Philips TV 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jardadts 14. 7. 2022 16:13

5letá záruka je až do konce roku. Pouze u vybraných prodejců.
https://www.tvpromotion.eu/cz/documents ... s%20TV.pdf
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 7. 2022 15:15

Ahojte.Mohol by niekto kto ma doma Philips 48OLED806 odmerat aka je vzdialenost od stola po spodnu hranu televizora ked je postaveny na stole na tych nozickach.
Dakujem.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 26. 7. 2022 18:54

Myslím že sa to dá zistiť aj z popisu zariadeni... výška TV zo stojanom mínus výška TV bez stojana.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 27. 7. 2022 08:10

Ano.... uz som to nasiel v dokumentoch .....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duffson 28. 7. 2022 04:34

Ahoj, vybiram novou telku a od Philipsu se mi libi 3 modely:
58PUS8536 - vetsi, slusne vybavena, cena 15300,- obavy z vykresleni cerne
55OLED706 - lepsi vybava, OLED, cena 18000,- ale prechod z 50" na 55" nebude zadny zazrak
55OLED806 - v podstate obdoba modelu vyse, cena 23400, ma navic 4 stanny Ambilight ale nevim zda za priplatek 5k to stoji...

Dale jsem se docetl o castych problemech s rychlosti televize, vypalovanim u OLEDu, a problemech s pripojenim ext zdroju pres HDMI...

Co prosim doporucite nebo klidne napiste i jine modely. DIky
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod Philips_Moff 28. 7. 2022 09:07

OLED si nekupuj, leda ze by byla akce a 5 leta zaruka. Jestli mas prosluneny pokoj a divas se na TV i ve dne, tak OLED nedava smysl, ten jas je fakt mizerny a jeste dlouho bude u teto technologie. Jinak si kup radu s miniled podsvicenim a nemusi to byt jen ta od Philipsu. Tedy, bud si pockej az bude ve sleve model z roku 2022, nebo si zkus najit v akci ten 2021, jestli ho nekde jeste maj.

Me to nedalo a napsal jsem Philipsu na zaklade tech jejich marketingovych kecu, ze se neboji vypalovani a ze je pri normalnim pouzivani retence nemozna. Coz dle me zkusenosti je proste nesmysl a vypaleny obraz mam i pri beznem pouzivani, kdy se na tu TV proste "hodne" divam. Opdoved byla, ze je po zaruce a zadnou vyjimku neudelaji. Tedy asi to vypaleni nebude tak vyjimecne az nemozne, jinak by snad tu vyjimku udelali a nejak se semnou chteli dohodnout (jakkoliv).
Philips_Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pebu86 28. 7. 2022 12:10

Philips_Moff vůbec neber v potaz. Sám vlastním Philips 55OLED855 a I v prosluněném obývacím pokoji mívám styl obrazu nastavený na noc, občas si ho pustím na den a bohatě jas stačí. Večer a v noci tě nadchne ambilight a televize se mi nikdy za rok a půl nesekla, je krásně rychlá. Teď je jen otázka peněz. Pokud máš hlouběji do kapsy, nerozpakuj se vzít 706, bohatě Ti vystačí. A hlavně se na ni těš a měj z ní radost.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 28. 7. 2022 20:26

duffson píše:Ahoj, vybiram novou telku a od Philipsu se mi libi 3 modely:
58PUS8536 - vetsi, slusne vybavena, cena 15300,- obavy z vykresleni cerne
55OLED706 - lepsi vybava, OLED, cena 18000,- ale prechod z 50" na 55" nebude zadny zazrak
55OLED806 - v podstate obdoba modelu vyse, cena 23400, ma navic 4 stanny Ambilight ale nevim zda za priplatek 5k to stoji...

Dale jsem se docetl o castych problemech s rychlosti televize, vypalovanim u OLEDu, a problemech s pripojenim ext zdroju pres HDMI...

Co prosim doporucite nebo klidne napiste i jine modely. DIky


Prechod na Oled si vsimnes aj ked by si zostal na tej istej uhlopriecke. Dostavi sa totizto wow efekt. Denneho svetla sa vobec nemusis bat, na TV sa da normalne divat v lubovolnu dennu hodinu. Rychlosti ani sekania sa neboj.
Co sa tyka vypalovania, zalezi ako sa k TV budes spravat a ako ju pouzivat. Tiez sa moze stat, ze budes mat nestastie na vadny kus. To sa ale moze stat pri lubovolnej technologii alebo vyrobcovi. Pri beznom pouzivani sa vypalovania bat nejak nemusis ale nic nie je na 100%.

Ja mam teraz 65oled856 (prechod z 55oled854 - bola vyhodna akcia) a musim povedat, ze ten 4-stranny ambilight je lepsi ako 3-stranny, aj ked je tv iba na stojane.
706 by mala mat vnutornosti z o rok starsieho modelu 805. 806 uz ma vnutornosti roku 2021. Ci ti priplatok za to stoji sa musis rozhodnut sam. Ak ti ide o cenu a Oled si este nemal, kludne chod do 706, myslim ze nebudes sklamany.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duffson 29. 7. 2022 11:02

Pokud je to jak rikas a ja nejsem nejak extra narocny divak, tak tech 5400 rozdil mezi 706 a 806 asi nestoji za to...ten 3 stranny AL bude i tak velmi prijemna featura a zbytek asi ani nepoznam.
Ted jeste otazka, jelikoz se nikdo nevyjadril k 58PUS8536...vim, je to LED cili oproti me stavajici led je rozil jen v podsviceni kde moje Panasonic ma Edge a tato Philips Direct led a funkci Micro dimming pro...to me celkem zaujalo a rikam si, ze pokud umi lepe cernou nez moje stavajici(coz verim, ze ano) a jas, kontrast a celkove kvalitu obrazu bude taky jinde, pak v 58" se slusnou vybavou za 15300 kc mi zni jako taky solidni krok, nebo je to za vas uplne spatne? Diky
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod Pebu86 29. 7. 2022 12:55

Oled=kvalita obrazu, černá je černá
LED=velká úhlopříčka za nízkou cenu
Rozhodnutí je na tobě.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 29. 7. 2022 16:24

8536 za 15300 ani náhodou. To je za ty peníze minela, funkce má Philips pojmenované pěkně ale žádnej zázrak to není. Tahle tv už byla v akcích s cenou kolem 13000 a to už by o ní šlo uvažovat ale jestli máš možnost koupit 706 za 18 tisíc tak bych si ji rovnou vyškrkl z výběru
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 7. 2022 19:52

duffson píše:Pokud je to jak rikas a ja nejsem nejak extra narocny divak, tak tech 5400 rozdil mezi 706 a 806 asi nestoji za to...ten 3 stranny AL bude i tak velmi prijemna featura a zbytek asi ani nepoznam.
Ted jeste otazka, jelikoz se nikdo nevyjadril k 58PUS8536...vim, je to LED cili oproti me stavajici led je rozil jen v podsviceni kde moje Panasonic ma Edge a tato Philips Direct led a funkci Micro dimming pro...to me celkem zaujalo a rikam si, ze pokud umi lepe cernou nez moje stavajici(coz verim, ze ano) a jas, kontrast a celkove kvalitu obrazu bude taky jinde, pak v 58" se slusnou vybavou za 15300 kc mi zni jako taky solidni krok, nebo je to za vas uplne spatne? Diky


Tie 3" naviac ta velkostou nevytrhnu a kvalita obrazu na 706 bude oproti 8536 uplne iny vesmir. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 8. 2022 05:41

Trochu na inu temu, mozno sa uz tyka viacerych vyrobcov s AndroidTV:

Po poslednej aktualizacii TV (konkretne tejto pre 65oled856: https://toengel.net/philipsblog/2022/07 ... 0-178-222/ ) som chcel instalovat nejaku *.apk mimo googlu a dovtedy funkcny a spolahlivy X-plore file manager prestal vidiet *.apk na usb kluci. Musel som vyskusat dva dalsie, aby som nasiel taky, ktory vidi *.apk subory.
Taktiez TV sa rozhodla pridat na dany usb kluc, priecinky download, Movies, Music,... Donedavna nic take nerobila.

Je to nejake pridane "vylepsenie" od Philipsu, alebo iba nekompatibilita prislusneho spravcu suborov (njanovsia verzia je z 15. jula 2022) s nejakou inou aktualizaciou, ktora medzitym prisla vramci Androidu?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 3. 8. 2022 07:26

Omezení instalovat aplikace mimo oficiální zdroje by se mělo týkat až Androidu 13, ale je možné, že do TV varianty to google implementoval už teď.
https://www.svetandroida.cz/android-13-omezeni-instalace-aplikace/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 8. 2022 07:59

Instalacia uz potom prebehla v poriadku. Dufam, ze je to len nejaka nahodna chyba.

Ak zavedu zakaz vlastnych aplikacii, potom nech si cely system strcia do ***!
michalko58
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků