LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2022 18:52

Ano, to mně bylo jasné. Možná jsi to i někde psal. Více lidí to má takto. Je to jejich cesta a volba a rozhodně jim to nebudu vyčítat/rozmlouvat. Ale když vidím, že které profily sis zvolil, zase to nebude tak horké :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hawk123 13. 1. 2022 20:26

MgX píše:...při večerním sledování v tmavé místnosti šel u jasu až na hodnotu 10 ze 100 možných. Nejsem totiž moderní vyznavač vypálené sítnice a potřeby vidět na černém saku černý chlup psa :-)

Mám na to rovnaký názor. Záleží zrejme aj od značky a modelu. Ja v prípade LG C1 pri úplnej tme v miestnosti považujem za rozumné ísť v rámci nastavenia OLED Pixel Brightness na hodnotu 20. Je to síce už minimum a nižšie by som nešiel no nevidím tam vlastne pokles kvality respektíve žeby sa strácali detaily v temnote OLED panelu :-) Ak by som mal jednou vetou zhrnúť ako nastaviť jasnosť obrazovky nech sa jedná o akékoľvek zariadenie tak vždy ide predsa o to zobrazovať a nie oslepovať. Optimálne to nastavím niekde trocha vyššie. Sledoval som HDR film s OLED Pixel Brightness na 40 a aj 50 a bolo to fajn. Možno by ale stačilo aj 30 alebo až to minimum 20.

MgX máš nastavené pre SDR/HDR rozdielne hodnoty pre jasnosť? Myslíš že je dobré pridať viac pre SDR ako pre HDR?
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2022 20:44

Jak jsem psal. Dávám přednost pohodě očí. Takže u SDR si dávám svícení níž obecně, večer jdu ještě níž. Anebo když chci lenošit, tak to nastavím a zkusím práci automatiky pro regulaci svitu. Někdy a někde celkem funguje.

Třeba u Dolby Vision si dávám raději D.V. Dark, než Bright. U HDR záleží taky na okolnostech a konkrétním filmu. Samozřejmě do hry vstupuje i aktuální kondice zraku. Jestliže jsem právě unavený, dávám si to jinak, než když jsem svěží :-)

Nenechávám se v tomto směru vtlačit do nějakých kolejí. Oči jsou moje, musí to vyhovovat mně.

-- 13. 1. 2022 20:47 --

hawk123 píše:MgX máš nastavené pre SDR/HDR rozdielne hodnoty pre jasnosť? Myslíš že je dobré pridať viac pre SDR ako pre HDR?

Takže když nastavuji, tak ano, mám tam jiné hodnoty pro svítivost (jen upozorním, že píšu obecně k OLED, ale vlastně i k LCD, nikoliv k LG, kterou nemám v této chvíli k dispozici). Nenechávám přesvítit hodnoty SDR přes HDR. Když přes den cítím, že je scéna příliš potemnělá a méně čitelná, lze řešit i jinými prostředky, než pouze navýšením svítivosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hawk123 14. 1. 2022 09:46

Vedel by niekto poradiť ohľadom zvuku? Mám k TV LG C1 reproduktory EDIFIER S3000PRO. Snažím sa to zapojiť a nastaviť aby som mohol ovládať hlasitosť zvuku ale nedarí sa mi to nakonfigurovať. Reproduktory sú aktívne a signál je dosť silný takže napríklad app YouTube je príliš hlasitá už pri hlasitosti 1/50 v rámci hlasitosti priamo reproduktorov. S ovládačom TV ale nemôžem ovládať hlasitosť vôbec. Zapojil som to cez optický kábel a ovládanie hlasitosti v prostredí TV nefunguje, na obrazovke sa zobrazí len preškrtnutý symbol reproduktoru. Vyskúšal som potom ďalej audio kábel ktorý má do reproduktorov RCA konektory a do TV ide AUX. V nastavení TV potom ak zvolím "Audio Out Device" tak znova to isté, neide ovládať. Zaujímavé ale je že ak prepnem "Wired Headphones" tak už to ovládať ide. Príde mi to ako totálna hovadina a netuším či to môžem nechať na voľbe toho výstupu pre slúchadlá. Či je to bezpečné a správne nastavenie. Fyzicky má TV len jeden AUX konektor s označením OUT AUDIO/HP. Tiež je otázne ako veľmi sa zhorší kvalita zvuku ak nepoužijem optický prenos. Má zmysel to riešiť alebo je to zanedbateľný rozdiel?
Výrobca udáva takéto údaje pre S3000PRO:
The input sensitivity of Line-in 1 mode is 600±50mV, Line-in 2 is 800±50mV, Optical is 400±50mFFs (slightly more sensitive than the Line-in mode, slightly better sound quality).

ObrázekObrázekObrázek
hawk123
Junior

Předchozí stránka