Xiaomi Mi tv box s

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miso99 23. 2. 2021 01:37

Ahoj, chcem kupit xiaomi tv box s k mojmu tv, na castovanie youtube z pc do tv v 4k, vlastne cohokolvek z pc, filmov, kodi, uvidime.
Hlavne ten youtube, to mi nejde z ntb cast, iba telefon. Ako je rieseny zvuk? Prehrava to cez hdmi, alebo to ma vlastny vystup a k tomu treba nieco pripojit? Ake mate skusenosti, citam, ze drviva vacsina chvali, ze ci to nieje nejako zasekane a ci je system spolahlivy aj v roku 21 a ci sa to este oplati. Dik za radu.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 2. 2021 20:40

Ja som osobne po polroku spokojny.
Mi Box S pouzivam hlavne na streamovanie, kde nie je ziadny problem. Mam nainstalovany Horizon Go, Magio Go, Skylink Live, Mall TV, Netflix - vsetky funguju bez problemov.
Na streamovanie filmov ulozenych na NASe alebo PC pouzivam Nova Video player alebo MX player, skusal som aj Kodi, ale len na prehravanie filmov a tiez fungoval bez problemov.
Zasekany system zatial nemam, ale nic viac som tam neinstaloval, okrem toho co som pisal uz len filemanager, Smart Youtube TV, Aptoide TV a par malickosti.
Pri streamovani youtube z PC alebo telefonu musis pocitat s reklamami, pretoze sa prehrava cez oficialnu apku na Mi Boxe.

Co sa tyka rychlosti pripojenia, robil som Jellyfish video test pri roznych pripojeniach.
- Pri pripojeni cez USB-Ethernet adapter bez trhania box prehral video s max 45 Mbps.
- Pri 5GHz Wifi pripojeni video s max 55 Mbps.
- Ked som si videa nahral na rychly USB kluc a pripojil ho ako Device Storage, MX player mi bez problemov prehral 100 Mbps h264 video a aj 120 Mbps HEVC video.

Takze vykon boxu staci aj na prehratie videa s vysokym bitrate, uzke hrdlo je prepojenie cez Wifi alebo USB-Ethernet adapter. Ale zase pokial sa chystas pozerat ripy, tie vacsinou ani v 4K 45-55 Mbps nedosahuju. Maju variabilny bitrate a aj kvalitne 4K ripy dosahuju spicky okolo 30 Mbps. Takze to v pohode 5GHz wifi alebo USB-ethernet adapter zvlada.
Jedine, s cim by bol problem su 4K remuxy alebo BD disky, tam je maximalny bitrate aj cez 80 Mbps. Tam uz by si potreboval box s gigabitovym eternetom. Ale tie zase nemaju okrem Nvidie Shield cerifikaciu a neprehraju Netflix, Youtube v 4K alebo HBO Go vo FullHD.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 25. 2. 2021 00:14

Ja som teraz objednal Blaupunkt B-stream. Parametrovo vyzera rovnako ako Xiaomi (mam ho tiez), ale ma navyse lan (aj usb3), takze netreba nic dokupovat.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 25. 2. 2021 08:19

Ten Blaupunkt je taka mačka vo vreci (zajic v pytli :) ), ci nie? Nenasiel som o nom ziadne info - aky rychly eternet ma, aku ma podporu DRM, ci ma netflix certifikaciu. Samozrejme ak to neches na streaming ale na prehravanie filmov z disku, na DRM nezalezi.

Mne osobne sa paci Nokia Streaming Box 8000, uz tu bol na fore spominany. Ak by som uz nemal Mi Box S, asi by som kupil tuto Nokiu, pripadne Chromecast with googleTV.
https://androidpctv.com/review-nokia-st ... 0-opinion/
Jedine minus pre mna je, ze nema gigabit eternet.
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 25. 2. 2021 08:40

Vyzera, ze je to novinka, tak niekto to vyskusat musi :-)) Ja to chcem na Horizon Go a Kodi, takze to bude splnat. Streaming nevyuzivam vobec. Ako zistim, ci ma netflix certifikaciu? Netflix tlacitko ma, tak predpokladam ze ano.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 25. 2. 2021 10:09

Uvidis, ci ti pojde v 4K, alebo len v SD kvalite :)
Zaklad je, aby podporoval Widevine L1 - to zistis cez aplikaciu DRM info.
Ako to ma napriklad Mi Box S
https://androidpctv.com/wp-content/uplo ... 21-min.jpg

A ci ma aj certifikaciu od Netflixu asi len odskusanim...
Dali Zensor 1 AX
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 25. 2. 2021 15:27

Box dorazil. Nejake Netflix ESN mi to ukazuje. Netflix nepouzivam, takze to asi nevyskusam.

Widevine L1 podporuje.

Vyzera to, ze posiela iba HDR signal, takze na Samsungu, kam som ho chcel pripojit to ma tragicke farby (vsetko tmave). Ked som ho, ale pripojil k LG Oledu, tak je to ok.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 26. 2. 2021 00:04

Kuko61 dik za podrobny opis. Mne to prislo dnes, len co som skusal ten youtube, tak ozaj paradicka, velmi svizne, presne takto som si to predstavoval, vlastne som aj milo prekvapeny, cakal som pomalsiu odozvu, 4K vsetko funguje.
Este som nemal cas to cele preliezt. Napisem potom viac.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 26. 2. 2021 10:45

messy > nejde nastavit konverziu HDR->SDR, ako na Mi Box S? No je mozne, ze je to dalsi Box s certifikaciou od Netflixu, len sa mi o nom nikde nepodarilo najst ziadne info. Ani na stranke Blaukpuntu. Ale samozrejme, Blaupunkt uz nie je ta firma, co volakedy :)

miso99 > tak hadam bude dobre sluzit :) na youtube pouzivam Smart Youtube TV, aj koli reklamam, ale aj koli tomu, ze dokaze prepnut fps podla videa. Ja mam Mi Box nastaveny na 50fps, a na youtube casto pozeram 60fps videa a ked prepne fps sama aplikacia, je to jednoduchsie, ako ho vzdy prepinat v nastaveni Boxu.
https://github.com/yuliskov/SmartYouTubeTV/releases
Uz je aj nova prerobena verzia - SmartTube Next - tu som zatial neskusal
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext/releases/
Dali Zensor 1 AX
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 27. 2. 2021 00:11

Nie, nastavenie HDR tam vobec nie je. Ani prepnutie na Full HD nepomohlo.
V podstate mi to nevadi, len som ho musel dat k TV, kam som planoval dat Xiaomi.

Skusal som dnes prehrat aj 50 Mbps video a zvladol to.
messy
Junior