LG CX - OLED Motion Pro / kalibracia

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 12. 2020 18:00

Ahojte,

Doma je konecne Oled TV - 65 LGCX

Potreboval by som poradit ako aktivujem/zmenim nastavenie funkcie OLED Motion Pro , pretoze je nastavene na OFF a ja nemam moznost to zmenit, polozka je siva a neviem na nu kliknut a urobit zmenu. Mam nieco povolit v inych nastaveniach aby som mal tuto polozku odomknutu?

Mate niekto odskusanu/vlastnu kalibraciu obrazu pre Skylink/alebo vseobecne?
nastaveni na yotube,rtings..... je dost aj sa dost lisia

DAkujem ;-)
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 18:11

Zkus změnit obrazový profil. Např na Expert tmavá, nebo světlá místnost.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 12. 2020 18:13

uz som skusal vsetky rezimy a stale nepovolilo pristup k tejto funkcii,

dal so TV do povodnych nastaveni hned po zapnuti som nastavil rezim darkroom a isiel na nastavenie Truemotion a polozka Oled motion pro je siva a neda sa zmenit
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 18:40

Dostáváš se tam Přes Všechna nastavení - Obraz - Nastavení režimu obrazu - TruMotion? A tam přepnout na uživatelské? Asi jsem nezvolil pro fotku nejlepší pořad, ale trošku to z toho je patrné
Přílohy
IMG_3235.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2020 18:44

martas38 díky moc. Konečně jsem se dnes aspoň chvilku zasmál :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 19:01

No su osel a nechtělo se mi to fotit podruhý. Jsem si to uvědomil, až jsem fotku zmenšoval.
Přílohy
IMG_3237.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2020 19:08

Úplně v pohodě. Taky jsem před pár dny něco fotil a vinou skoku v rámci pořadu to dopadlo podobně. Můj předchozí příspěvek nebyl kritikou, ani posmíváním se. Prostě a jednoduše jsem se opravdu zasmál. Takže Ti normálně a upřímně děkuji :-)

Myslím, že i první foto postačuje k hrubé orientaci.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 19:17

Klidně to smaž, nechci mazat cokoliv co je ve vlákně :)
Jo prostě příště musím víc uvažovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2020 19:38

Mně to vůbec nevadí. A neřeš přemýšlení. Člověk prostě občas vypne a neřeší detaily. Pro mě je absolutně nejdůležitější, že ses snažil pomoci!
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 12. 2020 19:41

asi sa Vas ta TV zlakla :-D :-D , zapnem telku idem podla tvojich krokov prepnem na pouzivatel a voalaaaa Funguje O:-) :tleskani :tleskani

-- 9. 12. 2020 19:45 --

Martas, prosim TA poradis nejake dobre nastavenie obrazu mas tu istu TV/viac-menej/
citam toho dost ale vlastna skusenost-teda tvoja bude hodnotnejsia.

A dakujem Vam- bol som z toho na nervy ze to nejde spustit.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 19:58

Já bych ti doporučil tohle nastavení a pak případně mírně doladit. Na metodu pokus omyl je nastavení dost složité a může to být i kontraproduktivní. Já to podle návodu z těch stránek mám a dolaďoval jsem jen velice málo. Obrazový režim mám Expert tmavá místnost:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 12. 2020 20:10

ok. idem to testovat
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 10. 12. 2020 19:43

tak som sa dnes s tym trosku pohral a uz sa to blizi vysledku alebo aspon tomu na co by som od toho ocakaval aj ked asi sa nevyhnem profi kalibracii panelu.

este postreh, skusal som nastavit aj filmmaker podla videa na ytb -hdtv test a polozka oled motion pro pri nastaveni uzivatel bola odomknuta, nastavenie som ale nechal na OFF, potom som presiel na dark room a tu uz bola sice nastavena na off ale uz som ju zase nemohol zmenit a naslene aj vo filmmaker sa zmenit neda hmmm.

asi robim nieco zle..
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 27. 12. 2020 22:19

Ahojte, po kratkej dobe pouzivania dam par postrehov.

1. problem s vypnutym Oled motion pro - vyrieseny, po pripojeni satelitu je polozka zapnuta, v live tv skylink cez net bola OFF neviem preco

2. skok na 65 oproti 50 je obrovsky

3. WebOS je rychly a prehladny , prepinanie medzi kanalmi je vsak pomale 2-3s

4. na usporiadanie kanalov potrebujete externy program v PC / ChanSort /

5. teraz to co s cim niesom zatial uplne spokojny:

Nastavenie Obrazu

pre SDR som pouzil doporucenie rtings no u mna je obraz strasne tmavy so zltym nadychom a v tmavych scenach nepozeratelny, nevidno hlbku a ziadne detaily v otienoch sedej alebo ciernej. takze som sa s tym musel viac pohrat a nastavit to podla mojho oka.

- zvolil som brights room, oled light 80, kontrast 65, jas 58, ostrost 30, farba 60, dynamicky kontrast vypnuty, super rozlisenie nizke, farebny gamut auto, gama 2.2, teplota farieb stredne, metoda 22, ire 100, cielovy jas 130, maximalny jas nizke
( viem ze teraz mi niekto povie ze som si mal kupit LCD ale nie, chcem len aby bol obraz prirodzeny)
toto nastavenie nieje konecne pretoze sa mi zda obraz stale akoby bez prirodzenej farby a stale mam pocit ze je v takej bielej hmle

s Hdr mam este vacsi problem. tmave sceny su strasne tmave ziadna hlbka nevidim odtiene siva.....cierna, skusal som vsetky rezimy bez uprav. asi je tu problem s jasom a stracaju sa mi detaily sivej.este sa budem musiet pohrat

po precitani sekcie kalibracie od Riddla pozorujem vsetky tie nedokonalosti obrazu pred kalibraciou. Takze viete co bude nasledovat :-)..... takze pozdravujem Riddla.

vsetko to co som vyssie opisal su ale len moje pocity takze to nebude platit pre kazdeho, doteraz som sa 10 rokov pozeral na panasonic plazmu a moje oko si asi zvyklo na ten obraz takze to nemusi byt uplne objektivne.
Samozreje ze obraz oproti mojej povodnej plazme je na omnoho vyssej urovni.

spracovanie pohybu a upscaling se perfektný, obraz je jemy,
urcite by som ho kupil znova len to chce par malych uprav a bude to dokonale( pre mna), lebo to som od tejto TV ocakaval. 8-)
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 28. 12. 2020 00:06

Myslím, že oči máš v pořádku. Právě tohle je to objektivní, protože plazmy PANASONIC patřili obrazově k tomu nejlepšímu, co si kdy kdo mohl dopřát. Není to o tom, že si tvůj mozek pamatuje obraz staré plazmy, ale je to tak, že ti oznamuje, že ta nová televize hraje prostě špatně! Je to odflinknuté nastavení z fabriky, ostatně jako u všech TV od LG ...

Netuším, co tě vedlo k zakoupení LG, nicméně paradoxně za stejné prachy a hlavně bez nutnosti jakékoliv kalibrace lze koupit OLED PANASONIC 65HZ980. Ty ted´ naprosto zbytečně vysolíš slušnou sumu za dodatečnou kalibraci a pak musíš věřit, že ti ten "potuněný obraz" sedne ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků