Philips TV 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 8. 2022 11:33

Co konkretne ti pride sialene na ovladaci od 803? Tie nove su +- rovnake, akurat maju mozno inak usporiadane tlacidla.

Ovladace medzi generaciami by mali fungovat, minimalne zakladne funkcie, otazne je to s nejakymi specifickymi vecami. Najlepsie vyskusat (pozicat si od znameho alebo menej koser metoda je kupit si taky, a ked nepojde vratit do 14 dni).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pebu86 15. 8. 2022 20:55

Já měl Philips 55OLED803 a teď vlastním 55OLED855 a už si nevzpomenu na 803vý ovladač, ale problém sem s ním neměl. Bohužel u ovladače 855 a myslím i novějších se odlupuje barva z tlačítek. Ale ovladač jsem vyreklamoval a dostal nový. Odkud jsi? Že bych u Tebe vyzkoušel novější ovladač.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod samuiLB 16. 8. 2022 06:41

Jakmile namiris ovladac trochu mimo cervenou ledku, tak nefunguje. Odlupovani barev je klasika. Tv mam v petilety zaruce, tak se ho pokusim vyreklamovat. Zkousel jsem v prodejne 806 a ten ovladac je uplny luxus. Jinak Praha.
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 16. 8. 2022 11:45

To ale znamena ze ho nemas sparovany cez BT. Ak by si mal, tak ta triafanie sa na LED nemusi trapit :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 22. 8. 2022 06:38

Tak, posledna aktualizacia na AndroidTV 11, ako som zistil mi priniesla este jednu novinku. Po nejakom case ako je TV v standby prestane fungovat TV-Tuner. Pomoze az restart Tv a potom vetko funguje ako ma.

Ako dlho trva kym to prestane fungovat zatial neviem ale urcite je to menej ako 48 hodin od posledneho restartu...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod genius.t 3. 9. 2022 17:58

Vincnetibm píše:Zdravím,
po poslední aktualizaci mojí Philips 65OLED706 na Android 11 (z Androidu 10) se objevil velký problém s trháním obrazu v aplikaci T-Mobile TV Go a kamarád mi hlásil, že stejný problém má na Kuki TV, Sledování TV, O2 TV. Ještě ráno jsem měl krásný plynulý obraz a teď co vteřinu dvě se poškubne. Sledování jakéhokoliv sportu se skoro nedá.. Nechci se vracet zpět k set-top-boxu proboha. Zaznamenal jste to někdy taky?? Exisutuje způsob, jak nahrát do TV zpět předposlední verzi softwaru TPM211EA_R.001.002.114.203 ??? Díky za info.

Ahoj, přidám sem své pozorování na toto téma:
Otec aktualizoval na Android 11 TPM211EA_R.101.000.178.222 z Andriod 10 TPM211EA_R.001.002.114.203, který měla jeho 55OLED806 od koupi. Popsané trhání viditelné v aplikacích zejména při hokeji, fotbale...

Pokusy po aktualizaci:
1. tovarní nastavení (=vyresetování uživatelských nastavení obrazu) > žádná změna
2. opětovné nastavení televizoru (=vyresetování všech nastavení) > žádná změna
3. kontaktování podpory philips > doporučili "One Button Recovery", podle mého pozorování je to stejné jako bod 2. > žádná změna (zajimavostí je, že v postupu se na konci píše, že dodje k přechodu na předchozí verzi softwaru, není tomu tak, zůstal ...178.222)
4. postup co postoval Vincnetibm funkční, verze TPM211EA_R.001.002.114.203 nainstalována. Tedy i na OLED806 downgrade funguje, chce to trpělivost, update skončil naběhnutím televize do androidu, nebylo třeba vytrhávat flash disk.

Po downgradu plynulost pohybu jasně lepší.
Dobře to lze porovnat na těchto testovacích videích (je potřeba vypnout vylepšovátka plynulosti obrazu). Ano na youtube je to stejně viditelné jako v jiných android aplikacích.
https://youtu.be/tx4XxGSM_n4
https://youtu.be/FVNO-ehIOdw
Zajimavé je, že vysílání v 60Hz je i na novém firmware plynulé, zatímco při 50Hz je plynulost v Androidu 11 otřesná a hlavně je to trhání nepravidelné. Bohužel se u nás v aplikacích vysílá 50Hz.

Dál jsme řešily co s hláškou "aktualizujte na nový software", protože stále vyskakuje, i když jsou automatické aktualizace vypnuté.
Na toengels je i rada jak to udělat, aby se nezobrazovala.

Česky:
Nastavení >> Nastavení systému Android >> předvolby zařízení >> uložiště >> interní sdílené uložiště >> aplikace >> zvláštní přístup aplikací >> zobrazení přes ostatní aplikace >> odškrtnout povolení u položky nastavení.
Zdá se že funguje a zatím nemá vliv na ostatní hlášky.
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 9. 2022 20:03

Zaujimave, ze ja som na 856 ziadne trhanie obrazu nepostrehol. Inak na ten problem so stratou nainstalovanych kanalov z DVB-T sa zatial zda, ze riesi zakazanie automatickej aktualizacie kanalov (rada z technickej podpory Philipsu).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod genius.t 4. 9. 2022 11:35

Jelikož jsme se tomu věnovali včera značnou část odpoledne, přidám pro zajímavost ještě videa s popsaným jevem po aktualizaci na Android 11 natočené na telefon. Schválně jestli to vidím jen já nebo i ostatní.
Po downgradu je plynulost u 50Hz stejná nebo i lepší než u postovaného 60Hz videa.
Nehodnodit přímo z prohlížeče, doporučuju stahnout na disk a pustit třeba v VLC.
https://1drv.ms/v/s!AmirctgGJnhZwz8r-dqPpFzL1bKJ
https://1drv.ms/v/s!AmirctgGJnhZw0A86ZVObEuBBM7r
Uloženo na onedrive v plné kvalitě, telefon nahrává v 1080p60.

P.S.: mými příspěvky nechci říkat, že je uvedený philips špatná TV, jenom chci upozornit, že se asi aktuální software příliš nepovedl a není nejlepší nápad hned aktualizovat.
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips_Moff 4. 9. 2022 17:14

Ja to tam z tveho videa taky vidim. Doporucuju nepouzivat interni OS a proste koupit Nvidia Shield TV nebo posledni Apple TV. Nikdy nepouzivam interni OS kvuli tem smesne vykonnym procesorum co do toho davaj.
Philips_Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 9. 2022 19:45

Problém u těch TV není v HW, ale evidentně softwaru…
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 5. 9. 2022 06:07

Philips_Moff píše:Ja to tam z tveho videa taky vidim. Doporucuju nepouzivat interni OS a proste koupit Nvidia Shield TV nebo posledni Apple TV. Nikdy nepouzivam interni OS kvuli tem smesne vykonnym procesorum co do toho davaj.


Tie procesory zvycajne na pozeranie videi bohato stacia. Tuto bude chyba zjavne v kombinacii HW + ovladac + verzia OS, ktora sa prejavi iba pri niektorych aplikaciach.

PS: Tak som to prechvalil a problem s DVB-T nevyriesi ani vypnutie automatickej obnovy kanalov.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 13. 9. 2022 11:55

genius.t píše:
Vincnetibm píše:Zdravím,
po poslední aktualizaci mojí Philips 65OLED706 na Android 11 (z Androidu 10) se objevil velký problém s trháním obrazu v aplikaci T-Mobile TV Go a kamarád mi hlásil, že stejný problém má na Kuki TV, Sledování TV, O2 TV. Ještě ráno jsem měl krásný plynulý obraz a teď co vteřinu dvě se poškubne. Sledování jakéhokoliv sportu se skoro nedá.. Nechci se vracet zpět k set-top-boxu proboha. Zaznamenal jste to někdy taky?? Exisutuje způsob, jak nahrát do TV zpět předposlední verzi softwaru TPM211EA_R.001.002.114.203 ??? Díky za info.

Ahoj, přidám sem své pozorování na toto téma:
Otec aktualizoval na Android 11 TPM211EA_R.101.000.178.222 z Andriod 10 TPM211EA_R.001.002.114.203, který měla jeho 55OLED806 od koupi. Popsané trhání viditelné v aplikacích zejména při hokeji, fotbale...

....

Zdá se že funguje a zatím nemá vliv na ostatní hlášky.


Na downgrade som sa pytal na podpore Philipsu, kde mi oznamili, ze to nie je mozne vykonat kvoli strate zaruky. Poradili mi dve moznosti resetu:

OBR - One Button Recovery - drzi sa joystick na tv pocas toho ako sa zapne do el. siete. Toto malo vratit predoslu aktualizaciu, ale zjavne to nefunguje medzi roznymi verziami OS. zostala tak posledna aktualizaca xxx.222 (=nepomohlo).

PKG - cez USB kluc (asi rovnaky postup ako pre downgrade). Poskytli mi link na udajne specialny update pre mna osobne. Stale ta ista verzia xxx.222, avsak na rozdiel od tej na stranke Philipsu (1,3GB) mala po rozbaleni az 3,1GB. Toto vsak tiez nepomohlo.
Zaujimave je, ze takyto upgrade zmaze historiu aktualizacii, cize teoreticky by aj downgrade nemal byt zistitelny (nepadne zaruka?), ale tazko povedat.

Vysledok, TV ma skontrolovat servisny technik, co zaroven prinieslo nemile prekvapenie ze Philips, minimalne na Slovensku, neposiela technika k zakaznikovi ale TV sa musi dostavit do servisu... :grr:
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 13. 9. 2022 14:25

Masakr co to tady popisujes.. Downgrade je za me jedina funkcni moznost. Ale napis sem, jak si dopadl s tim technikem. O te ztrate zaruky nikdo kompetentni nic nerikal, to slysim popreve.
Vincnetibm
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2022 14:42

Kdysi jsem na jednom televizoru, a mám ten pocit, že to byl zrovna Philips (jen ne s Androidem, ale ještě jejich FW) udělal druhou aktualizaci stejným softwarem přes USB flešku. Ale. Nejdřív jsem televizor úplně obnovil do přepravních hodnot a odpojil od všech dalších zařízení, zvláště žádné další USB/SCART/HDMI... Někdy je vhodné i vydělat modul pro placenou TV s kartou.

Po obnovení jsem nic neladil, neinstaloval nenastavoval. Prošel jsem nejdůležitějším nastavením a vyvolal aktualizace přes vloženou flešku. Po aktualizaci jsem televizor zcela vypnul od napájení na více než pět minut. Po zapnutí znovu udělal obnovu do přepravních hodnot. Po obnově opět odpojil napájení na více než pět minut. Teprve následně jsem postupně do telky naladil kanály, odzkoušel, instaloval aplikaci, odzkoušel... a takto dál postupně.

Ne, netvrdím, že toto je cesta i pro vás. Jen, že někdy takovýto radikální postup může mít svůj význam. Televizor po aktualizaci běžně fungoval a chyba se už neprojevila.

Ve vašem případě bych zkusil vypnout vše, včetně automatiky pro doplnění kanálů, LCN, HbbTV a pohrál si s radikálností nastavení pohybu. Pozoroval vylepšení/zhoršení.

Nicméně si dovolím tvrdit, že chyba je někde v OS, protože kdysi u Android TV cosi podobného probíhalo taky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 13. 9. 2022 19:39

Riesim to s podporou hadam uz 2 tyzdne a tiez radili vypnutie roznych funkcii, ale nepomohlo. Rovnako tak som im navrhoval skusit downgrade ale na to odpisali, ze tym pada zaruka.

PKG postup je nasledovny (priamo od Philipsu - scenzurovany link na ten FW, kedze je to tam vyslovene uvedene, ze ho nemam sirit):

Kód: Vybrat vše
1. Stáhněte si software

Vložte prázdný USB 2.0 flash disk (4GB - 32GB) do počítače. Naformátujte USB flash disk na FAT nebo FAT32 (klikněte pravým tlačítkem myši > „Format“ ). NTSF a exFAT nebudou fungovat. Použijte USB 2.0 flash disk. Jednotky USB 3.0 nebudou fungovat.
Přejděte na následující odkaz: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Stisknutím tlačítka „Stáhnout“ stáhnete software do počítače.
Rozbalte stažený soubor ZIP ( rozbalte archiv ) a zkopírujte všechny soubory do kořenové (hlavní) složky USB flash disku.

2. Odpojte napájecí kabel televizoru a odpojte externí zařízení

Když je televizor ZAPNUTÝ, odpojte hlavní napájecí kabel televizoru.
Odpojte veškeré příslušenství a zařízení od televizoru. To zahrnuje modul CAM, je-li použit. Odpojením externích zařízení předejdete možnému rušení.

3. Spusťte proceduru vynucené aktualizace

Když je TV vypnutá, vložte USB flash disk do USB portu na TV. Použijte prosím port USB 2.0 (uvnitř černý). Nepoužívejte žádný z portů USB 3.0 (uvnitř modrý).
Znovu připojte napájecí kabel. Tím se spustí aktualizace.
Na několik sekund se zobrazí zpráva OSD „Probíhá aktualizace softwaru...“.

Poznámka: Pokud se aktualizace nespustí automaticky, je možné, že je USB flash disk nesprávně naformátován nebo USB flash disk rozpozná televizor neobvykle dlouho. V takovém případě zkuste jiný USB flash disk.

Počkejte cca. 20 minut na nahrání softwaru do televizoru. 

Upozornění: Nepřerušujte proces stisknutím tlačítek na televizoru nebo dálkovém ovladači. Po dokončení instalace se televizor automaticky restartuje.

4. Odpojte USB flash disk od televizoru

Když se televizor znovu zavede do normálního režimu televizoru, vyjměte jednotku USB z portu USB televizoru a smažte soubory aktualizace.

5. Znovu nainstalujte televizor

Stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači a přejděte dolů [Nastavení] > [Předvolby zařízení] > [O aplikaci] > [Obnovení továrního nastavení] > [Obnovení továrního nastavení] > [Odstranit vše] a stiskněte „OK“ na dálkovém ovladači.

Poznámka: Přeinstalováním televizoru se smažou všechna nastavení televizoru/nahrávky na HDD a spustí se první instalační proces.

6. Hotovo
­


Nastastie som nevyhodil krabicu, hoci jej vnutro som prisposoboval kvoli prevozu stareho TV, tak musim nejak vyriesit nadpojenie ochranneho kartonu obrazovky....
michalko58
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků