4K TV 55" TCL, Hisense, LG nebo Philips

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LucasStark 2. 3. 2021 17:27

Ahoj ve spolek.
Doufám že nikoho nenaštvu typickou prosbou o radu ohledně výběru TV, ale v těch spoustě modelů se ztrácím a nejsem přes TV odborník a bohužel není možné se teď podívat osobně v prodejně.

Sháním 4K TV aspoň 55" do cca 20tis. Jsem normální uživatel. Sleduju Netflix i hraju na PSku, ale doteď na staré obyčejné LCD TV.

Už jsem byl relativně rozhodnutý pro Philips 58PUS8505 kvůli použitým technologiím a stála kolem vánoc 15tis. Jenže ji zdražili na 18tis a to už je na výběr trochu více modelů. Mám v hledáčku tyhle:

- TCL 55C715/815 (Rozdíl je jen v podsvětlení a soundbaru nepletu se ??)
- Hisense 55U8QF
- ten Philips 58PUS8505

Víceméně jsem vybíral mezi těmihle, ale kolega z práce mě tlačí do LG 55NANO90/91 že prý to má 120Hz panel a HDMI2.1 a lokální stmívání tak no..Jenže 120Hz panel má i Hisense a doteď jsem ho neměl a normálně na PS hraju bez problémů. To lokální stmívání prej stejně každý vypíná protože na LG to není nic extra a v noci je obraz moc světlý a já sleduju filmy a hraju hlavně v noci. U Hisense neznám vůbec ten VIDAA systém a nikde jsem nenašel recenzi jak je použitelný. To TCL má soundbar a android. Na testy na Rtings.com jsem se díval a přeložil si to, ale TCL a Hisense tam vůbec není takže počítám že tyhle modely nejsou pro US trh. Pozorovací úhly moc neřeším. Budu kupovat naklápěcí stojan na zeď takže si kdyžtak TV otočím celou.


Poradíte někdo?

Díky moc
LucasStark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 3. 2021 19:30

Trošku si připlať a běž do OLED LG BX, nebo B9. Je to jiný zážitek jak LED technologie, obzvláště na ty hry a 4K HDR. Je to pět litrů nad rozpočtem, ale často bývají akce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 3. 2021 19:32

LG má z nich HDMI 2.1 a 120Hz, ale obraz je IPS - znáš z rtings.com, na noc nic radostnýho. Ten dimming tam není nijak přínosnej.

Hisense má v rámci té kategorie skvělý jas, ale ne zrovna dobře pracuje s dimmingem. Blooming tam je značnej.

TCL a Philips mají slabší jas.

120fps her na PS5 je žalostně málo. Snad to bude časem lepší. Pokud je to PS starší než 5, tak 120Hz nemusíš vůbec řešit.

VIDAA je krásně jednoduchej systém, ale omezenější aplikačně, možnostmi. Android má i dlouhej potenciál. Philips i TCL půjdou minimálně na Android 11 a asi i 12 a jak se říká "12, tak to je pohoda :) "
WebOS je fajn, akorát nemá třeba KODI (pokud by se líbilo) a neumí dts.

OLED BX už byl skoro za 20k - možná by stálo za to přihodit a jít do něj.
C815 byla a je za 16k celkem fajn kauf, ale zase je to edge led 60hz.
58PUS8505 za 15 jakbysmet.

55C728 bude se 120Hz a HDMI 2.1
Hisense asi taky brzo ukáže modely.
Philips nevypadá, že by v 55" měl v této kategorii 120Hz a HDMI 2.1 dle FlatpanelsHD.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LucasStark 2. 3. 2021 20:10

Já vím, že by OLED byla v pohodě. Čekal jsem tuhle odpověď :), ale už tak jsem zvedl strop z 15K na 20K a měl bych tendenci zvedat i z 25K na 30K. Nechce se mi teď utrácet tolik za TV. Není to pro mě prioritní věc. Kdyby byla za 21 tak samozřejmě 1000kč neřeším. 5 už je dost rozdíl.

KODI nevím co je, nemám Android, ale každý to chválí takže dostuduju.

Jako klidně si počkám na novější modely střední třídy popř vyšší střední třídy, ale TV z obýváku jsem přesunul do ložnice a mám teď prázdnou stěnu. Pokud by vyšly během 2 měsíců tak bych to asi vydržel, jenže to nikdo asi neví že ?

Co jsem se díval na Displayspecification.com tak PUS8506 má mít HDMI2.1 i 100hz, ale nevím kde berou info a jak moc se na to dá spolehnout.

PSko mám 4řku ale 5tku do konce roku asi koupím. Uvidím. Každopádně top tituly které hrávám podle mě nikdy ve 120fps nebudou. Zas tak silná ta konzole podle mě není.

Asi teda vyloučím tu LG. Nejvíc sleduju Netflix ve tmě a po tmě i hraju. Ten IPS panel bude nevhodnej a zaměřím se víc na porovnání toho zbytku.

Samsung a Sony asi v této cenové relaci v porovnání s tím Hisense nic slušného nemají co?
LucasStark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 3. 2021 21:06

Sledování ve tmě zas nahrává OLED, kde je černá opravdu černá :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 2. 3. 2021 22:07

LucasStark píše:Co jsem se díval na Displayspecification.com tak PUS8506 má mít HDMI2.1 i 100hz, ale nevím kde berou info a jak moc se na to dá spolehnout.

100 Hz by měla mít až 9206, 8506 tak jako předchůdce 50 Hz (přehled)
LucasStark píše:Samsung a Sony asi v této cenové relaci v porovnání s tím Hisense nic slušného nemají co?

Sony má XH90 a Samsung Q80T, když vychytáš akci, můžeš se přiblížit svému limitu. Loňský Hisense ti nepřijme 120 Hz na vstupu. Případně ještě do 20 tisíc je Samsung Q70T/Q75T/Q77T, který má 120 Hz přes HDMI 2.1 s VRR, ale postrádá lokální stmívání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 3. 2021 08:01

Info ohladne parametrov Philipsu su odtialto: https://toengel.net/philipsblog/2021/02 ... ilips-tvs/

Toengel byva presny, cize tam sa da spolahnut.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 3. 3. 2021 12:25

https://www.exasoft.cz/philips-58pus850 ... 75856.html
Tady mají 58pus8505 furt za 15tisíc+5let záruky gratis
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LucasStark 3. 3. 2021 13:03

No klikl jsem na odkaz a cena je tam 17990,- :D

Edit: Fakt ty jo. Po zadání kuponu. Sakra vy máte přehled chlapi � asi do toho půjdu. Za 15 si myslím že je to slušný s 5 let zárukou od výrobce. A počkám co vyjde letos a kdyžtak tuhle přesunu do ložnice :D
Naposledy upravil LucasStark dne 3. 3. 2021 13:18, celkově upraveno 1
LucasStark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 3. 2021 13:10

A v popisu produktu je slevový kód na 3000 Kč.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 3. 2021 14:32

jo, pěkná koupě
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 3. 3. 2021 18:59

pokud se pro ni rozhodneš, nezapomeň si tu záruku aktivovat. Mám pocit že je to do 14 dnů od koupě, sem to dělal 3x ale už si to nepamatuju
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LucasStark 6. 3. 2021 07:05

Včera mi přišla. Ještě jednou všem díky za rady.

Zdá se mi v poměru cena/výkon perfektní. Ona by mi přišla asi jakákoliv suprová, když měníte hloupou 32" HD Gogen za 58" 4K s Androidem :-)) který je teda mimochodem dost svižnej. Podle toho co jsem četl o Android TV jsem čekal horší funkčnost.

Jak říkám nejsem nějak náročný uživatel. Za 15 tis jsem opravdu spokojen. Ambilight je taky supr. A černá mi v noci přijde teda černá :D Naštěstí vedle ní OLED stát nebude, tak nebudu porovnávat a budu spokojen.

A za poznámku o aktivaci záruky děkuji.

Mějte se chlapi :)
LucasStark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vinetue 10. 3. 2021 10:06

Zdravím, připojím se do tématu, pokoukávám po nové TV do obýváku. Jsem běžný uživatel, převážně sledování tv z antény, občas film z HDD, nebo internet tv. Nyní mám Samsung ue48j6272su https://www.mall.cz/televizory/samsung- ... escription a spokojenost, ale láká mě android. Zaujala mě 58pus8505 je vhodná na normální sledování. Investovat chci max kolem 15000. Nebo se podívat zase po Samsungu.
Díky.

Už jsem nějaké info dohledal, vím že panel je VA, hodně píší v diskusích horší pozorovací úhly....
Vinetue
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 3. 2021 13:28

58PUS8505 je cajk.


Film z HDD - určitě Android a ne Samsung.

VA panel už máš (UE48J6272 byl VA panel), úhly nejsou nijak hrozné. Z velkého úhlu stejně klesá smysluplnost sledování. Nebudeš koukat na film z 60° , to přece nedává smysl.
indeshit
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků