Propojení televize s receiverem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jointick 4. 4. 2021 07:02

Zdravím, mám TV lg oled b9sla, myslel jsem že když to propojím optickým kabelem, tak budu mít přes receiver 5.1 zvuk, ale jde jen stereo. To ty telky nepodporují?
Pak mi ještě doporučili zapojení HDMI ARC, ale to mi taky nejde, nebo nevím jak to sprovoznit na receiveru :(
Receiver Yamaha RX-V765
jointick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 4. 4. 2021 07:19

A signál máš 5.1..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 4. 4. 2021 11:01

Tiež by som skontroloval nastavenie v tv, aký zvuk posiela von. A k hdmi arc. Myslím ze ta Yamaha to nepodporuje..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jointick 4. 4. 2021 11:06

Aha, netflix má 5.1,ale ven jde jen pcm
jointick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 4. 2021 12:12

Mrknout do nastaveni TV, jaky vystup je nastaven pro optiku, jestli neni natvrdo nastaveno PCM
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jointick 4. 4. 2021 16:04

asi je, nenašel jsem nikde nic, kde by to šlo změnit
jointick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JaroslavKa 4. 4. 2021 16:38

Skus prepnut vystup zvuku cisto na optiku, pretoze pri kombinovanom repro+optika ide vystup len stereo.
Samozrejme zdroj musi obsahovat priestorovy zvuk a zabudni na DTS....
JaroslavKa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 4. 4. 2021 16:56

Zvuk - Výstup zvuku - přepni na Optický a tam se podívej do nastavení, mělo by jít volit mezi PCM, Auto a Procházet, nastav Auto, stejně to můžeš nastavit u i u HDMI.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 5. 4. 2021 15:30

JaroslavKa píše:Skus prepnut vystup zvuku cisto na optiku, pretoze pri kombinovanom repro+optika ide vystup len stereo.
Samozrejme zdroj musi obsahovat priestorovy zvuk a zabudni na DTS....


Proč by měl zapomenout na DTS? Ano, streamingove společnosti jako Netflix, HBO a kabel, satelit, terestrial je vždy ve standardu Dolby Digital, to neznamená, že si nemůže pustit film přes USB se zvukovou stopou DTS, takže prosím nikoho nemistifikuj. LG B9 normálně DTS dekoduje.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod messy 5. 4. 2021 18:49

Pri kombinovanom vystupe (optika+repro tv) mi do optiky DTS zvuk nepusta. Len ked dam iba opticky vystup. LG B9.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jointick 5. 4. 2021 20:08

Pike díky, hotovo, funguje �

-- 5. 4. 2021 21:09 --

Měl jsem to kombinovaně
jointick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JaroslavKa 6. 4. 2021 09:29

ladik1983 píše:
JaroslavKa píše:Skus prepnut vystup zvuku cisto na optiku, pretoze pri kombinovanom repro+optika ide vystup len stereo.
Samozrejme zdroj musi obsahovat priestorovy zvuk a zabudni na DTS....


Proč by měl zapomenout na DTS? Ano, streamingove společnosti jako Netflix, HBO a kabel, satelit, terestrial je vždy ve standardu Dolby Digital, to neznamená, že si nemůže pustit film přes USB se zvukovou stopou DTS, takže prosím nikoho nemistifikuj. LG B9 normálně DTS dekoduje.

Ospravedlnujem sa B9 ma podporu DTS, avsak modely 2020 a vyssie uz podporu nemaju.....Sorry
JaroslavKa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tinkes 10. 4. 2021 07:45

Mám tv Philips pus 8545/12 e receiver Pineer vsx-416.Nejde mi zvuk optikou z tv do receiveru.Mám nastaveno na tv zvuk-více možností-výstup audio(tam jsou 3 možnosti 1.tv repro,2.zvukový systém hdmi,3.repro tv vypnuty,když dám ad2.zv. sy.hdmi tak to píše nelze přepmout na audio systém tv repro zapnuty a to i když jsem před tím zvolil ad3. repro tv vypnuty.Jak dostat zvuk z této tv do receiveru.VSX-416 má jen vstup optikou spdif(toosloink) klasické jacky bílý,červený,též digi koax(to zase nemá tv),vsx-416 nemá vstup hdmi.Díky Martin.
tinkes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod messy 12. 4. 2021 23:16

Aky mas nastaveny format vystupu? Nemas zapnuty bypass?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkes 13. 4. 2021 20:30

Bypass zapnutý není.Já myslel,že přes optiku půjde zvuk vždy .Teď jsem v práci zítra na to přesně kouknu a dodám zbytek,zatím dík.
tinkes
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků