Televize do 10k. Favoritem je Hisense H55U7B

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 1. 2021 13:59

Zdravím místní odborníky, rád bych si nechal poradit s výběrem televize.

V tomto segmentu se vůbec nevyznám a bude to má první TV, zatím jsem ke konzumaci médií používal výhradně ntb. TV nabídka bude přes zprostředkovatele PODA.

Zde jsou mé požadavky a otázky:
- Televize musí být do 10 tisíc (max +10%, pokud by došlo k výraznému zlepšení)
- Budeme sledovat z cca 3-4 m, trochu pod úhlem, takže bych chtěl pořídit i stavitelný držák na zeď (mám vybraný nějaký levný polohovatelný držák z Kauflandu, který má několik let známá a zatím hezky funguje, je to v pořádku, nebo máte lepší řešení?)
- Většina médií půjde buď přes Netflix, HBO Go, televizní vysílání, ale občas bych si rád pustil i něco stáhnutého a nevím, jak na to. Stačí propojit televizi s notebookem pomocí HDMI? Nebo je lepší nějaká krabička? Jaká?
- Občas by TV možná sloužila i k přehrávání hudby.
- Četl jsem v minulosti o tom, že některé televize na trhu nabízejí uživateli reklamy - jde se toho zbavit např. pomocí routeru, který má blacklistované reklamní domény, nebo je to složitější?

Na základě pročítání podobných diskusí mi jako favorit vyšla Hisense H55U7B z okay.cz. Se slevovým kuponem je tam teď za 9999Kč. Jak je na tom tato TV se zvukem? Existuje nějaká lepší alternativa?

Díky za případné odpovědi.
Naposledy upravil MgX dne 7. 1. 2021 21:24, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 7. 1. 2021 14:58

3-4m doporučím nejdřív popřemýšlet zda se nenajdou nějaké penize na aspon 65 ci 70
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 1. 2021 15:32

Nenajdou..
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 7. 1. 2021 15:39

Do 10 tisíc nic obrazově lepšího jak tu Hisense U7B nepořídíš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 1. 2021 16:53

Jak píše kvok, za tu cenu nic lepšího není. Jen tam nerozjedeš HBO GO ani Poda tv, ale jde vyřešit externě, např. Xiaomi Mi TV Stick, nebo lepším Xiaomi Mi Tv Box S, Nokia Streaming Box 8000.
Osobně bych se vyhnul čínským no name krabčkám.
Více se dozvíš tady: https://facebook.com/groups/31058290561 ... ogle.cz%2F
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 7. 1. 2021 17:21

Doodier píše:Nenajdou..



Tak nějaký bazar nebo neco podobného. Koupíš neco co za půl roku budeš chtít vyměnit.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 1. 2021 18:32

Baf13 - jak to myslíš? HBO nemá nějakou aplikaci, kterou budu mít na té televizi? Díky za odkaz, podívám se.

polda - TV z bazaru kupovat nechci, protože se v tom nevyznám.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 7. 1. 2021 20:42

TCL 50P715 se da koupit kolem deseti az jedenacti, za stejnou cenu se da koupit i 55" starsi rada, vse je android, takze apky cajk...koukal sem na levne velke tv a ted asi fakt nic...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 1. 2021 20:49

Na VIDAA U je z českých jen Stream Seznam.cz a Lepsi.tv ve které je i HBO ale samostatně HBO neni. NETFLIX naopak je.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2021 21:27

Baf13 vše OK, jen dost dobře nechápu, proč tazatele z diskuzního fóra toužíš přesunout na Facebook :hm

I zde najde nějaké rady, které se týkají externích boxů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 1. 2021 21:59

MgX omluva, jen jsem tady nechtěl zahlcovat vlákno s vysvětlováním výhod/nevýhod různých android boxů a tam je to celkem srozumitelné vše popsáno.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 8. 1. 2021 10:10

Tak to jsem netušil, že je takový problém s HBO Go. Z těch TCL jsem našel TCL 55P715 za necelých 12k v Datartu. Jaké je porovnání té TCL s tou Hisense? Je lepší si koupit tu Hisense a řešit nějakou tu android krabičku (v důsledku mi přijde, že to vyjde cenově stejně) a nebo rovnou koupit TCL? Jak je to u těchto dvou modelů s nativním streamováním W10 na TV, případně se screen sharingem z Android mobilu na TV?
Může se prosím někdo ještě vyjádřit k tomu montování na stěnu? Pokud to dobře chápu, tak standard je VESA mount, u této TV jsem našel rozměry 400*200 mm, ale s problémovým uchycením u spodních šroubů kvůli designu TV.

Děkuji za odpověď.

EDIT: A co snížení velikosti na 50"? Řekněme, že by se přestavěl obývák, aby byla TV blíž divákovi. Přineslo by to v této cenové kategorii nějaké zlepšení? Jsou nějaké zajímavé 50" modely do cca 11k?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 8. 1. 2021 18:06

Povedzme si to takto. Rozpocet mas znacne obmedzeny. Nejaku oslnujucu kvalitu teda neocakavaj.
Na 3-4m je podla mna 55" ok, ale tych 50" uz by asi bolo malo. Su tu vsak aj taki, co im je na tu vzdialenost malo aj 75". :-) Pri 50" je vsak vyber pomerne slaby.
S Androidom je pomerne lacna este Xiaomi Mi TV 4S 55″, ale co sa tyka kvality, neviem ci je lepsia/horsia ako TCL alebo Hisense. Podla Heureky je nad tvoj rozpocet, ale da zohnat z EU skladov Banggoodu a podobnych aj lacnejsie. Tu pise zo spanielskeho skladu 375,28,- € (neviem kolko je postovne, lebo na SVK udajne nevedia zaslat...). Riziko v podobe pripadnej reklamacie a posielania do Spanielska si ale zvaz sam ;-)

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-TV-4 ... rrency=EUR

Co sa tyka sharingu:
Android telefon ->TV - na TCL s Androidom by to malo fungovat bez problemov, pri Hisense neviem.
PC s W10 ->TV - cez HDMI to pojde na oboch, bezdrotovo, tazko povedat. Mne osobne toto doma nefunguje na Philips s Android TV z mojho notebooku Acer s nVidia GPU, ale z ineho Acer notebooku to funguje.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 8. 1. 2021 19:30

Nejlevnější tv na trhu rozhodně nebude umět běžný standard tv střední kvality.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 8. 1. 2021 20:04

Tak ještě jeden dotaz - v případě navýšení rozpočtu na cca 15k, pomohl bych si moc? Např. LG 55NANO81?

michalko58: Díky, ale z banggood nebo podobných kupovat nechci. Chci kupovat v ČR.

EDIT: polda: prosím, můžeš říct, k čemu se vyjadřuješ? V tomto sektoru se opravdu nevyznám, takže netuším..
Doodier
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků