Servis po záruce - Situace, která asi nemá řešení

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kultus 18. 2. 2021 19:52

Kvalita-nekvalita...ono je to tezky, mohl si mit jen smulu na kus (pokud to neni obecne pravidlo spatne serie ci modelu) na to uz ale potrebujes statistiku prodeje/reklamaci a i ta nemusi byt uplne vypovidajici. Samsung je uspesna znacka a prodava se dobre od telefonu pres hodinky televize az po pracky a lednice. Proto je i vic v hledacku, tim se ho nezastavam a nezlehcuji to. Nasi maji lednici samsung pres deset let co to vypovida? Asi nic... Nevim jak ted, ale hodne se nadavalo na kvalitu televizi od Panasonicu ktere se vyrabely nekde v Plzni myslim (mozna to jeste trva). Kauzy s kvalitou Acer notebooku a otresnem servisu jsou pomalu legendarni a dnes je vse jinak. Takovych pripadu se najde vic. K tomu uz vic nejde napsat, hod ji na bazos treba ji nekdo koupi kvuli jinemu dilu spis ale treba nejaky servis. Spis by mne ale zajimalo co planujes koupit?
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 18. 2. 2021 20:03

Len poznámočka na okraj, na zobrazovacie panely, ľudovo povedané obrazovky v súčasnosti vyrábané sa používajú technológie OLED a LCD a tie LCD panely majú väčšinou alebo už všetky /neviem/ podsvietenie LED diódami, momentálne sa používa podsvietenie stranové /bočné/ tzv. EDGE LED, celoplošné čiže rozložené po celej ploche za LCD tzv. DIRECT LED a najnovšie DIRECT LED s použitím podstatne väčšieho množstva LED diód, ktoré sú aj podstatne menšie a toto podsvietenie LCD sa nazýva MINI LED, technológiou LED by som nazval až panely, ktoré sú vlastne tvorené miliónmi mikro led diód, čo dióda to pixel /alebo asi skôr čo pixel to tri diódy/ a názov tejto technológie je MICRO LED, takéto panely sa už vyrábajú a predávajú, no zatial a žiaľ, MICRO LED technológia súčasne používané technológie OLED a LCD najmä vysokou cenou a /ne/ponukou rôznych aj menších uhlopriečok neohrozuje.
P.S. väčšina z vás si asi poklepe na čelo čo tu ten starý ch.. vypisuje keci, ktoré všetci vedia, no podľa toho čo som čítal vyššie je aj menšina, ktorá v tom asi nemá úplne jasno ...

K tomu prípadu čo popísal OPavel, čítal som to v noci a bezprostredne ma napadli dve možné riešenia, jedno horšie ako druhé ale čo tu je dobré riešenie ?, takže v prípade, že máš poistenie aj domácnosti sa to myslím volá, nahlásiť poistnú udalosť, nehodu a to rozbitie obrazovky TV buď deťmi pri hre, alebo zakopnutím teba, alebo inej poistenej osoby /ktorá má poistenie zodpovednosti za škodu/ o niečo napr. o psa, mačku, škrečka, plyšového medveďa atď. fantázii sa medze nekladú a následným pádom tela na TV pričom došlo k následnému pádu TV a následnému rozbitiu obrazovky TV /TV nemusí padnúť, obrazovku mohlo rozbiť aj padajúce telo/ ... :roll: :oboze :hm :shock:, nie je to úplne košér, explicitne povedané je to pokus o poistný podvod, ale či poisťovne denno denne nepáchajú poistné podvody na svojich klientoch ?, no páchajú ale trestný čin je to len opačne ... :grr:
Druhé riešenie, ktoré ma napadlo je trochu normálnejšie, ale asi tiež nereálne, obrátiť sa s reklamáciou na niečo ako EURÓPSKE ZASTÚPENIE SAMSUNGU, ktoré ak existuje sídli bohvie kde, poprípade priamo na SAMSUNG v Kórei /južnej :-) /, myslím tým centrálu spoločnosti.

Záverom musím úprimne priznať, že som o takýchto chybách LCD panelov alebo chybách ich LED podsvietenia /zaujímalo by ma čo presne opisovanú chybu spôsobuje/ ešte nepočul :-[ a ďakujem týmto OPavlovi ako aj ostatným členom fóra, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti s chybovosťou TV.

P.S. dennodenne sa modlím, aby mi moja stará a určite nie dokonalá plazma vydržala čo najdlhšie ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OPavel 18. 2. 2021 21:00

kultus píše:Kvalita-nekvalita... ale treba nejaky servis. Spis by mne ale zajimalo co planujes koupit?

Jednak , jsem domluven se servisním technikem, s kterým jsem to probíral, že se zastaví, jak bude mít cestu mým směrem a potvrdí, že je to opravdu na 100% obrazovka.
Pak jsem ještě dostal radu zkusit tento servis: https://www.elsin.cz/sluzby/lcd-repair-centrum/ , tak jsem tam napsal, uvidím co mě odpoví.
Takže zatím ještě neplánuji kupovat nic nového, na TV hledí v podstatě jen hospodyně a to celkem zodpovědně,
já jsem ji za ty 3 roky (stydím se a asi mě to ani věřit nebudeš) tak 10x. Mě stačí, že pořád musím hledět tady do monitorů, kde dělám téměř denně dlouho do noci. Když tak si na jednom monitoru pustím nějaký sport, teď hlavně AO tenis, který taky celý život hraji.
Moje navíc řekla, že ji to až tak nevadí. Stejně sleduje jen jakési hovadiny, výchova manželek, ap. a nebo stejně pak u toho usne.
OPavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 18. 2. 2021 21:09

Možná bych zkusil negativní reklamu, na Facebooku má občas Samsung reklamu, tak mu tam napiš párkrát komentář, co se ti stalo, ale ve zkraceny verzi. Třeba si tě tam všimnnou.
storm
Junior

Odeslat příspěvekod perycko 18. 2. 2021 21:17

Zkus ještě tuhle firmu třeba ti pomůžou http://www.tv-opravy.cz/spoluprace.php
perycko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OPavel 18. 2. 2021 22:00

Dík za odkaz, zkusím poslat dotaz. Pak dám vědět, jak jsem dopadl.
OPavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OPavel 21. 2. 2021 12:03

perycko píše:Zkus ještě tuhle firmu třeba ti pomůžou http://www.tv-opravy.cz/spoluprace.php

Tak zde je vyjádření servisu:
Dobrý den,
díval jsem se na fotku na foru a dle toho usuzuji, že svislý pruh se nemění a je stále na stejném místě.
Pokud je to tak, tak je problém v displeji a tento problém jde vyřešit pouze výměnou celého panelu, který je nedostupný…
Rád bych Vám pomohl, ale bohužel, jiné řešení není…
OPavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 2. 2021 12:31

To tak prostě je,škoda, že jsi při koupi nenarazil na někoho kdo by tě na to upozornil abys víc přemýšlel co se stane po 2 letech když se to rozbije.
Buď neplatit tolik peněz a koupit něco co jseš ochoten obětovat nebo připojištění.

Nějaká pojistka domu,karty,životní, odpovědnosti apod by se nenašla?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 2. 2021 13:46

kultus
Máme doma 4 tv Panasonic z Plzně. 2 plasmy GT a VT60, led a poslední GZko a zatím, musím zaklepat , žádný problém. Vůbec ty plasmy jsou těžké držáky. V okolí neznám lidi, co by se jim pokazila.U našich jedou fest a ani obrazově to není žádný průšvih. Dokonce ta poslední VT s Technisat tunerem, má na TV vysílání podle mě, přes anténu snad i lepší obraz, jak to GZko.
Meze Empyrean, HD800s,SE846,
Chord Hugo TT2, QP1R,MojoPoly,KHV1
Tidal,Roon
IFI- iPowerX,Micro usb
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OPavel 23. 2. 2021 23:33

Tak mě nedalo a poslal jsem ještě dopis přímo do Koreje.

Jako odpověď po odeslání na mě vyskočilo následující:
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (20.97 ) Zobrazeno 606 krát

Což s mými základními znalostmi korejštiny, asi znamená, že jsou rádi za mejl a brzy mě odpoví... :-) , ale nejspíš asi takto...: 8-D + :pozor
OPavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 24. 2. 2021 12:23

sarga píše:kultus
Máme doma 4 tv Panasonic z Plzně. 2 plasmy GT a VT60, led a poslední GZko a zatím, musím zaklepat , žádný problém. Vůbec ty plasmy jsou těžké držáky. V okolí neznám lidi, co by se jim pokazila.U našich jedou fest a ani obrazově to není žádný průšvih. Dokonce ta poslední VT s Technisat tunerem, má na TV vysílání podle mě, přes anténu snad i lepší obraz, jak to GZko.

Tak plazma VT60 --- kua to je LEGENDA!! TOP :tleskani
cujou2
Junior

Předchozí stránka