Televize 55" za cca 20 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 9. 4. 2021 11:00

Máte prosím někdo zkušenost jak u těch LG BX a CX funguje bluetooth suround?

Zkoušel jsem se něco dočíst např. - https://www.avforums.com/threads/blueto ... y.2283058/ ale úplně nechápu jestli a jak to funguje. Zda stačí jakékoliv reproduktory, které umí bluetooth (nezávisle na značce) a pak fungují, jako zadní pokud je zvuk v 5.1 a nebo pokud jezvuk u filmu jenom 2.1 tak pouze doplní televizní repro?
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 9. 4. 2021 11:07

Pavle, rozhodovat se mezi OLED a VA LCD, jen na základě YOUTUBE videa, na které předpokládám koukáš na LCD monitoru, není právě šťastné. Na srovnávání barev se vykašli, jak píše Kvok, to umí každý Youtuber, nastavit intenzitu a teplotu barev tak, aby vyšel hezčí obraz na tom panelu, který chce. Lepší srovnání najdeš na RTINGS
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/bx-oled
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 4. 2021 12:14

Nevím jestli ti to pomůže:
https://www.youtube.com/watch?v=EQK5HZm77DQ
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 9. 4. 2021 17:21

Tak teď už snad jen jestli BX nebo CX jinak v té cenové kategorii asi nic moc není, že?

Na Alze by měla být příští víkend kend sleva na Tv 20% nevím jestli na všechny ale mohl bych se pak dostat na ceny 20 - 25 a to už by u nás prošlo �
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 15. 4. 2021 08:18

Uvažují o koupi Philipsu 55oled855 místo původně plánované Lg 55CX. Mohl by mi prosím někdo poradit jaké zásadní rozdíly mezi?

LG CX a Philips 55OLED855

Já jsem postřehl ambilight, WebOs vs Android TV a dál se moc nechytám...

místo CX s Cashbackem za 30 000Kč koupit Philips v akci za cca 25 000Kč. Tak si chci nějak porovnat jestli ta LG za těch 5000Kč navíc náhodou nestojí.

Moc děkuji
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 4. 2021 09:38

CX má podporu 4K@120Hz, VRR, HGiG, tzn. hlavně herní záležitosti.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 15. 4. 2021 10:28

Takže pokud netoužím po ambilight, tak vzhledem k tomu že stojí teď v akci obě televize 25 000Kč, tak raši LG?

Nenašel jsem srovnání jejich panelů na rtings ani nikde kolem. Netušíte jak si stojí v rámci obrazu a odezvy systému?
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod gonzo18 15. 4. 2021 13:21

Electroworld má teď LG CX v akci za 25 500,-. CX má víc HDMI 2.1 portů. WebOS je subjektivně nejlepší OS pro TV v současné době a pak je tu již zmíněná frekvence 120Hz.
LG jinak funguje svižně a menu je přehledné a pohodlně se jím pohybuje díky magic motion ovladači.
gonzo18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 15. 4. 2021 14:24

kvok píše:CX má podporu 4K@120Hz, VRR, HGiG, tzn. hlavně herní záležitosti.


Tady jestli jsem to pochopil správně,tak si zrovna na tyto funkce stěžují, že nefungují jak mají a update se slibuje už rok a kde nic tu nic?

(Ale jinak objednáno na Elektroworldu, sice jsem uvažoval ještě počkat co akce na Alze od zítra, ale už jsem to nevydržel.)
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 4. 2021 15:37

Které problémy? Obecně u žádné značky to není bez problémů, ale u LG CX už snad všechny opravy co měly vyjít vyšly (blikání u nižší frekvence v rámci VRR v temných scénách je vlastnost panelu a firmware to nespraví, ani v OLED panelech 2021 to ještě není vyřešené).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 21. 4. 2021 18:45

Tak mám nakoupeno LG 55 CX v ElectroWorldu za těch cca 25000Kč a k tomu registraci na LG.cz takže za nějakých 23 000 Kč.

První dojmy po dvou dnech (Netflix, youtube a jeden film stažený ve 4K).

- 4K je super
- větší úhlopříčka než předchozích 107" taky výborné, díváme se z cca 2,2 metru
- pozorovací úhly a černá barva taky dobrý
- trošku jsem ale musel stáhnout pár věcí, protože nás po chvilce trošku bolely oči, ale už je to nastaveno k plné spokojenosti všech
- zvuk oproti předchozí 8 let staré plazmě od Panasoniku taky lepší, ale to 14 let staré domácí kino co jsme používali, tak mělo stále o dost lepší zvuk (už nejde připojit)
- barvy taky výborné
- ovladač zajímavě řešený akorát doruky
- systém svižné reakce, přepínání programů o fous pomalješí, ale stále dobrý

- jestli ta BX je jen lehce horší, tak bych se jí vůbec nebál

- stojan mohutný a částečně kovový, akorát televize s takovou plochou je přišroubována 4x pidi šroubečkem na ploše cca 10x25cm, takže úplně dobrý pocit z toho nemám (na stěnu jí dát bohužel nemůžu)
- taky tloušťka televize - dost tenká, ale za mne z toho taky nemám dobrý pocit, kolem TV stolku se chodí k oknu a jak do toho někdo drcne tak nevím nevím, měl bych lepší pocit z trošku mohutnějšího provedení. Předtím ten panasonic se ani nehnul, tohle se hýbe celkem dost.

Takže po všech stránkách kromě stojanu a šetření plastu na krytu panelu za mne super.
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 22. 4. 2021 14:09

Gratuluju ke koupi, určitě budete spokojení. Já osobně doporučuju si zkontrolovat, že máš vypnuto Motio Pro, nebo True motion, nebo jak se to dopočítávání obrazu jmenuje. V úplné tmě a bez zadního tlumeného osvětlení může být ten kontrast až nepříjemný pro oči. Ta tenkost panelu nahoře nebudí důvěru ani u mě, ale nevím o nikom, kdo by ho "zlomil". Oled panel běžně bývá i ohebný, tak to možná nějaké drcnutí umí vypružit.
Mrkni se na to domácí kino, jestli nemá optický vstup, pak bys ho určitě připojil. Nebo se dá koupit nějaká krabička, co by zvuk převedla z optiky na CINCH.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2021 14:52

Jo to já vím o člověku co to zlomil, protože byl frajer a TV vybaloval a věšel sám. Kupodivu to vyreklamoval.
Ale takhle je prostě OLED technologie dělaná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 4. 2021 20:54

Ahoj, já kupoval CX55 měsíc zpátky a připojil jsem k ní taky určitě 20 let starou věž, normálně káblíkem do jacku pro sluchátka (nutno navolit linkový výstup). Divil bych se, kdyby to tvoje kino nešlo připojit (a dokonce i ovládat skrze ovladač). Určitě to ještě zkus, tahle telka má opravdu nadstandardní možnosti připojení zvuku :)
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 4. 2021 22:29

Je nekde jeste takova akce nebo byva opakovane? Hledam OLEDku kolem 20k Kc :). Dekuji za info.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků