Nová 55" TV - náhrada za Hisense H55U7A

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 16:03

Ahoj,
před necelýma dvěma roky jsem na základě zdejších rad koupil Hisensku U7A a byl s ní spokojen, dodatečně díky zdejším TV expertům, bohužel odešla do křemíkového nebe a v servisu nemají náhradní obrazovku a vracejí mi peníze. Bohužel pro Hisense, *****ítko se aktivovalo o měsíc dříve než mělo :-)

Hledám tedy náhradu - opět 55", opět 100Hz a jinak mám požadavek akorát na slušnou podporu formátů a titulků při přehrávání z USB, což už asi mají dneska snad všechny televize.
Používáme z 30% na DVB-T2 příjem a 70% na filmy z USB disku.

Finanční strop 20 tis. Vím, že za 25 už jsou OLEDky, ale TV jsme doma teď zrovna řešit nechtěli, jestli mi rozumíte. Ačkoliv rozumím, že vrácené peníze za skoro dva roky starou TV zní jako příležitost :-)

Díky moc!
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 18:25

Aha, tak že prý budu muset na těch 100 Hz zapomenout. Jsem myslel, že se to stane za ty dva roky standardem, ne že zmizí z nabídky levnějších TV :D
Takže i když 5000 přihodím na těch 20 tis., tak si nevyhnutelně pohorším?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 11. 2020 18:40

100hz kvůli dopočtům?

Formáty (kodeky) - s těmi je to naprosto naopak. Naopak přibyla další značka, co neumí dts (takže mkv jedou bez zvuku)

Pokud chceš nejlepší volbu na usb přehrávání, musí to být Android TV a nebo Android box (nebo jiná forma systému přímo pro KODI)

-- 30. 11. 2020 18:51 --

Seženeš i 100hz v 55" do 20k, zda to skutečně nechceš jen "na papíře" protože pokud tam ty telenovelní dopočty vypínáš, tak je to pak jedno ve finále.
Q7.T (za . si dosaď třeba 0, 5 nebo 7) má 100hz, ale samsung ti zase bez externí výpomoci filmy moc nepřehraje.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2020 19:11

ondrasheq přeci jen bych se zkusil zamyslet, jestli si neudělat radost a nekoupit OLED.

Jestliže jsi zvyklý na 100Hz technologii, resp. dopočty, neřeš názory jak je vlastně k ničemu a zkus v nabídce pohledat. Občas naskočí sleva i na výrazně dražší model.

Netuším zda Tebou reklamovaný TV, měl pulzní řízení podsvícení. Jestli ne a v rodině máte citlivé oči, dejte si na výdobytek moderní doby pozor.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 11. 2020 19:23

Tak já bych si taky připlatil za OLED a dopočty samožrejmě vypnul :)

Tím jsem jen myslel, že pokud měl dopočty vypnuté, tak nemusí řešit, aby bylo na papíře "100hz".
Mnoho uživatelů tomu přikládají velký důraz a ani neví proč. Prostě to někde slyšeli.
Pak dopočty vypnou a je jim to k prdu.

Právě na to mu odpoví nejlépe nastavení pohybu na té původní Hisense.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 20:47

Díky za reakce.
Takové ty ultra motion vychytávky jsem měl samozřejmě vypnuté. Ale panoval tady tehdy docela hlučně názor, že 100Hz uber alles a že u všech možných fps to přináší lepší výsledky. A že když tu máme 100Hz k mání za 15 tis., tak že není absolutně co řešit. Tak jsem jí koupil.

Rád si dělám radost, ale 12 tis. zaplatit extra jen kvůli tomu, že se zrovna televize pokazila, se mi moc nechce, neměli jsme tu Hisensku ani dva roky.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 11. 2020 20:57

ondrasheq píše:Díky za reakce.
Takové ty ultra motion vychytávky jsem měl samozřejmě vypnuté.


Tím pádem 100hz není potřeba vůbec
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2020 20:58

Buď hlavně rád, že včas chcípla. Nescházelo mnoho a připatil by sis podstatně víc.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 21:04

xls> o tom žádná, toho štěstí jsem si dobře vědom. Jenom jsem myslel, jakou teď za stejné peníze udělám parádu a zatím se nic nenabízí :)

-- 30. 11. 2020 21:08 --

Takže LG BX za 27, níž to asi s OLEDem nedostanu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 11. 2020 21:11

bejvávalo líp

22 za Philips OLED , ale to už je pryč.

K BX ještě připočti nějakej litřík za Box, protože BX ti nepřehraje mkv se zvukem (chybí dts)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 21:20

Aha... Tak zase rewind na začátek: nějaká 55" do 20 tis., která stojí za zmínku?
(ale díky za info)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 30. 11. 2020 21:27

Hisense 55U7QF
Z levnějších vychází skvěle https://www.mall.cz/televizory/samsung-qe55q64t po použití kódu SAMSUNG20CZ
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 30. 11. 2020 21:36

LG OLED55BX se dá koupit za 23k, asi bych moc neváhal!
https://edigital.cz/led-televizory/lg-o ... or-p802005
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 11. 2020 21:49

Kvok> paráda, to jsem chtěl vědět, díky
Baf13> toto možná taky, ale měl bych obavy z případné reklamace, Extreme digital mám pořád zařazené mezi šmelináře. Nebo se pletu?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2020 22:44

ondrasheq píše:Díky za reakce.
Takové ty ultra motion vychytávky jsem měl samozřejmě vypnuté. Ale panoval tady tehdy docela hlučně názor, že 100Hz uber alles a že u všech možných fps to přináší lepší výsledky. A že když tu máme 100Hz k mání za 15 tis., tak že není absolutně co řešit. Tak jsem jí koupil.

Rád si dělám radost, ale 12 tis. zaplatit extra jen kvůli tomu, že se zrovna televize pokazila, se mi moc nechce, neměli jsme tu Hisensku ani dva roky.

100Hz televizory bývaly dřív favoritem i z důvodu kvalitnější HW výbavy. Samozřejmě měly větší obrazové možnosti v rámci dopočtů atp. Bohužel se svět otočil a aby ušetřil, tak se chytil názorů, že vlastně 200, resp. 100 Hz je k ničemu a tak se i za relativně velký peníz prodávají 50 Hz televizory. To je pokrok. Bohužel k němu přispívají ultimativní křiklouni tvrdící, že 100 Hz je k ničemu a dopočty nesmí mít nikdo, protože kazí obraz. Pravda je ale někde jinde, nicméně se jedná o diskuzi na jiné téma, do jiného vlákna. Sám si dopočty minimálně v malé míře aktivuji, a to na každém televizoru. Stejně tak mnoho lidí v okolí. Proto si vybírám raději 100Hz televizor a stejně tak ho doporučuji náročnějšímu divákovi. Osobně bych ale dnes už pokukoval po OLEDu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků