TV 55 - 65" do 40 000 kč pro Skylink, KODI

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Horymirek 28. 3. 2021 11:37

Dobrý den,
rád bych požádal o odbornou pomoc s výběrem nové TV, níže uvedu některá fakta, kterých bych se rád držel, aby se diskuse nezvrhla jinam :-). Momentálně máme Panasonic 42" plazmu a jsem zcela běžný uživatel bez speciální znalostí :-)

1) Televize:
- Určitě nechci ambilight ani jiné debilní blikátka!!!
- Velikost: 55 - 65 palců (zajímá mě proč větší nebo proč menší při většinovém pozorování Skylinku na 3m)
- Stolek pod TV má 147 cm na délku, tak snad to tam vleze :-)))
- Rozpočet: do 40 000 kč
- Priorita: kvalita obrazu a zvuku (nemám repro), preferuji prémiovější řady
- Pozorovací vzdálenost: 3 metry (sedíme dá se říct před TV nikdo se nedívá z velkých úhlů)
- Konektivita: HDMI, Internet po kablu, plus bude když budu moci zrcadlit mobil (foto, video) pomocí WIFI
- Použití: TV (skylink) žena a děti sledují kraviny a já střídám Film, Zprávy a Sport, KODI (filmy, seriály)
- Telka bude umístěna tak, že vpravo je okno, ale máme žaluzie, takže toto nechci upřednostňovat :-)

Mimo televizi, žádost o radu:
2) mám krabičku na Skylink (Samsung) i se zpětným sledováním - půjde to na TV i bez ní včetně zpětného sledování a nebo je lepší ji nechat? Ptám se proto, že mě sere.... restartuje a dělá bordel.... Možná se dá nastavit lépe, ale já nevím jak :-)

3) mám KODI co jede přes Xbox, ale ten dám synovi a tak tam nebude a budu rád když mi poradíte jestli to pojede po TV bez krabičky nebo zda koupit krabičku a případně jakou.

Trochu jsem se díval na Telky a rady a našel si pár modelů, ale neberte je v potaz, spíš mě zajímají Vaše rady (Sony KD A8, LG OLED CX, Samsung QE..Q80T...)

Děkuji moc za rady a pomoc s výběrem
Naposledy upravil Horymirek dne 28. 3. 2021 11:49, celkově upraveno 2
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2021 11:45

Po plazmě Panasonic se nabízí OLED Panasonic. Nicméně ten úplně nevyhoví případným požadavkům na některá multimediální hejblata typu Kodi. Takže, když ne Panasonic, pak bych se zamýšlel nad OLED od Sony.

Na 3 metry ale ne víc, bude stačit i 55" (pro mé oko). Nicméně lze použít také 65". Jestliže se dostáváš ale spíše ke 4 metrům, tak jdi cestou 65" televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horymirek 28. 3. 2021 11:48

Mám to přesně 3 metry a ty hejbata okolo, mohu pořídit krabičky, tak spíš mi jde o kvalitní obraz a zvuk :-) Na hejblata neber ohled :-) Šlo by se k tomu trochu více rozepsat proč co k obrazu a zvuku?
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2021 12:21

Já bych na tu vzdálenost bral 65"
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Horymirek 28. 3. 2021 12:36

Děkuji za názor, můžete ho něčím podložit a dát taky nějaké tipy k TV... budu rád když to bude komplexnější odpověď :-)
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2021 13:31

Zkoušel jsem třeba, a někde v diskuzích je to tu celkem dost rozebíráno, včetně nějaké bojůvky, HZ2000 od Panasonicu. Samozřejmě je to přes Tvůj limit a opravdu Tě netlačím do takového cenového skoku. Jen pro pochopení stavu. U HZ2000 jsem od 65" verze seděl v základu na 3,2-3,4 metry. Za běžných okolností jsem ochoten, resp. mé oči jsou ochotny akceptovat 55" velikost. 65" se už zdá celkem veliká. Nicméně u HZ2000 jsem si nedokázal představit menší. Dokonce se sedělo i podstatně blíž a nevadilo to. Navíc - OLEDy od Panasonicu jsem pro mě jedny z mála televizorů, kde jsem schopen večer a v noci koukat na ně bez nějakého osvětlení v místnosti a přitom nemám problém s očima. I Sony je tomuto mnou subjektivně pojatému ideálu velmi blízko. Sony navíc velmi přirozeně řeší pohybovou ostrost a dodává obrazu v tomto směru nečekanou přirozenou kvalitu.

Samsung osobně nemohu mít, vadí mně nízká frekvence PWM a aktuálně i jejich omezení v nastaveních, včetně snížených korekcí poměrně základních parametrů obrazu. Jestliže jít cestou finanční „úspory“, přičemž ale nutně potřebuji multimediální bláznění, tak zkouším LG.

Takže... jak plyne z výše uvedeného. Pokročilý televizor, který je schopen si poradit i s kvalitativně horším signálem, mohu akceptovat ve větším rozměru pro menší pozorovací vzdálenost. Nevšimnu si případných anomálií, které obtěžují a často i zatěžují. U méně kvalitních strojů už pozorovací vzdálenost navýším, anebo snížím úhlopříčku obrazu.

Mít doma plazmu Panasonic, tak osobně nemůžu jít jinou cestou než OLED Panasonic, Sony. V případě nutnosti šetřit, zkusím LG.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 3. 2021 15:06

Horymirek píše:- Určitě nechci ambilight ani jiné debilní blikátka!!!

Si to můžeš vypnout.
Horymirek píše:mám krabičku na Skylink (Samsung) i se zpětným sledováním - půjde to na TV i bez ní včetně zpětného sledování a nebo je lepší ji nechat?

Záleží, jestli televize má aplikaci Skylink Live TV.
Horymirek píše:mám KODI co jede přes Xbox, ale ten dám synovi a tak tam nebude a budu rád když mi poradíte jestli to pojede po TV bez krabičky nebo zda koupit krabičku a případně jakou

Do televizí s Android TV jde doinstalovat, pro zbylé krabičku.

V 55" se dá nějak operovat i s tím lepším zvukem. Philips 55OLED934 a 935 mají vestavěné reproduktory od Bowers & Wilkins, špička v integrovaných řešeních. Nebo je do konce března cashback na nákup Philips OLED 805/855 zároveň se soundbarem, na onlineshop.cz nebo ambitv.cz to jde zároveň kombinovat s pětiletou zárukou po bezplatné registraci.
Z dalších výrobců má TV s výkonným integrovaným repro Panasonic TX-55HZ1500E a Sony KD-55A8 (u toho je repro integrované v displeji, takže zvuk vychází přímo z obrazovky).
Samozřejmě vždycky je možnost vzít cokoliv a k tomu soundbar, LG CX je skvělá televize, kór za aktuálních 28l, a ponechává dostatečnou rezervu v rozpočtu na extra ozvučení.

V 65" je skvělá TV opět LG CX. V LCD tu je Sony KD-65XH9505 s velmi slušnou svítivostí a má taky pár vylepšení zvuku (X-Balanced Speakers - speciálně tvarované repro, Multi-Acoustic Audio - emulaci zvuku vycházejícího z obrazovky). A nebo vzít Samsung Q80T, což je pořád dostatečně dobrá TV, a pořídit k ní soundbar od Samsungu s Q Symphony, např. Q70T, zvuk z repro se pak bude synchronizovat se soundbarem a budou se doplňovat.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2021 16:01

Mám LG B9 a maximální spokojenost. V tvém případě bych se nebál modelu BX 65", podle mě to oceníš víc jak 55" CX.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Horymirek 28. 3. 2021 18:18

Dobrý večer borci,
děkuji za pomoc zejména MxG a KVOK. Budu volit jistě 55 palců, protože jsem si říkal skočit se 42 na 65 a ještě to mám 2,8-3,0 metru to bude stačit.

KVOK - takhle nějak si představuji komentář toho vše co jsem napsal, dík moc :-) Mrknu se na ten Panasonic a Philips, jinak tu SONY jsem právě tak nějak okukoval :-))) Počkám jestli se ještě nějací kluci vyjádří nebo to nedá někomu z těch co už psali něco doplnit :-)

Hezký večer
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 3. 2021 18:27

Pokud máš čistou zeď neobklopenou nábytkem vhodnější bude 65
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2021 18:31

:hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin1952 28. 3. 2021 19:52

Ohledně velikosti: Já bych se zamyslel co a v jakém formátu chci hlavně sledovat. Ta 55' bude ze tří metrů stačit velikostně na televizní vysílání 16:9. Jakmile se na tom objeví filmový formát tak je to už pro mě malé na trochu emotivní zážitek. Za mě tedy 65'. Pokud se jedná o Skylink, tak tam je většina programů v HD a to znamená, že z těch 3 metrů bude i vysílání na 65' pěkné. 55' bych volil jen pokud by byla priorita antenní příjem, který je v drtivé většině SD (krom čt).
martin1952
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 28. 3. 2021 20:18

Na vzdálenost 3m je 55" málo. Sleduji z 2,3m na 55" a snesl bych klidně i 65". Při filmových formátech, jak již bylo řečeno, to je docela znát.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horymirek 28. 3. 2021 21:25

Pánové děkuji za prozatimní názory u těch 55" zůstanu, protože bych se nerad dočkal hnusnýho obrazu když tam bude sport nebo něco jiného a když moje rodina zjíždí telku hodně, tak třeba starší filmy a pohádky to by asi na 65 byl úplný děs :)-

Ty Panasonic TV 1500 a 2000 vypadají dobře, ale nesplňují limit :-).

Zatím se přikláním i díky Androidu (KODI) k Sony KD-55A8. Jaký na ni máte názor, neudělám s ní chybu? Jo když se dívám na Rtings, tak ji hodnotí docela dobře a srovnání s Panasonicem tam bohužel není, ale je to téměř totožná telka s LG co tam hodnotí jako nejlepší, tak uvidíme... Nevím jaké může mít Sony neduhy, kromě občas restartu díky Androidu co jsem slyšel...
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2021 21:29

Odpověděl sis sám. Hlavní neduh je ten Android. A pokud ten restart přijde dvakrát denně, což se občas děje, asi je to k vzteku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků