vyber 70" TV do 25tis pouze dle obraz. kvality

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod honza.c 15. 1. 2021 18:04

Ahoj, jsem ve fazi vyberu nove TV ve velikosti max 70" coz je nejvetsi uhlopricka, kterou mohu dle jejiho umisteni poridit. Pozorovaci vzdalenost jsou 4m v relativne prosvetlenem obyvaku. TV u nas slouzi predevsim na blbosti, sport, obcas nejaky film z Netflixu a kdyz uz si chci neco vychutnat, tak zapnu projektor.
Resim dilema, jestli lze za +-25K mezi temi par modely poridit 70" TV, ktera by z pohledu obrazove kvality nebyla uplny propadak. Tim mam na mysli napr. ulitle barvy, trhani obrazu pri sportu, nexistujici cerna ale spis seda atd.
Chapu, ze za takovy budget nelze cekat super kvalitni obraz a kompromisu bude vice. Pokud by byl obraz pouzitelny tzn. nektera ze zakladnich vlastnosti TV nebude extremne vybocovat, tak budu spokojeny. Zda se jedna o IPS/VA take moc neresim, vlastne bych IPS diky lepsim pozorovacim uhlum mozna i preferoval na ukor cerne z duvodu, ze je obyvak spojeny s kuchyni.

Kvalitu OS resit nemusim, k TV bude pripojeny Apple TV (kuki) + Zidoo z9s, proto se zajimam jen a pouze o obrazovou cast.

Vyber v kategorii 70" je dost omezena a vypsal jsem par modelu, ktere me zaujaly:
Philips 70PUS7805, Hisense 70A7100F, LG 70UN7100, Samsung UE70TU7102
- z techto kusu bych asi preferoval Hisense / Philips
Kdyz bych si priplatil, tak by asi z 70" davala nejvetsi smysl 70PUS8505, ale to jsme cca na 29K a v teto cenove hladine je v 65" velikosti "jiny vyber".

V zaloze si nechavam moznost, ze vemu 65", kde uz se preci jen da sehnat neco solidnejsiho, ale radejich bych tu 70" :).

Pokud mi muzete jakkoliv poradit, budu Vam vdecny.
Diky,
H.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 15. 1. 2021 21:08

V 70" pokud vím ani IPS neseženeš.
Vlastně ty první čtyři jmenované se nějak extra neliší, základní obrazová kvalita bude podobná. Philips vyniká podporou formátů (Dolby Atmos + Vision), které si samozřejmě nějak extra neužiješ v téhle cenové kategorii, ale Dolby Vision aspoň zabrání nějakým přepalům.
Jediný model, který tu nad ostatními vyniká, je právě ta 8505. Nicméně chápu, že zas takový upgrade to není, aby se za to chtělo připlácet.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 16. 1. 2021 09:31

Díky, podobnou odpověď jsem tušil.
Nakonec zkusím LG 70UN7400 (7300 jen s jiným stojanem), která dle recenzí nevypadá marně. Sice HDR prakticky nijaké, ale k potřebám, které TV bude splňovat s tím dokážu žít.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 17. 1. 2021 09:34

Telka je doma a po nastaveni obrazu dle Rtings jsem prijemne prekvapeny. Jsou tam sice nejake ty mouchy jako homogenita podsviceni, ale co bych za ty penize cekal ze :).
OS hodnotit nemuzu, ale v ramci obrazove kvality a ceny mohu doporucit.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patoczech 17. 1. 2021 16:19

75” je fajn Samsung UE75TU8072 a jsou často akce. Nečekej zázrak, ale je to koukatelné v pohodě. A má supr bezrámečkový design
Patoczech
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků