Sony 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2022 21:35

Nemám vyzkoušeno, ale nezkoušel jsi namapovat to nějak přes Kodi?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 24. 1. 2022 22:17

Kodi nepoužívám, nemám zkušenosti ale rád bych se vyhnul dalším programům, oba moje počítače na síti tv vidí, ale NAS ne, takže předpokládám, že tam bude potřeba něco povolit nebo nastavit
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2022 05:30

U Androidu údajně dost lidí využívá právě Kodi ke spojení TV-NAS. Samozřejmě může být chyba v nastavení.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 25. 1. 2022 11:49

Už jsem to vyřešil. U Synology se musí nainstalovat z doplňků "mediální server" aby NAS viděly DLNA zařízení. Zobrazí se tam několik defaultnich složek, ze kterých v DLNA zařízeních jdou vidět složky PHOTO VIDEO MUSIC a tam se potom už třídí dané soubory odkud je třeba. Synology běží na Linuxu, proto to prostředí není tak intuitivní jak by se mohlo zdát a nekomu jako jsem třeba já, kdo umí celkem slušně plavat ve widlích to ze začátku může dělat těžkou hlavu. Třeba to někomu pomůže.
Naposledy upravil Jonaasisko dne 25. 1. 2022 17:53, celkově upraveno 1
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2022 12:52

Díky za info.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 26. 1. 2022 12:59

Takže další zjištění. Televize neumí pouštět soubory postupně. Takže když najedu do složky s nějakým seriálem a chci si ho pustit, tak musím ručně pouštět pokaždé další díl. Zkusil jsem nainstalovat i Kodi a mx player, ale ty nevidí NAS.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 1. 2022 14:57

Kodi NAS uvidí.
Ale musíš ručně v Přidat umístění v síti-SMB-zadat IP adresu Nasu a nastavit Login a Password.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 26. 1. 2022 15:21

Aha, díky zkusím...

-- 26. 1. 2022 15:30 --

jito píše:Kodi NAS uvidí.
Ale musíš ručně v Přidat umístění v síti-SMB-zadat IP adresu Nasu a nastavit Login a Password.


Můžeš mi prosím říct přesnou cestu? Nebo je někde návod?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 1. 2022 15:36

Pokud chceš z Nasu přehrávat videa,tak zkus tohle:
Videa-Soubory-Přidat videa-Procházet-Přidat umístění v síti-SMB-Název serveru napiš IP adresu Nasu-Uživatelské jméno napiš cokoliv-heslo napiš cokoliv.
https://www.youtube.com/watch?v=0m1lxRLWNVA
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 26. 1. 2022 16:30

Tak už mám i tohle a už to funguje jak jsem chtěl, vidím všechny složky, všechny filmy i seriály a jede to zatím bez problému... děkuju.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 1. 2022 16:32

Není zač ;-)
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 1. 2022 19:54

Jonaasisko jen dotaz. Takže nakonec zůstáváš u Kodi?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 26. 1. 2022 19:57

MgX píše:Jonaasisko jen dotaz. Takže nakonec zůstáváš u Kodi?


Ano, je to nakonec přehlednější než přes server médií. Jen je tam relativně dost možností nastavení, třeba jsem nečekal, že budu muset nastavovat passthrough u audia, protože jsem pustil film a šel mi jen ve stereu. Navíc, možná mi poradíš, když spustím kteroukoliv jinou aplikaci, třeba Netflix Amazon Prime, o2tv, tak když z ní vyjedu, tak se vypne. Z Kodi jsem vyjel, chvilku jsme měli puštěnou o2tv, pak jsem telku vypnul a když se znova zapla, tak na pozadí se spustil seriál, který jsem předtím v tom Kodi přes ten NAS pustil. Takže jsem měl normal Home obrazovku, zapnul jsem o2tv a Simpsony a jeli mi Simpsoni a zároveň zvuk z teorie velkého třesku, musel jsem spustit Kodi a teorii zastavit a Kodi vypnout. Není tam někde nastavení aby se po vyskočení aplikace sama vypnula? Tohle by možná už patřilo do jiného topicu ...další věc...stáhl jsem si tam nějaký Matrix vzhled a najednou tam vyskočilo X dalších položek k nastavení.
Naposledy upravil Jonaasisko dne 26. 1. 2022 20:06, celkově upraveno 1
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 1. 2022 20:00

Díky. Nechtěl jsem Tě do toho tlačit, ale co vím, tak moc lidí s ATV si prostě nakonec přejde na Kodi a má, dá se říci, klid.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 23. 2. 2022 11:00

snad jsem dobře s dotazem. Reklamuji svou skoro novou TCL 75C728 (už druhou) a dle servisáka to bude na 85% vrácení peněz (black bleeding). I když by mě vůbec nevadilo získat zpět tu TCL, protože kromě té vady jsem s ní jinak spokojený, radši se už dívám i jinam.
Na menší rozměr se mi jít už samozřejmě nechce a taky jsem si zvykl mít Kodi přímo v TV bez nutnosti dalšího zařízení. Cenově a vlastnostma mi zatím i dle recenzí nejvíc sedí 75'' Sony Bravia LED KE-75XH9005. X90J jsem při porovnání nenašel pro mě nic, co by ospravedlňovalo vyšší cenu . V případě mého omylu se nechám rád poučit.
Je prosím někde showroom a pokud možnost v Jihomoravském kraje, nebo v Praze? Když jsem hledal, tak jsem našel odkaz na Olympii Brno, ale zdá se, že to již není aktuální.
Sony není u prodejců tak zastoupená a rád bych ji viděl někde naživo.

btw. zběžně jsem pročetl toto vlákno a narazil jsem na "klasickou" vadu slabé síťovky. Zpočátku jsem tomu nevěřil, ale nejlepší řešení je to přes USB-Lan adaptér (přes LAN hodnota cca 85Mbit/s, USB adaptérem kolem 135). TV sice při každém spuštění otravovala, že nemá připojený konektor, ale pak se sama připojila přes USB.
MMKS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků