Philips 65"65OLED903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slafko08 18. 1. 2021 13:48

Dobrý deň , nenašiel som zatiaľ v diskusii môj problém a tak ho skúsim popísať a bol by som veľmi vďačný keby mi niekto z Vás vedel pomôcť alebo poradiť , mám taký problém že pri detaile obrazu sa mi zobrazuje takzvané kockovanie , mám k tv pripojené Apple tv 4K , skúsim poslať foto pre náhľad. Ďakujem pekne za každú odpoved.
Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patoczech 19. 1. 2021 09:36

Co ta foto? Lepší HDMI jsi zkoušel?
Patoczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slafko08 19. 1. 2021 10:15

Mám tam Hdmi 4K 2.0 a už som objednal hdmi 4K 2.1 len neviem či to pomôže.

-- 19. 1. 2021 11:15 --
Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2021 10:29

Měl bys doplnit celé info. Tudíž, zda se Ti to děje jen při sledování přes HDMI, nebo jen při sledování Apple TV atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slafko08 19. 1. 2021 10:36

Najviac sa mi zdá že to robí cez Apple tv čiže cez hdmi kábel.
Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 19. 1. 2021 11:17

A zdroj signálu? Máš dostatečne propustný net? Tohle mi dělá Netflix když je malá rychlost, automaticky sníží rozlišení/zvedne kompresi obrazu, aby se to nesekalo.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slafko08 19. 1. 2021 11:41

Mám optiku internet a stredný balík , čiže by to malo asi stačiť 70/Mbps myslím
Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patoczech 19. 1. 2021 12:00

Tohle fakt dělá Apple TV když je malá kvalita. Je to kostičkování spojený se špatnou ostrostí obrazu? Apple TV je přes Wifi nebo kabel?
Patoczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2021 12:24

A ten Apple udělátor nemá v sobě nějaké nastavení kvality obrazového výstupu?

-- 19. 1. 2021 12:31 --

Slafko08 píše:Najviac sa mi zdá že to robí cez Apple tv čiže cez hdmi kábel.

Když chceš radu, měl bys, opakuji, doplnit více informací. Tedy sepsat vše, co jsi zkoušel, co nezkoušel. Případně předat postřehy, kdy to bylo lepší, horší.

Co se týká Philipsu, tak některé LCD i OLED mají trochu blíže k určité formě šťavnatějšího podání barev, přičemž se moc nesnaží řešit rekonstrukci obrazu v místech artefaktů, potažmo důstojně redukovat šum. Samozřejmě uživatel i může pomoci v nastavení. A samozřejmě záleží, co všechno do toho cpu.

Takže doporučuji stáhnout z netu nějaké reálné kvalitní demo video, stačí aby to mělo minutu. Pustit na TV z USB a ověřit, jak moc je co špatně. Resp. k jaké změně došlo. Následně bych ještě pustil běžné vysílání v SD, HD a také ověřil.

Nezapomeň, že máš v TV různé obrazové profily, kdy každý z nich dodá trochu jiný obraz. Ale pozor, ač si teď nastavíš při sledování pozemního digitálu třeba profil KINO/FILM, tak po přehození na HDMI, kde máš Apple věc, už bude profil zase jiný. Pokud chceš mít ten stejný, tak ho ručně navol.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slafko08 19. 1. 2021 14:35

Skúsil som napríklad YouTube video v 4K priamo cez aplikáciu v televízore , sú hore aj take divne čiary a ten obraz sa mi vôbec nezdá čistý , už som skúšal všetko čo si približne popísal aj nastavenia obrazu.

-- 19. 1. 2021 15:35 --

Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 1. 2021 17:02

Slafko08:
něco podobného se řešilo,ale pouze u připojení přes HDMI a Dolby Vision.
Dělá to jen Youtube ? 4K HDR ,4K nebo i 1080p ?

Správné nastavení Apple TV 4K
Nastavení - Video a Audio
rozlišení 4K SDR 60Hz
Podle dynamického rozsahu - zapnuto
Podle snímkové frekvence - zapnuto
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slafko08 19. 1. 2021 18:56

Robí mi to asi na všetkom mám pocit , mám Netflix predplatené 4K , mám HBO go a na YouTube cez Apple tv mi to robí dosť ale ak dám priamo YouTube cez televízor tak sa mi to zdá trosku lepšie ale ako keby furt to nie Je ono , Apple tv mám nastavené na 4K HDR 60 hz
Slafko08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 1. 2021 21:22

Apple TV nastav jak jsem ti psal .

Jestli to dělá jak přes AppleTV i aplikace v TV hledal bych problém v nastavení obrazu TV .
Doporučil bych obrazový režim "Film" .Určitě ne "živý" .

Nastavení-Obraz-více možností .Tam jsou možnosti vylepšení HDR apd . Projel bych si ty položky ,jestli to nemáš nastaveno na maximum .Redukce šumu zkus vypnout a redukce Mpeg artefaktů zkus minimum .
Doporučuji si nafotit aktuální nastavení ,aby ses mohl vrátit.

Dál bych se podíval jestli máš aktuální firmware a když nic nepomůže tak vyresetovat do továrního nastavení.

Aktuálně mám pocit ,že Youtube se chová trochu divně .Nastavuje mi u 4K videí jen 720p .Někdy dokonce není ani možnost nastavit víc jak 720p ,i když jde o 4K film . V apple Tv to samé video jde třeba jen 1080p.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2021 21:39

Proto jsem psal, aby si stáhl DEMO video, kde je jasně deklarovaná kvalita, často i s popisem rozlišení, datového toku atp. Může jich vzít víc, něco ve 4K, něco s HDR a něco jen ve FHD.

To je základ. Když jsem si minule dovolil v jednom vlákně naznačit, že porovnávání dle videí na Youtube nemusí být vhodné, byl jsem poučován o jejich kvalitě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 20. 1. 2021 08:30

Těch 70mgb je na hraně pokud jsou v domácnosti další připojená zařízení, nedávno jsem zkoušel 50mgd od t-mobile a hned druhý den jsem jim to šel vrátit, neutáhlo to Netflix, 2x telefon a PS, obraz na Netflixu v DV hrozný.
Mclaren F1
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků