LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pike01 18. 11. 2021 21:06

LG nabízí všem vlastníkům LG televizí na tři měsíce přístup k obsahu apple TV+ zdarma. Mělo by se to týkat všech lidí, co mají televizi s podporou apple TV+ appky, což jsou prakticky všechny TV s rokem výroby 2016 a novější. Takže pokud máte LG tv, je to zajímavá možnost užít si 4k dolby vison dolby atmost obsah zadarmo. Pro využití nabídky je nutné se registrovat přímo prostřednictvím tv appky nebo přes reklamu ve webOS menu.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod EisySK 19. 11. 2021 22:40

sparco24, zatial stale nie , ale mam to v plane


AppleTV aktivovane ….
Som myslel ze ku nam to ani nepride. Bo uz som o tom cital davnejsie.
EisySK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 11. 2021 09:00

Na jaře se budeme stěhovat z bytu do baráku. Přemýšlím, zda nyní za fajn peníze (pod 25 000) koupit LG OLED55B13LA a nebo si počkat pár měsíců na jaro. Zda budou jiné, nebo za lepší peníze třeba vyšší řada.

Poradíte? Nevím jak to má LG s uváděním nových modelů na trh a cenovou tvorbu u dosluhujících.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 11. 2021 14:34

Nekupuj 55", budeš litovat, je malá, fakt malá.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berto99 10. 12. 2021 18:31

ja si myslim ze dnes je minimum 65" a ja osobne zvazujem kupu 75" aj ked ma kupa nejako netlaci.
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 12. 2021 20:06

Mám 65", víceméně stačí, ale 75" bych bral hned, ale tam už je cena u OLED opravdu mimo mojí toleranci.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 11. 12. 2021 05:38

Tak taky jse o vzdálenost. Mám 55" ani od 2,5m od hlavy (v ložnici a to samé obývák) a větší už by asi znamenala, že bych musel točit hlavou a to se mi nechce :-)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 12. 2021 22:11

A já koukám na 1,8 až 2,3m.
MELLO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 12. 12. 2021 06:24

Jsem asi línější, no :-) Hodně lidí má třeba 43, 47 a koukají na TV z 5m, což třeba nechápu, ale každý, neodsuzuju to a neřeknu, že min 55". Ono taky kde kdo kouká na TV jenom tak jedním očkem a nehledá v tom nikdy "zážizek".
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 12. 2021 21:30

Záleží taky na jak kvalitní obraz se koukáš. Třeba nějaké kvalitní FullHD jde sledovat hodně zblízka, zatímco třeba pozemní televizní vysílání typicky starší pořady už tak dobré nebývá.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 17. 12. 2021 22:26

JJ, to je taky pravda, SD rozliseni nekde uprostred je uz trosku horsi, na strane druhe, tam zas moc neni co videt :-)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod pedro120 18. 12. 2021 19:07

Kámoška má starší tv.LG a byl jsem překvapený že v ladění satelitního tuneru je aj možnost USALS ( možnost zapojení motoru na otáčení paraboly) mají to i poslední modely tv. LG?
pedro120
Junior

Odeslat příspěvekod hristoslav2 29. 12. 2021 11:45

https://news.lgdisplay.com/global/2021/ ... y-oled-ex/
https://en.oledspace.com/about/oled-ex/?utm_medium=content&utm_source=youtube&utm_campaign=en_oledspace_yt&utm_content=en_oled_ex_yt
The delicate details of the dark and bright
With an enhanced brightness of 1300 nits*, OLED.EX has a wider spectrum of light and darkness. From the deep darkness of a forest to natural lights created by Mother Nature, every moment is spectacular.

*Max Brightness (Full White)

https://olednet.com/211227-2-4/
http://www.thelec.net/news/articleView.html?idxno=3725
http://www.thelec.kr/news/articleView.html?idxno=15591
hristoslav2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PJAYYYYY 5. 1. 2022 08:42

Dobrý den,
nejprve děkuji zdejšímu fóru, na základě kterého jsem vybral skvělou TV v poměru cena výkon. Přispěly k tomu zdejší recenze a názory, zkušenosti jak odborníků, tak uživatelů samotných.
Prošel jsem to celkem důkladně a věnoval výběru několik hodin a zatím naprostá spokojenost. (OLED65C12LB)

Mám pár dotazů, u kterých jsem zatím nenašel odpověď.

1) Je možné připojit k TV kompatibilní kameru a pomocí aplikace/sociální sítě přes web využívat např. videohovory?

2) Je možné přiřadit konkrétní aplikaci specifické zvukové nastavení? (Spotify/hudba, O2TV standard, Netflix film)

3) Mám rok starý HDMI kabel, nyní si ale nejsem jist, zda podporuje 2.1, jaký je nejrychlejší způsob na to přijít?

4) Jak nastavit automatické vypnutí obrazu po nečinnosti při otevřené aplikaci SPOTIFY?
(jen zvuk/obraz ne)



Díky předem za případné odpovědi
PJAY
PJAYYYYY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Depeshaak 5. 1. 2022 10:25

Dobrý den, mám LG OLED55C12 a 1při pohledu z úhlu už cca od 30° a nebo při čelním pohledu na černobílém obrazu je na obrazovce vidět nazelenalý nádech a i v barvách je více přimíchána zelená (pleťová barva například). Vyvážení bílé barvy mám nastavené na standartní hodnoty. Přitom se postupně den za dnem ten nazelenalý nádech vytrácí a mnohem slabší než před týdnem, setkal se s tím někdo? Nevím zda se nejedná o vadu panelu, předem děkuji za odpověď
Depeshaak
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků