Televize 55" za cca 20 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod roman2277 23. 4. 2021 10:05

Už jsi to propásl.Ale bude v květnu Marianne v prodejnách.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 24. 4. 2021 19:20

PoliceCollector píše:Ahoj, já kupoval CX55 měsíc zpátky a připojil jsem k ní taky určitě 20 let starou věž, normálně káblíkem do jacku pro sluchátka (nutno navolit linkový výstup). Divil bych se, kdyby to tvoje kino nešlo připojit (a dokonce i ovládat skrze ovladač). Určitě to ještě zkus, tahle telka má opravdu nadstandardní možnosti připojení zvuku :)


Já mám tohle:
Miniaturní DVD kino MCD515/12
https://www.philips.cz/c-p/MCD515_12/-

-- 24. 4. 2021 20:56 --

tanguero píše:Gratuluju ke koupi, určitě budete spokojení. Já osobně doporučuju si zkontrolovat, že máš vypnuto Motio Pro, nebo True motion, nebo jak se to dopočítávání obrazu jmenuje. V úplné tmě a bez zadního tlumeného osvětlení může být ten kontrast až nepříjemný pro oči. Ta tenkost panelu nahoře nebudí důvěru ani u mě, ale nevím o nikom, kdo by ho "zlomil". Oled panel běžně bývá i ohebný, tak to možná nějaké drcnutí umí vypružit.
Mrkni se na to domácí kino, jestli nemá optický vstup, pak bys ho určitě připojil. Nebo se dá koupit nějaká krabička, co by zvuk převedla z optiky na CINCH.


Děkuji za nápovědu. True motion zkusím buď vypnout nebo nějak nastavit. Nikdo doma nedokázal říct proč, ale u rychlých scén se nám obraz nějak nelíbil. Tak to přenastavím a uvidíme :-)

( Obraz> Nastavení režimu obrázku> Možnosti obrázku. Odtud můžete nastavit různé úrovně pro TruMotion: )
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 26. 4. 2021 09:24

Vypnutí True Motion je kvůli Soap Opera efektu, zvlášť u filmů mi tohle leze na nervy, všechno pak vypadá jak renderované v PC a ne reálně nasnímané kamerou.
Ty rychlé scény většinou nejsou problém TV, ta je rychlá dost, ale problém datového toku a komprimačních algoritmů. Nechci se pouštět do detailů, velice zjednodušeně, 4K znamená 8 milionů bodů, pro kazdý bod 10bitů informace o barvě a jasu, to máme 80 Mb a obrazová frekvence v základu 24fps, to je 1,9Gb/s nekomprimovaně. Na dvouhodinový film to je 7200 sekund, 13.68Tb dat, nebo 1.7TB, což je jeden plný harddisk.
A kolik jen tak pro zajímavost, má tvůj stažený 4k film? Tipuju max 20GB, takže komprimace 80 krát a to prosím ztrátová komprimace, kdy nejméně trpí statický a pomalý obraz, naopak rychlé změny v celé ploše obrazu jsou největší problém. Dopočty přes True Motion můžou ošidit oko, ale když si vemeš, že se z brutálně komprimovaného signálu dopočítávají další snímky připomíná mi to pletení biče z jednoho páchnoucího materiálu.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 26. 4. 2021 18:15

Já mám tohle:
Miniaturní DVD kino MCD515/12
https://www.philips.cz/c-p/MCD515_12/-

No však tam máš minimálně AUX vstup (to samé co mám na věži i já)tak to zkus připojit do jacku na sluchátka a nastav linkový výstup a mělo by to hrát.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků