LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2021 10:28

AVmania.cz nabízí informace o nahrazení loňských modelů novými.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod hristoslav2 15. 6. 2021 19:49

LG 50NANO813PA review
https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-r ... nano813pa/
50NANO813PA: VA panel, 4-domain, RGB,vertical stripe
60Hz panel
Edge lit(bottom) LED LCD,vertical dimming zones
HDMI IN x4
USB x2
DTS : no
PVR : no
webOS 6.0


LG 65A1PUA review
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/a1-oled
60Hz panel
hristoslav2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sankacoffie 12. 7. 2021 08:47

Ahoj, koupil jsem LG B1 a bohužel už 2krát měnil. První měla skvrny a škrábance na stojánku,obraz byl pěkný, ale LG mi nechtělo vyměnit pouze stojánek, že musí celé balení. Přišla tedy další, která měla pruhy přes obraz (Anglicky tomu říkají banding) a černé fleky typické pro Oled TV, když se dívám na šedé pozadí, navíc stojánek znovu stejně špatný - stejné fleky asi od vylévání plastu. Poslali mi tedy 3 kus, který nemá fleky na stojanu, pouze nějaké drobné škrábance viditelné pouze na světle,ale myslím,že lepší to nebude - stejné škrábance měli všechny a je to podle mě i dopravou a jak to skáče v balení. Obraz je celkem pěkný, ale má takový dovný flek, který se táhne přes obraz - okraje jdou vidět i na 20% odstínu šedé. Mám si TV ponechat, nebo riskovat další výměnu? Byla v akci za 24 500 společně s reprákem LG PL7, normálně se pohybuje kolem 32 000,takže si myslím pěkná cena a vždy bylo balení uplně nové. Díky.
Přílohy
FAF5F81C-0049-4ABC-AD49-AD3DEDAF7089.jpeg
sankacoffie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pebu86 12. 7. 2021 14:56

Vrátit a vzít třeba LG CX na CZC.CZ za 25000 Kč a k tomu sluchátka zdarma.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod sankacoffie 13. 7. 2021 07:40

Myslíte, že CX je lepší? Mám slevu, takže by jsem jí mohl mít za 23 700, sice bez nějakého dárku, ale stejně ten repro ve finále moc nepoužívám..
sankacoffie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lithrai 13. 7. 2021 07:57

Tak C je vyššia rada ako B u LG, kam si myslíš, že dávajú tie nepodarky?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sankacoffie 13. 7. 2021 08:30

Vim, ze u lonskeho modelu to vyssi je, ale u te letos je i model A , B , C takze to neni uplne spodni model..A napr. ovladac a procesor,game optimizer,nestoji to za to jit do B1?
sankacoffie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 13. 7. 2021 09:29

Vem CX, je to pořád TV o úroveň výš než B1.

Řada A je vysloveně dělána jako oled lowcost vč. toho, že nepodporuje obnovovací frekvenci 100 Hz, takže B1 sice už není nejnižší řada, ale CX/C1 v zásadě nekonkuruje. Pokud nejsi aktivní hráč, který si potřebuje hrát s parametry obrazu pro jednotlivé hry, tak game optimizer nepotřebuješ. Na občasné i běžné hraní je CX víc než dostačující. Nový A7 procesor v B1 jen přejímá nějaké funkce z loňské A9, která je v CX. CX bude mít zřejmě i lepší panel a vyšší maximální jas. Jediná výhoda B1 by byl novější webOS a tím teoreticky delší podpora.

Nový ovladač si přinejhorším můžeš dokoupit, LG se tváří, že by měl by být zpětně kompatibilní.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod sankacoffie 13. 7. 2021 11:49

Myslite tedy,ze procesor ma B1 horsi? Ten ovladac asi takove terno neni,ja uplne neshledal nejakou zasadni vyhodu. A ten game optimizer jsem mel stejne nastaveny na FPS,protoze byl nejsvetlejsi obraz, jinak mi to taky neprislo jako velka vyhoda,ikdyz hraju casto. Ale co to freeview?Popravde jsem to do ted ani nezapnul,lze to vubec u nas vyuzit?
sankacoffie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 13. 7. 2021 12:40

B1 má procesor řady A7 a CX má A9. A9 v CX je sice o generaci starší, má ale více RAM než B1, což výrazně pomáhá reakcím celé TV. Navíc u CX jsou všechny hdmi porty 2.1, což může být taky výhoda.

Freeview je britská platforma pro pozemní digitální TV, využití v ČR je nulové.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MS70 24. 7. 2021 22:22

pike01 píše:B1 má procesor řady A7 a CX má A9. A9 v CX je sice o generaci starší, má ale více RAM než B1, což výrazně pomáhá reakcím celé TV. Navíc u CX jsou všechny hdmi porty 2.1, což může být taky výhoda.

Freeview je britská platforma pro pozemní digitální TV, využití v ČR je nulové.


Díky za info. Také přemýšlím nad těmito modely B1 a CX a nemohu se rozhodnout. TV chci na sledování filmů na KODI (SSC) a sem tam na TV program. Jinak LG TV jsem měl kdysi a ještě neměla Web OS. Dá se někde něco o tom v CZ přečíst? A ještě jeden dotaz. Je mezi aplikacemi i Sledovani TV?
MS70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 5. 8. 2021 16:38

Ahoj,

budu mít laický dotaz - zvažujeme LG OLED, ale po různém doptávání se máme obavy z jejich OS.

Mají LG problémy s připojením NAS, zobrazením např. MKV souborů a přehráváním určitých formátů? Nejsou tam nějaké omezení?
cport
Junior

Odeslat příspěvekod pike01 7. 8. 2021 09:40

Televize od LG (podobně jako Samsungy) už nějakou dobu nepodporují DTS zvukové stopy v MKV souborech. Z tohoto pohledu LG jako media player pro soubory uložené v NAS není úplně ideální.
pike01
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků