Hisense 65U8QF za 25tis ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -luky- 29. 11. 2020 22:12

Dobrý den, mám objednanou novou TV Hisense 65U8QF, chytl jsem akci kde mě vyjde na 25tis. Je to Qled(Uled) 100hz, 132 dimming zón, JBL soundbar. Ještě než ji převezmu chci se zeptat zkušenějších je to dobrá volba ? Hisense jsem ještě nikdy neviděl a v okoli ji ani nikde nemaji (i kdyby bylo otevřeno:D). Parametrově mi ale připadá supr. Sleduji Netflix, HBO Go, fotbal přes 02. Díky

https://www.okay.cz/smart-televize-hisense-65u8qf-2020-65-163-cm/
-luky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2020 23:42

Uvidíš sám. Když už máš objednáno, jsou verdikty zbytečné.

Nemyslím si, že je to špatná volba. Teď jde jen o to, aby obrazově a zvukově sedla Tvým požadavkům.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod sirmoon 1. 12. 2020 18:53

Ahoj,
přemýšlím o stejné TV i ve stejné úhlopříčce. Jak jsi s ní zatím spokojený? Pořád váhám, jestli raději nevzít za stejný prachy 55 OLED. U Hisense mě trochu odrazují reviews, kde docela haní motion handling, jinak vypadá papírově dobře...
Díky
sirmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -luky- 2. 12. 2020 15:09

Ahoj, obrazově rozhodně super. Toho motion handlingu sem se taky bál, ale údajně to má být posledním updatem vyřešeno a žádného problému jsem si nevšiml. S čím ale nejsem moc spokojen je zvuk. TV ma atmos soundbar jbl ale nějak se mi nedaří, aby ho netflix jako atmos bral. Když se mi podaří vyřešit třeba bude ok. Jinak obraz určitě fajn mohu porovnat i s dažším Sony x900h a hodnotim to obrazem cca stejně. Ještě co mě trochu štve je že na muj vkus moc svítí titulky u tmavých scén. Pokud ti staci 55" tak oled bude určitě o kousek lepší ( pro mě osobně je ale ten rozdíl nevýznamnej, pokud tv nejsou přimo vedle sebe) + cokoliv pod 65" je pro mě malé.
-luky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirmoon 10. 12. 2020 21:16

Ahoj,
tak jsem ji nakonec taky koupil za těch 25k:) Mám ještě nicméně 14denní lhůtu na případné vrácení, tak jsem se rozhodl ji pořádně otestovat. Chci se zeptat, jakou tam máš verzi firmwaru a FRC? Já jsem dnes natáhl k0901. Žádný red ghosting nepozoruješ?
sirmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -luky- 10. 12. 2020 21:31

mám k0901 a bohužel občas tam v tmavších scénách ten red ghosting vidím teď po delší zkušenosti mi i ten motion handling nepřijde uplně fajn. Což mě štve obrazem je jinak fakt top. Snad je to řešitělné softwarově a není nějak pomalý/špatný panel. Na zahraničních forech si jsou nejistí jestli je to hw nebo sw problém. I se mi celkem líbí operační systém Vidaa. Jsem tak nahraně jestli nechat nebo vrátit jsem na ten stutter docela citlivý.
-luky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirmoon 11. 12. 2020 07:55

Mohl by ses podělit o tvé nastavení obrazu? Na zahraničním fóru jsem četl, že kombinace fw k0901 a FRC verze 4 by měla být bez problémů:) Jinak otázkou je, zda by si člověk jiným modelem do těch řekněme 30k nějak významně polepšil. Podle mě najdeš na každý TV něco. Nebo máš nějaký tip? Já myslím, že by byl rozdíl vidět nejspíš až u OLED.
sirmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 12. 2020 08:24

Podle mě najdeš na každý TV něco

V téhle cenové relaci určitě. Z toho, co jsem četl recenze i z vlastní zkušenosti je to pokaždé deal něco za něco. Před U7Q jsem měl U7A, která nijak netrpěla na judder a pohybovou neostrost, ale taky měla o třídu horší obraz.
Před úvahami o vrácení doporučuju si pohrát s nastavením obrazu - custom volba v Motion Enhancement je vcelku mocná.
ISO 12800 - blog o fotografování
https://iso12800.cz/
ondrasheq
Mírně pokročilý