LG OLED 55EG9A7V nebo starší Sony KLD-55W805C

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kosumberak 16. 4. 2021 21:43

Ahoj všem, jdu k vám pro radu.
Mám doma asi 7 let Sony KLD-55W805C a jsem s ní nad míru spokojen - hezké barvy, pěkná černá, dobrý jas, 100Hz, aktivní 3D - ve své době poměrně dobrá.
Nyní sem od strýce dostal nabídku, že mi ji vymění za FullHD OLED z roku 2017 a to model LG 55EG9A7V. Do zasedačky mu prý stačí ta má a domů kupuje novější oled.
Chci se zeptat - myslíte si, že je to dobrá výměna? Přestože je to OLED, ta SONY stále vůbec není špatná a nechci si pohoršit. Jde mi hlavně o obraz.
Zde jsou mé myšlenky:
Mám rád vysoký jas - SONY má 400nit, LG Oled 300 - tím si asi pohorším, ale ta černá za to asi stojí?
LG OS je pomalý, SONY android poměrně rychlý, ale tím, že mám apple TV a přes tu jede vše, tak by mě to nemělo trápit. Anténu ani nemám zapojenou, opravdu vše děla ATV.
Na sony vše ovládám apple ovladačem - to je pro mě důležité - Apple TV probudí TV a ta probudí soundbar - to by mělo umět i LG (ARC + HDMI CEC - LG Simplink)
co myslíte, mám ty TV prohodit? U sony mě v hodně tmavých scénách trochu trápí backlight bleed - světlé fleky na okrajích... OLED zase zřejmě bude ve světlých barvách tlumit jas... každá má něco :)
Prosím o radu..
děkuji moc
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 17. 4. 2021 08:57

Mně CEC u LG funguje bez problémů, sama si zapne receiver, centrum s Kodi atd. A Apple TV nepotřebuješ, TV ji má v sobě. Má na to aplikaci, na TV jde poslat obraz i zvuk přea Airplay jak z iPhone, tak z Macu (ale netuším jestli je to i u toho tvého modelu, mám B9).
Obraz OLED je podle mě někde úplně jinde než jakýkoliv obraz LED. Lidi hodně argumentují nižší svítivostí, než je u LED technologie, ale ten obraz je už v základu dost jiný a nemám pocit, že by TV nějak míň svítila a rozhodně nemám jas ani zdaleka naplno, spíš naopak. Takže za mě si určitě hodně polepšíš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 17. 4. 2021 09:04

Dobrý den, je to otázka kompromisu a preferencí. Pro mě LG 55EG9A7V nebyla. Když pominu horší jas, horší zobrazení velkých bílých ploch ( zasněžená prosluněná krajina - šedivá), tak jsem vnímal špatné zobrazení pohybu. Zobrazení třeba "Hobbita" a podobných filmů vypadá špatně. TV neprokresluje rozumně "plynule", vznikají nehezké interpolační artefakty, můžete nastavovat jak chcete, nic nepomůže. Však si to vyzkoušejte sám. Jinak LG 55EG9A7V pro sledování běžného tv vysílání měla obraz velmi pěkný.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 4. 2021 09:46

Co tak se jet na to LG podivat, nez se pustis do akce kulovy blesk :) Treba ti fakt nesedne, par lidi to fakt jak se rika, taha za oci. Vetsinou to je ale jen spatnym nastavenim. Maleho jasu bych se nebal, u te celoplosne bile to asi bude videt vic, ale pokud nejsi fanda lyzovani, asi te to nemusi moc trapit.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků