Sony XH86 - nejdou vypnout titulky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajda1 28. 3. 2021 16:53

Zdravím,
nesetkal se někdo s tím, že u TV Sony nejdou vypnout titulky? Respektive vypnout jdou, ale po přepnutí se zase samy začnou zobrazovat.
V nastavení jsou vypnuté. Zkoušel jsem i nastavit nějaký nesmyslný primární a sekundární jazyk titulků, ale stejně se aktivují české.
TV mám od ledna, ale začalo to blbnout až teď v týdnu, i když jsem nic v nastavení neměnil.
PS: restart TV jsem zkusil, tovární nastavení zatím ne, protože by mě čekala nová instalace a nastavování aplikací.
tajda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 28. 3. 2021 19:23

A to jsou titulky u běžného TV vysílání nebo v aplikacích? Nemáš zaplé titulky přes teletex?
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod tajda1 30. 3. 2021 17:16

Je to u běžného vysílání (skylink).
Včera jsem to víc testoval a zde jsou výsledky:
- titulky jsou v hlavním nastavení systému vypnuté
- u některých programů se však samy aktivují, když na daný program přepnu
- dají se pak deaktivovat přes tlačítko na DO, ale jakmile se přepne na jiný program a následně se přepne zpět na ten původní, titulky se opět aktivují
- dělalo to jen u některých programů (ČT1, ČT4, ČT24), ale v rámci testování jsem zjistil, že jakmile titulky ručně přes DO aktivuji u (zřejmě) jakéhokoli jiného programu, začne se problém projevovat i u něj. Takže třeba u Primy to nedělalo, ale jakmile jsem jednou tituky aktivoval (a následně zase deaktivoval), při každém přepnutí na Primu se titulky samy aktivují..
PS: Nevybavuji si, že bych u těch tří ČT kanálů titulky někdy aktivoval, ale možná k tomu došlo nechtěně, protože tlačítko titulků je hned vedle "mute", které často používám..
PS2: Přes teletext titulky aktivované nejsou.
tajda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 30. 3. 2021 19:55

Nemas zapnuty rezim "Obchod"?
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 31. 3. 2021 06:13

Alebo nejaky rezim podpory pre hluchonemych... Ja byt tebou skusim reset do tovarnych nastaveni, ktory by mal zarucene pomoct.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajda1 4. 4. 2021 08:27

Všechna tato nastavení jsem prošel, ale tam je všechno vypnuté.
Ten reset do továrka snad bude řešením, respektive jiná možnost asi ani neexistuje..
Někdy zazálohuju Kodi a zkusím to.
Díky všem za reakce a přeji hezké Velikonoce :-)
tajda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 10. 4. 2021 05:30

No ako si nakoniec dopadol.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Franfra 17. 1. 2022 13:42

Mám stejný problém se stejnou TV. Prosím povedlo se nějak vyřešit ?
Franfra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 1. 2022 14:44

Mrkni do negativ v tomto článku. Zřejmě softwarová chyba u více TV Sony. Zkus se zeptat na podpoře.

https://m.avmania.zive.cz/sony-xr-55a90 ... est#part=1
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků