosti a není to tragické. Ano, display je lesklý, takže odráží hodně, ale za provozu to v naprosté většině případů nebývá vidět, snad s výjimkou situace, kdy je silný (bodový) zdroj světla kolmo na obrazovku a je to jediné světlo místnosti. Lustr na stropě mi nevadí, led lampa nad sedačkou vidět je. Pokud je v pokoji více světel, takže je rozptýlené, pak ani ty bodové zdroje světla problém nejsou.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod Sabracon 26. 1. 2021 18:16

Díky za info uz jsem rozhodnuty vzit Oled LG BX65, jen jeste posledni dotaz, CX65 je o 9tisic drazsi. Je tam opravdu takovy rozdil ze se vyplati ta CX. Pisete ze maji stejne stejny panel ale BX ma nizsi jas. Do svetle mistnosti asi idealnejsi ale o 9tisic to zase nevim :)
Sabracon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 26. 1. 2021 22:24

CX má rychlejší procesor, takže je o kapku rychlejší pohyb v menu. Zároveň díky tomu o něco lépe zpracovává obraz, ale ty AI funkce a "chytrá" vylepšení, kde se výkon procesoru projevuje nejvíce, si spousta uživatelů vypíná. Takže ti zůstane vyšší maximální jas, o něco detailnější proklení tmavých ploch a lepší design podstavce. Málo se ví, že CX má hw podporu AV1 kodeku, který CX děla trochu více "future-proof" pro nasazení AV1 videa do streamovacích či jiných vysílacích služeb, které se teprve začíná rozjíždět. Z tohoto pohledu a i protože volíš větší obrazovku, kde jsou případné "kazy" obrazu víc vidět, by ten příplatek za lepší procesor mohl dávat smysl. Nicméně může být stejně dobrou volbou vzít tu levnější oledku a nechat si ji výhledově profi zkalibrovat.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod Sabracon 27. 1. 2021 09:09

díky za info, jeste se da uvazovat nad 55CX ktera je dostupnejsi. Ale na vzdalenost od 3m do 4m co mam pozorovaci vzdalenost by me to asi dost hlodalo ze jsem mel vzit tu vetsi. Ale jestli spravne chapu BX neni spatna volba jen si je jeste potreba pohrat s nastaveni obrazu. Sice bez sondy neudelam moc parady ale pokusit se o to muzu. :)
Sabracon
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků