LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2021 16:32

Zkuste to. Já když mě přestala někdy fungovat dálka našel řešení obvykle zde. Problém CEC je, že ty standardy nejsou nijak přesně definované a každý výrobce k tomu přistupuje po svém a chce tím ovládat především svá zařízení. Čili s STB, soundbarem apod. od LG problémy nebudou. A s tím ostatním je spíš zázrak, že to aspoň nějak funguje. Ale sám (jako uživatel různých Apple zařízení) vidím spíš problém v "otevřenosti" Apple vůči ostatnímu světu. Ostatně mě MMC funguje naprosto bezchybně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 9. 2021 18:39

Tak CEC na AppleTV fungoval korektně na 3 typech Panasoniků a jedné Sony (mimo Sony vše hloupé TV). Zlobí až na LG.

Nicméně. Nastavil jsem v Řídícím panelu ikonu AppleTV na Settopbox a následně (po přepnutí na AppleTV) jsem v postranní nabídce (3x tlačítko Mute) zakázal Synchronizaci automatického zapnutí.

AppleTV umí teď LGinu zapnout/vypnout a TV neumí zapnout AppleTV. Ideální stav. Snad vydrží (předchozí testy jiného nastavení fungovaly do třetího pokusu).

Edit: v dobrém rozmaru jsem připojil stb a od té doby už zase nic nefunguje (a to ani po odpojení stb a novém nastavení appletv).
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2021 20:11

Jo, tohle se mi taky stalo. Tuším, že jsem vypnul a zapnul TV, stejně tak MMC a znovu nastavil a nějak se to umoudřilo. Mám pocit, že jsem obé na nějakou chvíli vytáhl ze zásuvky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swenak 13. 9. 2021 05:43

Já teď řeším jiný problém. Po zapnutí AppleTV se TV zapne, zapne se zesilovač. TV i ukazuje, že výstup jde na zesilovač přes ARC, nicméně často nehraje. Nepomůže přepnutí TV na interní a zpět, až když přepnu vstup na zesilovači na něco jiné, než HDMI, TV začné hrát na interní repro a když přepnu zesilovač na HDMI, tak začné konečně hrát zesilovač.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 9. 2021 06:46

Já ARC zvuk z TV nedostal (nebo to nepobral receiver). Mám starší receiver Onkyo, kterej neumí 4K a ostatní novinky, takže jedu zvuk z TV do receiveru optikou. TV mám nastaveno "více repro"-> Optický výstup + repro TV.

Jelikož jsou všude receivery vyprodané (a zjistil jsem, že mé oblíbené Onkyo je v pánu), tak to zatím takto musím vydržet.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 13. 9. 2021 06:56

Tak já mám teď ten HK, v ČR není skladem nikde zdá se, mám ho z Holandska. Je to divné chování, hlavně to dle mého pár krát fungovalo, ale možná je to tím, jak někdy přepnu jenom na interní, pak se TV vypne a pak ji zase zapnu a ono se s tím nesrovná. Zkusím se pohrát, nicméně začínám mít pocit, že TV vrátím, protože byť něco v CEC se hnulo dopředu, tak ve výsledku mám problémy pořád a nic jiné jsem od nové TV nechtěl. Už jsem se díval i po Panasonicu, když píšeš, že tam problém nebyl, že bych zkusil jinou značku. Nebo možná fakt koupit soundbar + sub od LG a mít to řešeno takto a hudbu byh řešil jinak. Nebo jenom sub, ale nikdy jsem to takto nehrál a tak nevím, jak moc špatné to je proti tomu, co jsem měl.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 13. 9. 2021 13:14

Ahoj, nemáte tip na dobrý media player s rozumnou organizací knihovny médií pro WebOS?

Mám LG C9 s WebOS a ten nativní media player přehraje sice vše co jsem mu předhodil, nedávno tam přibyla popdpora rirulků v mkv souborech a z pohledu přehrávání mi to dostačuje. Bohužel organizace a hledání v knihovně je na pikaču, jede jen na adresářovou strukturu a navíc mi tam zůstávají ghost adresáře a nepřišel jsem jak se jich zbavit.

Teď používám Kodi na android STB a s tím jsem plně spokojen, ale ten STB půjde pryč, dodavatel za něj začal účtovat 50,- měsíčně. Další Android box se mi kupovat nechce.

Zkoušel jsem nahodit Plex na NAS Synology DS215j a je to utrpení, ten NAS ho pořádně neutáhne.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 9. 2021 20:48

swenak: cenový rozdíl min. 15k mi za funkční CEC nestojí. To raději budu mít na stole o jeden ovladač navíc :-D.

jirkau: nic lepšího než aplikaci Infuse jsem nikdy nikde neviděl, tohle ale slyšet nechtěls :-). Plex pro měl byl uživatelské utrpení (klient na Sony TV), nedíval jsem se, jak vypadá na LG.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 13. 9. 2021 22:43

Infuse mi na LG taky sám nepojede :-) Chci se pokud možno vyhnout další krabičce, v nejhorším mám někde ještě Rpi 4.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 14. 9. 2021 01:22

chodec80 píše:swenak: cenový rozdíl min. 15k mi za funkční CEC nestojí. To raději budu mít na stole o jeden ovladač navíc :-D.

No, já teď koupil TV za 30 a zesik více než 10 jenom proto, aby mi to vše hezky šlo přes CEC. Výsledek stojí 100% za HaO :(
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod EisySK 14. 9. 2021 13:42

Mne funguje uz na 3tej LG Oled CEC ako ma a ako si ja predstavujem. mam zapojeny Receiver Onkyo, Xbox a pohoda.
Kamarat mal na Lg Nano problem zo Soundbarom, kupil novy LG a v poho, trocha este raploval STB , ale tam stacilo nieco vypnut a uz to ide.

Swenak to logo pri vypnuti ide vypnut .... na YT je navod od Vincenta ....
EisySK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 14. 9. 2021 13:56

Jj, to už jsem tady psal, že to jde vypnout, 3x mute a tam.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 9. 2021 14:50

Jak to tak čtu, tak mám pocit, že by bylo nejlepší vyhnout se krabičce Apple TV ;-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EisySK 14. 9. 2021 17:22

Swenak , Aha. Som to len zbezne preletel a prehliadol.
EisySK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec80 14. 9. 2021 20:00

martas38 píše:Jak to tak čtu, tak mám pocit, že by bylo nejlepší vyhnout se krabičce Apple TV ;-)

A Arris STB... a kdoví čemu ještě. Nakonec by bylo nejlepší se vyhnout samotné LG :D
chodec80
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků