Philips TV 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 11. 2022 08:36

IrinoSayuri píše:Tak me uprimne tesi, ze zas nejsem jedina kuriozita. Mne tam taky nechybi, TV hraje super i tak, ja se spis bojim aby nebylo s tim SW neco v neporadku, kdyz ta prvni 807 ho mela. Napsala jsem na Philips podporu, tak uvidim co z nich vypadne. Na mimi kouknu, diky.


Ja som tam mal od kupy iba to Mimi sound personalization a inak nic. Ci to nejak pomaha netusim, ale logicky je to asi zbytocnost ak je vas v miestnosti viac ludi, lebo sa to nastavuje na jedno konkretne miesto. No a staci ti premiestnit nejake veci v miestnosti, pripadne pribudne nejaka osoba a prostredie, kde s asiri zvuk sa opat zmenilo.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ironcz 4. 12. 2022 00:57

Zdravím, mám OLED807. Pokud přehrávám 24fps HDR content přes HDMI a zároveň má zapnuto motion interpolaci, stává se mi při střihu na jinou scenu, že se snímky ze dvou scén se jakoby překryjí. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Děkuji
Ironcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 4. 12. 2022 10:14

To je tou motion interpolací, která vkládá mezi dva snímky ještě další pro plynulejší pohyb. U přechodu dvou scén pak vytvoří hybridní snímek z obou scén.
Vzhledem k délce trvání takového snímku na obrazovce by to ale normálně nemělo být vůbec postřehnutelné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ironcz 4. 12. 2022 12:07

Bohužel je to dost rušivé… zdá se, že to není jeden snímek. Předtím jsem měl 6 let philips LCD a ničím takovým netrpěla… filmy jsou tu prakticky nesledovatelné…
Ironcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2022 14:33

Zkus nastavit jiný poměr nastavení plynulosti a ostrosti obrazu. Může to být chyba jen při některé kombinaci.

Taky se lze zamyslet nad aktuálností softwaru a případnou obnovou do přepravních hodnot.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 12. 2022 07:29

Tak tu mame novy firmware :
https://toengel.net/philipsblog/2022/12 ... 1-1-3-232/

Ako prve som zistil, ze sa mi "pokazil" obraz v HD na Netflixe, je teraz zrnity, ze sa to neda takmer pozerat... Datovy tok je v poriadku, videl som o tomto zhorseni prispevky aj na zahranicnych forach.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 16. 12. 2022 08:04

Největší nesmysl je mít zapnuté automatické aktualizace nebo dychtivě stahovat nejnovější firmware v očekávání čeho vlastně? V tomhle si Philips se Sony můžou podat ruce, aktualizace místo zlepšení rozhasí něco úplně jiného a musí se čekat na opravu.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 12. 2022 08:16

"Největší nesmysl je mít zapnuté automatické aktualizace nebo dychtivě stahovat nejnovější firmware v očekávání čeho vlastně?"

Sam si si odpovedal.. V ocakavani toho, ze opravia to, co bolo zle predtym... Inak mas samozrejme pravdu v tom, ze nieco opravia a ine rozhasia. Pri najhorsom urobim downgrade na firmware, ktory mal (pre mna) najmenej chyb.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2022 09:46

Tady může být ještě jeden problém v tom, že pokud Philips (nebo kdokoliv jiný), udělá nějaké změny v základním nastavení operačního systému, může to mít vliv i na jednotlivé aplikace, které následně vyžadují také aktualizaci.
To potom může trvat dalších několik týdnů nebo i měsíců, nebo se to neopraví vůbec.

I přes výše uvedené doporučím vymazat mezipaměť aplikace (Netflix), případně odinstalovat i všechny aktualizace aplikace a nainstalovat je znovu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 12. 2022 10:06

No ja som po aktualizacii preinstaloval cely TV, ale este nieco skusim...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2022 10:52

V nastavení obrazu je možnost redukce šumu, zkus to nechat na "auto", u mé TV se mi to osvědčilo jako nejlepší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-mash 31. 12. 2022 12:00

Zdravím všechny, tak mi nakonec ježíšek přinesl 65PML9506.
Rád bych se k tomuto televizoru zeptal na pár věcí / jak vám funguje.
1) Jaký máte dosah BT ovladače? Přijde mi, že víc jak z 6ti metrů už ztrácí singál.
2) Jak je to se zapínáním? Když je TV vyputá a svití červená kontrolka, tak zmačknu zapínání na ovladači, kontrolka na TV zhasne a nic se neděje. Po chvilce se kontorlka opět rozsvítí. Musím pak opět zmačknout zapínání na ovladači a pak TV už naběhne.
3) Na ovladači, když zmačknu "šipku" (udávám jako příklad) doleva ovladač vydává tlumený zvuk jako ostatní tlačítka,ale když zmačknu "doprava" tak to dost výrazně cvaká, ale jen to "doprava"
4) Dělal jsem tam porování se starou Samsung UE48J6272. Jako přijde mi, že ve FullHD tomu philipsu dá dost na frak, ale to je asi očekávatelné. Co me překvapilo, že ani barvama se to moc neliší. Odezva nebyla také o tolik lepší. Kde Philips exceluje je černá a kontrast. je to více méně dle očekávání? Ve 4K už samozřemě vede Philips.
5) Spustil jsem Eizo monitor test a šedý gradient tedy nic moc (hlavně přechody ze šedé na světlo, u tmavé a světlé části je to dobré), stejně tak jako uniformita šedé barvy(je vidět nekolit svislých pruhů) . Uniformita RGB je dobrá.
6) Dá se nějak rychle na TV zobrazit v jakém rozlišení a frekveci zrovna zobrazuje? Např a tom starém samsungu to šlo ukázat velmi snadno, že jsem viděl údaj např: 1080p/60Hz

Díky
To-mash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 2. 2023 22:10

Vincnetibm píše:
genius.t píše:
Vincnetibm píše:Dál jsme řešily co s hláškou "aktualizujte na nový software", protože stále vyskakuje, i když jsou automatické aktualizace vypnuté.
Na toengels je i rada jak to udělat, aby se nezobrazovala.

Česky:
Nastavení >> Nastavení systému Android >> předvolby zařízení >> uložiště >> interní sdílené uložiště >> aplikace >> zvláštní přístup aplikací >> zobrazení přes ostatní aplikace >> odškrtnout povolení u položky nastavení.
Zdá se že funguje a zatím nemá vliv na ostatní hlášky.


Prosim te, jakou polozku z toho vyberu asi dvaceti programu si odskrtnul, aby se uz nezobrazovala hlaska o nove verzi softwaru?


Takze som zistil, ze (na mojej TV) odskrtnutie tejto volby sposobuje chybu sporica odbrazovky, ktory sa aktivuje viac menej nahodne (aj ked obraz nie je zastaveny). Overene na troch roznych softwaroch.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 17. 2. 2023 08:16

Bohuzel ten sporic obrazovky se rozjebal a nevim, co s nim. Nekdy hlasi castejc nekdy mene.
Vincnetibm
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 3. 2023 10:31

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků