Propojení televize s receiverem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tinkes 14. 4. 2021 18:58

Formát digitálního výstupu je stereo(bez komprimace).Výstuo audio-reproduktory vypnuty(opravdu nehrají).Na receiveru přepnuto na TV/SAT a když hraje tv žádný zvuk z receiveru.Má to jít přes optiku nebo ne?Když dám výstup audio-zvukový systém hdmi píše to "nelze přepnout na audiosystém,reproduktory tv jsou ativní i když jsem je předtím vypnul.Zdá se mi to začarovaný kruh.
tinkes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bruco 14. 4. 2021 19:35

Neskusal si prepnut receiver na AV1?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod 970ka 14. 4. 2021 22:08

Většinou je problém v nastavení dig. výstupu !!! na tv/ PCM by mělo hrát / a pak nastavení opt. vstupu na receiveru,zkus různé kombinace,zas tolik jich není. S nastavením repro na TV to nesouvisí.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 15. 4. 2021 23:19

tinkes píše:Když dám výstup audio-zvukový systém hdmi píše to "nelze přepnout na audiosystém,reproduktory tv jsou ativní i když jsem je předtím vypnul.


To je celkom logicke, kedze nemas pripojene ziadne HDMI ARC zariadenie. Ako pise kolega, skus rozne nastavenia vystupu. Asi to posiela vo formate, ktory tvoj receiver nezvlada.

edit:
Ak dobre pozeram obrazok, opticky vstup receiveru by mal byt priraditelny k roznym predvolbam (defaultne pre CD). Este to si skontroluj, ako to mas nastavene.

Assigning the digital inputs•
Default settings:
COAX 1 (coaxial) – DVD3
COAX 2 (coaxial) – DVR
OPT 1 (optical) – CD
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkes 17. 4. 2021 12:16

Díky pánové a jak to mám přiřadit
tinkes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 17. 4. 2021 12:43

Podívat se do manuálu..?
str. 37
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkes 17. 4. 2021 16:11

A je někde česky?
tinkes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2021 17:12

Zkus vědro,milá Lízo :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vohrada123 4. 10. 2021 10:30

Mám vyzkoušené na OLED B1, že opravdu (bohužel) při současně aktivním repro TV a optickém výstupu jde z optiky pouze PCM 2.0 (nezávisle na tom, jaký formát zvuku má zdroj). Aby se do optiky dostal formát zvuku např 5.1, musí být aktivní pouze optický výstup (a ten samozřejmě nastaven tak, aby zvukový formát zdroje zachoval). Nevím důvod, ale je to tak... :hm
Vohrada123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vohrada123 7. 10. 2021 08:46

Tak už mám i vyjádření přímo od LG:
"Nejedná se o vadu televizoru. Procesor nedokáže zpracovat dva různé kodeky, které pošle do rozdílných výstupů. Jelikož jsou reproduktory televizoru stereo, bude v tomto formátu také zvuk z optiky. Skutečně je jedinou možností nastavit samostatný výstup zvuku pouze na optiku."
Vohrada123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EisySK 7. 10. 2021 09:38

no to sa dalo cakat....
naco chces mat zapnute oba zvuky/vystupy? ved pocuvam len zvuk z TV , alebo pocuvam zvuk len z AVR ci SB? Ci som sa nekde stratil a nepochopil?
EisySK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmirex 5. 3. 2022 14:02

Zdravím,mam LG OLEDA1,optikou propojeny stary receiver SONY STR DB 830,telka nastavena pouze na optiku,zdroj 5.1,(z flash i z netflix),receiver stale ukazuje PCM,v telce nemuzu najit prepnutí opt.vyst.na 5.1,uz fakt nevim,se starou tel. samsung nebyl problem..
mmmirex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt33 5. 3. 2022 16:46

V nastavení zvuku je digitalny zvukový vystup su tam dve možnosti pcm a automaticky .
matt33
Junior

Odeslat příspěvekod mmmirex 6. 3. 2022 14:47

Dekuji za rychlou odpoved,bohuzel stale nejde,vystup dig.zvuku je neaktivni(ztmaveny),je tam pouze aktivni LG Sound sync(v sekci Zvukovy system LG).
Jeste sem prihodim kratkou odpoved z servisu kteremu nerozumim
"Pres opticky kabel lze jen u SPDIF a ne pres jack 5.1."
kde stale delam chybu??
mmmirex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt33 6. 3. 2022 16:30

Lg sound sync musi byť vypnuty vtedy sa da prepnut zvukovy vystup na automaticky.
matt33
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků