65" TV kolem 18tis

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simy 7. 12. 2020 21:02

Zdravím, kolega shání televizi a požádal mě o pomoc. Já jsem šťastný majitel Sony XE9005 již druhým rokem ale i přesto jsem stále zaskočím, byť poslední dobou méně.
Zadání je jasné 65"TV, cenový strop 18tis, ale na 20bych ho utáhl, takže koukáme na cena/výkon na víc jak 20tis ho nedostanu. Využití DVBT, děti youtube přes wifi, večer film, zřejmě z flash, nemá přitažený síťový kabel. Na úhlopříčce záleží, už je to starej dědek (45).

Líbí se mi překvapivě sony https://www.okay.cz/smart-televize-sony ... 65-164-cm/
Ale chválí se tu i Hisense a TCL, jen už nevím jaký model.

jako lákavý lowcost vidím obyč samsung, ale to už bude asi dost na úkor kvality https://www.mall.cz/televizory/samsung- ... estsellers

Pokud máte konkrétní typ v této cenovce budu moc rád.
Děkuji
simy
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2020 07:03

Hisense a TCL a Samsung mají VA displeje v této kategorii. To znamená lepší černá, vyšší kontrast, šance lepší rovnoměrnosti. Tento model Sony (oproti vyšším modelům s VA) má opak. Tady je pro představu srovnání xe9005 a xg8096 -
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... 0g/418/837

Android ale na film z flešky je nepřekonatelnej. Ostatní platfromy nemají možnost třeba KODI a to je docela zásadní.
Android má navíc možný hlasový vyhledávání i v češtině v youtube.

65EP682, 65EP680 by byla na ty požadavky ideál v rámci ceny.
Samsung taky může posloužit dobře, ale tam by to chtělo spíše podpůrné externí zařízení na přehrávání filmů - multimedia box přes HDMI, které by přehrávalo tu flešku.
Hisense nepřehrává španě, ale Android to není.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 12. 2020 08:43

Jen bych dodal, že Hisense bez Androidu mi z USB přehraje naprosto vše. Bych neříkal, že jedinou cestou k bezproblémovému přehrávání z USB je Android.
Jediná potíž, kterou za poslední dva roky pamatuju, byl seriál, který byl při rippování chybně smrsknutý z 16:9 do 4:3 a dodatečně v TV už nešel roztáhnout. Ale pokud člověk nestahuje kdejaký bullshit ripy z Uložto, neměl by být problém.
ISO 12800 - blog o fotografování
https://iso12800.cz/
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2020 08:53

Hisense na multimedia není vůbec špatný. Však jsem psal. Akorát nemá KODI. Kdo to myslí s tím přehráváním trochu "vážně", volí KODI ať už formou Android TV nebo externího multimediálního boxu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod micmun 8. 12. 2020 09:37

Jestli můžu k té Hisense. Teď jsem bral v akci za 12,5 typ H65B7500. Obraz jak lusk, ale šumí zvuk. Hlavně při nižší hlasitosti je to slyšitelné. Řeším u autorizáku v rámci záruky, zatím se mi ozvali a čekám na technika, až přijede. Co se týče přehrávání filmů z USB, zatím to skouslo v pohodě všechno (vesměs MKV). Má to problém s titulkama, které jsou vložené přímo v kontejneru. Pokud je na výběr více titulků, umí to zobrazit jenom jedny, které jsou defaultní. Pokud jsou titulky zvlášť (sub, srt), tak v pohodě. Češtinu zobrazuje správně, diakritika je jak má být. Výběr zvukových stop taky v pohodě.
micmun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simy 8. 12. 2020 09:44

indeshit píše:Hisense na multimedia není vůbec špatný. Však jsem psal. Akorát nemá KODI. Kdo to myslí s tím přehráváním trochu "vážně", volí KODI ať už formou Android TV nebo externího multimediálního boxu.

Popravdě já s Kodi trosku zapasim, dost často se mi seká obraz a rozchází zvuk..ten samy soubor v TV přes VLC player bez problému. Stejně i ve využití sítě mám při kodi menší datový tok.. řeším to tím ze když nejde v jednom tak jde v druhem, ale kodi mě teda úplně nepresvedcilo. Kamarád není žádný povaleč od TV a už vůbec ne IT hracicka, takže strop je pro nej stáhnout film na medium (flash) a pustit. Sport taky nehlta. Zřejmě ta TCL bude opravdu ideál.
Naposledy upravil simy dne 8. 12. 2020 10:12, celkově upraveno 1
simy
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2020 09:46

Právě ty titulky jsou u KODI obrovskou výhodou. Můžeš měnit font, velikost, barvu, pozici...
Dokonce dle přihlášení se k titulkové službě (např. titulky.com) ti to může samo dotahovat titulky, aniž bys musel do kompu, hledat a přikládat k tomu externě .srt soubor
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2020 10:21

simy: Ono asi záleží na čem to Kodi provozuješ. Právě v Androidu na TV to zrovna nejlíp nejede. Externí boxy jsou na to lepší. Dřív jsem měl Raspberry Pi, teď nově Vero 4K+ a problémy co popisuješ jsem nikdy neměl.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 9. 12. 2020 16:33

indeshit píše:Právě ty titulky jsou u KODI obrovskou výhodou. Můžeš měnit font, velikost, barvu, pozici...
Dokonce dle přihlášení se k titulkové službě (např. titulky.com) ti to může samo dotahovat titulky, aniž bys musel do kompu, hledat a přikládat k tomu externě .srt soubor

Jo, bejvávalo. Pokud chceš přímo stáhnout titulky z titulky.com, už to nejde, musíš už mít prémiový účet.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 12. 2020 17:09

Pokud máš (nebo někdo v okolí) VIP účet v Datartu, tak za 19,5k (s použitím kódu na 700,-) jde koupit HISENSE 65U7QF,, což je v poměru cena/výkon hodně dobrá TV.
Přílohy
Screenshot_20201209-165752.jpg
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 9. 12. 2020 19:23

tak to by bylo super, jdu schánět VIP človíčka :D
Jen nevím jak to je s operačním systémem VIDAA U4, dostanu tam Kodi, popř. není problém s přehráváním filmů?
simy
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 12. 2020 21:53

problém moc není. Hisense má slušné přehrávání, ale na KODI v něm zapomeň.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 9. 12. 2020 22:22

mohu s klidným svědomim doporučit TCL 65EP680 (já ji sehnal za parádnách 14500 Kč), parádní obraz díky VA, android a Kodi nemají chybu, zvuk slabší ale soundbar Polk Magnifi Mini to rychle napravi.l Až budu hledat něco v 75 jdu opět do TCL.
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod name66 10. 12. 2020 00:58

HISENSE 65U7QF je obrazově super sehnal jsem ji za 18tis. Nemá ale moc softwarově zvladnutý pohyb. Občas se trhá. Osobně jsem na to docela citlivej tak jsem ji vracel. Zaleží ale jak komu to vadí + Jde v urcitych scenach blur do červena. Oboji může být opraveno s budoucími updaty, spoléhat se mi na to ale nechtělo. Jinak klidně taky doporučím tu TCL 65EP680 doma jí ted zrovna máme. Obrazem není na urovni toho hisense, ale během děje na to člověk stejně zapomene :D
name66
Junior

Odeslat příspěvekod simy 10. 12. 2020 09:50

Mám ještě jeden dotaz, porovnávám TCL 65P680 vs TCL 65P715 (Hisense H65B7500) a kromě jiného PPI což nevím z čeho se počítá jsem nenašel nikde žádné velké srovnání.. první za 16,9, druhá za 15tis. S tím bych šel pak za kolegou, buď tu TCL, nebo pokus si přihodí 4tis tak Hisense a nic mezi tím..
simy
Junior

Další stránka