Sony 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bh69 5. 1. 2022 06:56

Jeste k tomu minimálnímu jasu - není to u OLED tak, že nastavením jasu na minumum se ještě zhorší podání oblastí blízkých černé ? Myslím tím to, že pokud mají OLED pixely problém v oblasti mezi uplně zhasnutým stavem a nějakou přesnou minimální hodnotou, tak se to snížením celkoveho jasu (a tedy i jasu tmavých oblastí, protože celý obraz se "posune" směrem k menšímu jasu) jeste zkomplikuje a zhorsi, ne ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 20. 1. 2022 20:40

Jak je to s použitím tv jako multimediálního centra? Jakou má ta televize síťovou kartu? Chtěl jsem pořídit nvidii SHIELD, ale teď přemýšlím jestli je potřeba, zatím jsem pouštěl 4k filmy z externího disku, seriály v MKV a AVI a bez problémů, ale zatím to bylo bez atmose, protože repro v stropu ještě nemám, ale 7.2 zvuk zvládá bez jediného problému za mě krásně. Ale můj SC-LX901 nemá podporu eARC...jen ARC, proleze Atmos v plné kvalitě do receiveru při přehrávání přes LAN z NASu, nebo to nepůjde a budu muset koupit tu kouzelnou krabičku?
Naposledy upravil Jonaasisko dne 21. 1. 2022 07:17, celkově upraveno 1
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 05:38

Přes Wi-Fi protlačíš víc než přes kabel. Telky mají 100Mbps kartu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 21. 1. 2022 07:21

Ano, ale chce to wifi router v tej istej miestnosti ako je TV, inak je lepsi ten ethernet, lebo ten ma stabilnych 100Mbit s nizkou odozvou bez kolisania. 2.4GHz wifi sice prejde cez betonovu stenu, ale z teoretickych 300Mbit je to realne tak 80Mbit pri zahltení pasma ako to byva v panelakoch. 5GHz sice da teoretickych 1000Mbit, ale v druhej miestnosti mi to klesa ku 100Mbit a za dalsou stenou uz vyhrava 2.4GHz. Fakt nechapem preco telky za 1000+ eur nemozu mat 1Gbit ethernet.Hlavne ze sa Sony chvali, ze k telkam poskytne pristup k filmom s vysokym bitrate v ich Sony Bravia centre.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod pike01 21. 1. 2022 11:50

Mě by spíše zajímalo, jaký obsah do té TV chcete pouštět, že by těch 100 Mbps bylo limitujících? Ani ty 4k bluray ripy, které mají 60-80 GB, to nezahltí.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 12:26

Opakovaně uvádím, že mně vadí pomalé síťovky v TV, protože kabel je pro mě kabel. A konkrétně Sony, která dává kredit na aplikaci Bravia Core s datovým tokem, který přes kabel a pomalou síťovku neproleze, mě štve dost. Nechápu tento přístup.

-- 21. 1. 2022 12:27 --

pike01 píše:Mě by spíše zajímalo, jaký obsah do té TV chcete pouštět, že by těch 100 Mbps bylo limitujících? Ani ty 4k bluray ripy, které mají 60-80 GB, to nezahltí.

U Core to jde ve špičkách nahoru. Takže i 100Mbps nestačí.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 21. 1. 2022 13:00

Já mám hned vedle televize router archer X50 takže s tím by problém být neměl, ale jak je napsané výš, kabel je kabel...taky to nechápu, proč tam dávají stovky...přece v tom není takový cenový rozdíl...
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod tielk100 21. 1. 2022 15:11

MgX a zkoušel jsi pripojit tv kabelem pres usb ?
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2022 15:12

Jestli má TV USB 3.0 konektor, lze použít externí gigabit ethernet síťovou kartu za pár stovek.
Ano, je to takové ne moc elegantní řešení, stojí to prachy navíc, nic moc přidanou hodnotu to nemá, zabírá to jeden USB port, ale pro lepší streamování to stojí za to. Obávám se, že přesvědčit výrobce TV k výměně síťové karty za lepší a rychlejší nebudou nářky uživatelů na různých fórech stačit.
https://www.smarty.cz/TP-LINK-UE300-ada ... h8QAvD_BwE
Na android TV by to mělo fungovat bez problémů, u uzavřených systémů, jako má LG, Samsung apod. to asi neprojde. Nezkoušel jsem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 21. 1. 2022 16:29

MgX píše:-- 21. 1. 2022 12:27 --

pike01 píše:Mě by spíše zajímalo, jaký obsah do té TV chcete pouštět, že by těch 100 Mbps bylo limitujících? Ani ty 4k bluray ripy, které mají 60-80 GB, to nezahltí.

U Core to jde ve špičkách nahoru. Takže i 100Mbps nestačí.


OK. Beru. I když úplně nevěřím, že jsou schopni těch 100+ Mbps protlačit až na tu "poslední míli" ;-) pokud si pamatuju, tak promo materiály Core uváděly průměrný bitrate 80 Mbps.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 18:09

pike01 je to jednoduché. Materiály něco uvádějí, nicméně sám má odzkoušeno, že pokud si zapnu tu jejich plnou kvalitu, pak při připojení netu přes drát se videa sekají/načítají. Zkoušel jsem to na dvou různých routerech. A pak když se připojím přes Wi-Fi, stejné filmy jedou v pohodě. Pravda je, že jsem to neměřil, ale zase z druhé strany... výsledek je v pozitivu vidět a přechod na Wi-Fi vytvoří řešení.

Na mé poslední míli jedu 500/500Mbps skrze optiku. Netuším, jak mají provedeno protlačení streamu, ale přiznejme si, že existují určité varianty, které dávají minimálně teoretickou naději na vysoce objemný přenos, byť na větší vzdálenost.

Ještě k tomu netu a vytížení, když by datový tok Bravia Core byl oněch 80Mbps. Člověk si neuvědomuje, že ona síťovka má sice mít 100Mbps, ovšem při proměření se dostane člověk k orientační hodnotě něco přes 90Mbps. A když si telka ještě potřebuje někde s někým zrovna vyměnit data a v Bravia Core je zrovna špička... vše se nasčítá a na zásek je zaděláno. Jinak to mám vyzkoušeno dnes už na více TV Sony.

-- 21. 1. 2022 18:12 --

tielk100 píše:MgX a zkoušel jsi pripojit tv kabelem pres usb ?

Ne, nemám zatím potřebu přikupovat další externí bazmeky. Prostě mně vadí, že výrobce není schopen říct... dáváme Vám špičkovou techniku a tak jsme přidali i adekvátní síťovou kartu.

Taky se může stát, že externí karta pojede s nějakým omezením a sníženou kompatibilitou. Netvrdím, že určitě ano, ale riziko tam je. Co je v bedně, mělo by být alespoň nějak odzkoušeno. Vše navíc je individuální řešení. A kolik lidí si koupí externí síťovku k telce?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Není 21. 1. 2022 20:30

Ahoj všem, potýkám se s jednou věcí u TV SONY XR-55X93J. Když chci v aplikacích nějakou aplikaci vyhledat, tak mi to nic nevyhledá, ale pouze odepíše (a strojovým čtením odpoví), že "Sorry, something went wrong". Vybírat a instalovat lze pouze mezi nabízenými aplikacemi. A pak ještě jeden dotaz, lze nějak vynuceně instalovat aktualizace aplikací, nebo se instalují v nějakém intervalu (kdy?) pouze sami?
Není
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alice1805 21. 1. 2022 20:51

Mám 655X93J len krátko, ale podobný problém som mal aj na Chromecaste s Google TV. Na chromecaste aj na 65X93J to riešim tak, že v zozname nainštalovaných aplikácii prejdem na systémové aplikácie, tam si spustím Obchod Play a až potom vyhľadávam aplikácie.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 21:42

Není píše:Ahoj všem, potýkám se s jednou věcí u TV SONY XR-55X93J. Když chci v aplikacích nějakou aplikaci vyhledat, tak mi to nic nevyhledá, ale pouze odepíše (a strojovým čtením odpoví), že "Sorry, something went wrong". Vybírat a instalovat lze pouze mezi nabízenými aplikacemi. A pak ještě jeden dotaz, lze nějak vynuceně instalovat aktualizace aplikací, nebo se instalují v nějakém intervalu (kdy?) pouze sami?

To je velký nedostatek a náznak hlouposti u Google TV OS. Přesně takto to funguje. Bohužel. Abys dostal lepší výsledek, musíš prostředí přepnout do jiného jazyka, typicky angličtiny. Tam pak lze i hlasově něco více zadávat.


!!!

Ale jak je psáno v příspěvku nade mnou... další cesta je jít do systémových aplikací, tam spustit obchod Google Play a vyhledáváš klasicky, jako to bylo v předchozích verzích. Dokonce by tam mělo fungovat i vyhledávání přes ovladač v češtině. Nechápu, proč aplikace obchod Google Play není součástí zobrazených aplikací v běžné nabídce. Hodně věcí je u Google TV OS tak nějak zvláštně vyřešených. Skoro bych to nazval, u našeho prostředí, dementně vyřešených. Ale zatím, jak je vidět, nějaká cestička přeci jen existuje. Byť kostrbatá. Jen doufám, že v nových OS nedojde ke skrytí aplikace Google Play, aby se tam nemohl dostat běžný uživatel ani takto.

!!!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 24. 1. 2022 20:31

Mám menší problém, televize mi nevidí NAS...koupil jsem Synology a televize mi ho nezobrazuje, kde mam hledat chybu v nastavení, než napíšu na podporu Synology? Počítače ho normálně vidí a komunikují...jsem připojený přes kabel a zkoušel jsem i wifi
Jonaasisko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků