Samsung model QE55Q75TA - znáte ho někdo?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 2. 12. 2020 16:57

při hledání TV Samsung QE55Q80T jsem narazil na model QE55Q75TA, ovšem mají ho jen v Electroworldu (za 18880) -údajně zlevněné z 35... https://www.electroworld.cz/samsung-qe55q75ta#popis
No ale nějak se mi nedaří zjistit, který z nich je lepší a především jaké tam jsou rozdíly...
akorát jsem při pátrání ještě narazil na model QE55Q70T za 20, ale ten by měl být horší, protože to je nižší řada

mohl by někdo poradit, co je vlastně ta QE55Q75TA zač?

-- 2. 12. 2020 17:47 --

tak další pátrání přineslo výsledky:
Samsung QE55Q70T a QE55Q75T by měl být stejný (možná drobné rozdíly v designu)
No a řada Samsung QE55Q70T má Edge podsvícení, větší odezvu a menší barevné spektrum
kdežto řada Samsung QE55Q80T má Direct podsvícení, menší odezvu a větší barevné spektrum

takže se asi ta Q75T nevyplatí
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 5. 12. 2020 12:59

No pokud se chceš dívat na 4k FIlmy, netflix, tak určitě ber tu 80T. Pokud sleduješ jen ČT, novu, primu atd, tak stačí i ta 70T/75TA
storm
Junior

Odeslat příspěvekod sago 1 5. 12. 2020 15:41

Tiež vyberám novú Tv a po prečítaní xy testov na webe som bol na 99,9% rozhodnutý,že objednám všade celkom dobre hodnotený Samsung QE55Q80T.Včera som na RTINGS.com náhodou objavil diskusiu k tomuto Tv kde sa užívatel stažuje,že napríklad pri futbale,ked sa kamera pohybuje rýchlo z jednej strany na druhú je po celej obrazovke vidiet niekolko skutočne tenkých zvislých pruhov,ktoré sú vraj mimoriadne rušivé a aj po všetkých možných zmenách v nastavení Tv sa mu tento problém nepodarilo vyriešiť a další z užívatelov píše,že kvôli tomu Tv vrátil.Prosím Vás máte niekto takéto skúsenosti s touto Tv?
sago 1
Junior

Odeslat příspěvekod auris11 8. 12. 2020 14:25

Nielen pri futbale kde je to vidieť na zelenej ploche hlavne na vrchnom a spodnom okraji TV. Je to ešte horšie pri lyžovaní, kde je biele pozadie, sú tieto pruhy vidieť ešte viac. Mal som QE50Q80TA ale už je vrátený. Chvalabohu.
auris11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sago 1 8. 12. 2020 20:02

Vdaka,tak realita je ešte horšia ako som si myslel,ešte že som včas objavil tú diskusiu na RTINGS.com a Tv neobjednal.Inak jedno nechápem a teraz neviem čo si mám o tom mysliet.Ako som písal vyššie,tento model Q80T je vo všetkých recenziách ktoré som prečítal a videl hodnotený velmi dobre a je považovaný za špičku strednej triedy a na základe toho som bol rozhodnutý,že ho kúpim.Sakra ako je teda možné? že nie je v žiadnej z recenzií o tomto probléme ani zmienka.
sago 1
Junior

Odeslat příspěvekod diblik 8. 12. 2020 22:08

Ahoj, a co si vybral. Sám jsem se také klonil k Q80, ale takhle skončím u LG a jejich OLED-u ...
nejsem trotl... jsem diblík ;-)
diblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 8. 12. 2020 22:22

Jestli nekoukáš na filmy s titulkama, stačila by ti tahle Sony Bravia KD-55XH9096. Je to stejná cena jako samsung, problém je s titulky, nemá tolik stmivatelných zon, takže pokud má film černý pruhy a ještě si pustíš titulky, je to docela vidět jak se to rozsvítí. Bez titulků je to supr
storm
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 9. 12. 2020 07:37

S novým firmwarem, který vyšel minulý týden, došlo k výraznému omezení bloomingu u Sony TV.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 9. 12. 2020 11:12

tak nakonec jsem objednal Samsung QE55Q80T (není to pro mě) - na sport nekoukají a věřím, že na Neflix bude supr.
časem dám vědět jak to hraje, ale to bude až po vánocích
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2020 11:31

Katikakus píše:S novým firmwarem, který vyšel minulý týden, došlo k výraznému omezení bloomingu u Sony TV.

Máš přímou osobní zkušenost s tím, že skutečně došlo k omezení negativa?
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod auris11 9. 12. 2020 13:52

diblik píše:Ahoj, a co si vybral. Sám jsem se také klonil k Q80, ale takhle skončím u LG a jejich OLED-u ...

Neviem či to bola otázka na mňa, ale ja som po vratení 50Q80 kúpil LG 55Nano91. Teraz ju maju za 699. To mi prišlo ako dobrý kauf a hlavne má oproti 50Q80 aj 100Hz panel. To mi prišlo tiež uletené že 55Q80 ma 100Hz a 50 nema. Ale už je to minulosť.
auris11
Kolemjdoucí