TV do 13k velikost 50-55". Netflix, HBO Go, Youtube, PS4...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nostallon 17. 1. 2021 18:31

Dobrý den,
chtěl bych se s Vámi poradit před koupí nové televize. Chtěl bych velikost 50 nebo 55 palců. Rozpočet je cca 13k. Pokud by však při cenovém rozdílu 2-3k byl znatelný posun, tak rozpočet navýšíme. Televize využíváme především na Netflix, HBOgo, youtube, zrcadlení PC a PS4. Procházel jsem různé články, diskuze apod., ale celkem jsem se v tom již ztratil.

Jakou televizi by jste doporučili s nejlepším poměrem cena/výkon ?

Děkuji za reakci :-)
Naposledy upravil MgX dne 17. 1. 2021 19:03, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
Nostallon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 1. 2021 21:26

Dramatický navýšení kvality se tam konat nebude.
Určitê bych se aspoň držel té větší velikosti. Jaká bude odhadovaná vzdálenost pozorování?

Pokud koukáte spíš čelně a spíš k večeru/v noci (většinou Netflix a HBO GO asi ano), bude lepší zvolit VA panel - lepší černá, kontrast, rovnoměrnější podsvícení, ze strany bedší. IPS jsou opak - ze strany barvy sytější, ale za cenu horší černé, slabšího kontrastu a většího rizika nerovnoměrnosti.

Rtings.com - hezká inspirace. Tam jsou i obrázky, dobře to vysvětlují (pokud čtenář umí anglicky), covybrat.cz jsou místní například.

Hisense, Samsung, TCL. To jsou nejčastěji VA v 55" a této cenové hladině.
V 50" jsou všechny VA ( všechny znáčky v této velikosti).

Zrcadlení PC? Jako kvůli filmům? V zrcadlení je prodleva a kvalita není zcela top.

-- 17. 1. 2021 21:28 --

I když kolem těch 15, 16 už bys mohl dosáhnout na qledky právě Hisense, Samsung, TCL
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nostallon 18. 1. 2021 06:46

Odhadovaná vzdálenost pozorování je cca 2,5 m.

Zrcadlení PC právě kvůli filmům, jak píšete. Je lepší hodit film na flash a přehrát přes TV?

V návaznosti na uvedené výše, mohl by jste prosím doporučit nějakou qled kolem těch 15-16k ?

Ještě jsem se jednu dobu koukal na LG NANO86, NANO90 v návaznosti na 100 Hz a VRR pro budoucí PS5, nicméně mě trochu vyděsilo to podání černé a světlé pruhy při zobrazení bodu uprostřed černé obrazovky. Nevím však, jestli je to opravdu tak hrozné anebo to bylo dáno tím, že TV byla porovnávaná právě s VA panelem s edge podsvícením.
Nostallon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 1. 2021 07:10

Nano nebude dobrý na film.
Nejen rtings, ale i mnohá videa nanocell vs qled

Ano, bude to lepší. Zrcadlení není zrovna ok.

Akorát bacha. Samsung ani LG nepřehrajou v mkv zvuk (pokud je v dts, což je u většiny mkv). Chtělo by to dokoupit box na přehrávání a nebo kouoit spíš Androidt TV kvůli KODI tím pádem. Pokud nevíš, vo je KODI, zjisti si třeba mezi známými. Potěší tě to ;)

Na tu vzdálenost nebude lepší uvažovat spíš o 65", když jde i o filmy?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nostallon 18. 1. 2021 08:22

Děkuji za info. Do prostoru dostanu maximálně 55", což je úplně hrana a proto ještě uvažuji nad 50". Kdyby byl prostor, tak bych bral samozřejmě větší...

Ještě se zeptám, jak jsem psal výše, do budoucna uvažuji nad PS5. Nevím co přinese případně PS5pro apod. nicméně je dle Vašeho názoru již nyní lepší koupit televizi s danými parametry nebo např. za 3-4 roky budou tyto televize na úrovni dnešního základu a např. když nyní koupíme za 13k, tak za pár let koupíme novou s parametry pro PS také za 13 a budeme na tom stejně ?
Nostallon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 1. 2021 09:18

Zodpověz si na na otázku kolik her je ve 4K a 120 fps najednou a taky, zda má cenu kvůli tomu kupovat telku s hodně kompromisním obrazem.
Samozřejmě přes den to nebude špatný, tam se ta negativa tolik nebudou mít šanci projevit.

Teď z 2021 bude velmi mnoho televizí s HDMI 2.1 a ceny by nemusely být špatné, i když panelová cena jde nahoru.

Ano, vše jde dopředu. I ta nabídka her ve 120 fps se bude rozšiřovat.

https://www.youtube.com/watch?v=REJplBJVp9E - na konci Vince říká, že i kdyby tam dal do toho souboje základní QLED, dopadne to stejně. (mnoho lidí totiž argumentuje tím, že Q90T je samozřejmě dražší model, že to není férové srovnání)

https://www.youtube.com/watch?v=BEc2iznIdgQ - toto je férovější.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 1. 2021 10:44

Obecně lze přes obyčejné Windows sdílení slušně přehrávat na TV, ale ne zrcadlením (v rámci WiFi Direct - tam je kvalita dost limitováná).

Určitě je ale dobrý poznat KODI, když už stahuješ filmy.

KODI se dá vyřešit i formou externího boxu. Nemusí to být nutně Android TV. Hisense třeba Android TV nemá a přitom není na přehrávání stažených věcí na tom špatně. Kdo chce ale vyšší možnosti, najde to právě v Android TV a nebo právě v tom boxu.

HDMI 2.1 pro plné využití PS5 znamená i 120Hz panel a lepší HDR. To může aktuálně nabídnout až QE55Q80T Samsung, která ale zase má problémy zrovna se 120fps právě u PS5 (u Xboxu jí to problém nečiní).
To asi bude časem i dotaženo.
Zase nemá Dolby Vision, což se hodí pro Netflix a také s těmi mkv soubory na tom není zrovna ideálně.

Kompromisy jsou vždy.

Záleží i na tom načasování. Pokud nechceš hned teď někdy kupovat, vyčkej chvíli a PS5 trable se možná brzy odstraní a taky se nabídka HDMI 2.1 televizí rozšíří či se možná 120Hz telky s hezčím obrazem než NANO o něco zlevní.

-- 18. 1. 2021 11:00 --

Případně, pokud jde, tak trochu počkat a přišetřit. Takto bude konzole pomalu dražší než samotný zobrazovač, tak to už samo o sobě naznačuje dost veliká omezení. - vím, je to taková blbá rada, nemyslím to nijak zle.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nostallon 18. 1. 2021 17:34

Celé jsem si to znova promyslel, kdy jsem jednu dobu byl nalomený na TV do 30k právě k PS5. Nicméně současná nabídka a hlášené problémy s využitím daných funkcí v návaznosti na PS5 mě přivedly k názoru, že koupě nyní by ve výsledku byla zbytečná a počkám s tím např. rok, dva než se to trochu ustálí.

Prozatím bych koupil tedy něco základního, kolem těch 13k. Zatím je vyhlídnutý Samsung TU7072. Můžete doporučit i nějakou jinou TV v dané cenové hladině ?
Nostallon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nostallon 18. 1. 2021 20:38

Tak jsem nakonec objednal Hisense H55U7B za 10,2k.

Díky za rady :)
Nostallon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 1. 2021 21:01

Jo, za ty prachy fajn.
Kdyžtak přikup ještě box za pár šupů (cca $40) pro KODI a máš vystaráno ;)
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků