LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondra P 28. 8. 2022 21:02

Ne nemám, je to základní řada, k tv se připojuje jenom pomocí tohoto kabelu: https://www.mall.cz/opticke-kabely/prem ... gIpwvD_BwE

ale LG C1 má vzadu jiný konektor co je tvarově jiný, než na Samsung tv.
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 8. 2022 02:24

Nestrkáš to tam vzhůru nohama? Ten toslink kabel je standard. Mezi LG a Samsung věcmi, včetně další běžné elektroniky co se tady prodává to musí fungovat. Vidíš na tom konci kabelu, který strkáš do soundbaru červený světýlko? Uprostřed konektoru?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 29. 8. 2022 05:16

Je to len moja domnienka nakoľko si nie som na 100% istý. Mám prepojený Yamaha AVR a TV LG C1 cez optický kábel. Je pravda že sú tam fyzicky tvarovo odlišné SPDIF konektory. Yamaha AVR má na jednej strane po stranách skosené hrany a je tam tá plastová západka a TV LG C1 má na každej strane celkovo teda 4x ten taký výstupok a nemá žiadne tie skosené hrany. Môj názor teda znie že to nemožno zapojiť zle. Ak má konektor tie skosené hrany tak samozrejme pozrieť ako to je na kábli a podľa toho zapojiť, volá sa to Poka-yoke čiže po našom blbuvzdornosť. Nezapojíš to tam zle. Zároveň ale je tam ten druhý konektor v TV LG C1 ktorý je z môjho pohľadu robený štýlom že nech to zapojíš akokoľvek tak to bude fungovať. Optickému káblu(svetlu) je jedno v akej polohe koncovky sa dostane z jedného konca na druhý.

Obrázek

Narýchlo som zbúchal obrázok na porovnanie. Bčko je krytka ktorú mal aj TV LG C1. Dáva sa vždy na konektor SPDIF typu A/D podľa obrázku. Typ C má také tie dvierka ktoré chránia vstup čiže tento C nemá takúto krytku. Tá krytka Bčko je pre laika myslím výhodná pretože je to uchytené rovnako ako je potom koncovka kábla. Čiže si to každý vie pri odstraňovaní zistiť ako ťažko to ide von. SPDIF konektor kábla ide niekedy fakt dosť ťažko dnu. Tie západky sú plastové a síce je to presne z výroby ale niekedy to ide ťažko. Ako vidíme na obrázku Ačko má dole tie skosené rohy, čiže kábel zapájame tak aby ako koncovka kábla mala tie rohy skosené dole. V prípade Dčka je úplne jedno či to dáme hore/dole/doprava/doľava.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Ondra P 30. 8. 2022 16:27

Ty jo, díky za ten obrázek, seš borec! :tleskani Ty máš taky LG C1, takže si do toho konektoru co je vedle síťovýho zapojil tento kabel (link) a šlo to lehce nebo si musel použít velkou sílu? Mám přesně ten co je v odkazu.
https://www.czc.cz/premiumcord-kabel-to ... gLyafD_BwE


Na qled od Samsungu mám konektor C, (zkosený hrany) a žádný problém tady je asi D. U B to vypadá, jako nějaký ochranný kryt co se musí oddělat. Viděl jsme nějaký televize, kde se oddělával kus plastu na tom optickým audio konektoru.
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 31. 8. 2022 17:05

Ber ale moje rady s rezervou a skôr by to chcelo potvrdiť tieto informácie niekým kto je v danej problematike na 100%. Áno mám C1 a je tam z obrázku typ D. Mám doma napríklad DAC/AMP a ten má typ A. Základné dosky počítačov majú čo viem vždy typ C. Nikdy som nevidel iný tvar koncovky SPDIF čo sa káblov týka ako je to čo máš v tom linku. Mám iného výrobcu kábla ale je to to isté a všetky ostatné SPDIF káble to mali vždy takto s tými skosenými rohami. Presne tak Bčko má taký kryt ktorý odoberieš. Tuším aj C1 to mala takto riešené.

Čo sa týka zapájania SPDIF do LG C1 tak skôr to šlo dosť ľahlo. Jednou rukou som v zadnej časti držal TV hore ako je rebrovaný plastový kryt aby som si celý TV nejako fixoval. Druhou rukou som proste zatlačil SPDIF do konektora. Povedal by som že to šlo zhruba tak ťažko ako keď je nové nevychodené USBčko. Ak to tam vyslovene tlačíš plnou silou a neide tak je niečo zle.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod coldric 7. 11. 2022 23:01

Zdravím, mám LG OLED55C1 a občas pozoruji že se zatřese (trošku trhne obraz). Nejvíce je to asi vidět u sportovních přenosů (hokej, fotbal). Stane se to třeba 1x-2x během celého zápasu. Nezpozoroval jste to někdo?
Nelze to předvést, je to zcela nahodilý jev. Trvá to jen zlomek vteřiny, ale vidět to prostě je.
coldric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2022 23:09

No a nemůže to být spíš poskytovatelem? Je to DVB-T, kabelovka, IPTV?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod coldric 7. 11. 2022 23:14

Tak vyloučit to nemohu, ale na předchozím Panasonicu (LED) jsem to nikdy nepozoroval a poskytovatel je pořád stejný. Satelit Skylink.
coldric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2022 23:53

A máš nastavený nějaký ten Motion Settings?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 11. 2022 08:31

To bude nejspíš pixel shifting, posun obrazu o pár pixelů z důvodu ochrany proti vypalování obrazu.
Jestli to jde vypnout nevím, snad by mělo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coldric 8. 11. 2022 12:36

martas38 píše:A máš nastavený nějaký ten Motion Settings?

Měl jsem zapnutý TruMotion na Přirozené. Zkusil jsem ho vypnout, uvidím. Zatím díky.
coldric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 11. 2022 13:44

Ne, já mám na mysli v nastavení obrazu položku TrueMotion, jsou tam táhla De-Judder, De-Blur.
JInak vřele doporučuju zkusit nastavení TV dle tohoto:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c1-oled/settings
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod coldric 8. 11. 2022 14:11

@martas38 Díky, mrknu na to a vyzkouším.
coldric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawk123 10. 11. 2022 17:31

Mám C1 jeden rok a žiadne trhanie obrazu nepozorujem skrz prehrávanie cez USB externé disky a ani v aplikácii YouTube. SDR/HDR obsah, FHD alebo 4K taktiež všetko bez problémov a určite si nemyslím že voľba "Screen Move" ktorá posúva obraz na úrovni pixelov toto spôsobuje. Ja som ten posuv nikdy ani nespozoroval a to sledujem niekedy aj statický obraz šport/hry/videá. Ja som sa vždy obával skôr vypálenia obrazu ale po roku absolútne bezchybný obraz. Mám zapnuté funkcie na ochranu proti vypáleniu ktoré nijako neuberajú kvalite prehrávaného obsahu a ak dlhodobo idem sledovať nejaký statickejší obraz mám pripravený režim obrazu kde je nižšia úroveň svietivosti pixelov OLED(resp.jasu) kde v tmavej izbe takmer bez straty na kvalite zobrazovania a zároveň istota že sa obraz nevypáli. Mám to čisto na nenáročné sledovanie obsahu typu správy/prehlidač/youtube pre nenáročný obsah. Keď už to sem píšem možno bude niekomu užitočná moja skúsenosť po roku používania. Dosť som sa zmýlil v niektorých nastaveniach obrazu a už nejaký ten čas mám ako finálne nastavenie iné ako som sem do tohto topicu pridal. Colour Gamut som pôvodne mal nastavený na AUTO DETECT kde pri HDR obsahu je to prakticky jedno a teda môže byť AUTO DETECT ale pre SDR jednoznačne druhá možnosť NATIVE. Je síce pravda že občas to vyzerá trocha prepálené ale v obecnej rovine jednoznačne možnosť NATIVE pretože tie farby, kontrast a celkový pocit z obrazu je oveľa lepší. Z rôzných zdrojov kde som čerpal odporúčajú práve tú možnosť AUTO DETECT ale nech si to každý vyskúša sám.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod puamík 7. 12. 2022 20:54

chodec80 píše:Martas38: Ovladač od TV je geniální, ale to by WebOS musel umět po startu automaticky spustit zvolenou aplikaci (Kuki) a ta by musela mít možnost přepnutí do "starého" vzhledu. Ani jedno nejde. Takže použít STB je rychlejší, ovládání intuitivnější a přehlednější.

Chci se zeptat, zda nemožnost automatického startu na nějaké aplikaci, např. Kuki, stále trvá.
A ještě jedna věc, když spustím Kuki jako aplikaci v tv, tak se to pořád ptá jaký profil chci spustit, pořád dokola, při každém spuštění.
puamík
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků