TV 60"-65" do 25 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nikson 20. 4. 2021 22:08

Zdravím,
vybírám novou TV do obýváků. Předem přiznávám, že se v tom úplně neorientuji, dost jsem ho toho načetl tady na forum nebo nastudoval z youtube, ale stále v tom mám trochu hokej :).

TV bude v panelákovém bytě, vzdálenost tedy cca 3 metry. Přemýšlel jsem nad 65",jen nevím jestli už to není moc na tuhle vzdálenost.

Primárně na sledování Netflix, youtube a klasická tv. Sport nesledujeme vůbec, takže čáry za míčem mne netrápí :). Chtěl bych už přípravu na PS5, když vyjde nějaký zajímavý titul tak hraju celkem dost, ale zase po internetu nehraju téměř vůbec (nevím jestli je v tom z pohledu TV rozdíl)

Budget mám cca 25 000, chtěl bych nějakou klasickou značku (LG, Samsung, Sony, Philips...) - ne tedy žádné jvc apod. (vím, že to možná není úplně správné kritérium, je to pro mne spíš takové pocitové :)

Zatím jsem koukal na LG 65NANO90, ale budu rád za tipy/rady :)
Nikson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 21. 4. 2021 15:24

No ty nové herní funkce (4K@120Hz u Xbox a PS, VRR + ALLM zatím u Xboxu a v budoucnu snad u PS) jsou běžnější až u letošních modelů, které se teprve pomalu dostávají do prodeje a jsou dost drahé. U loňských je nabídka menší a momentálně asi do 25k neseženeš lepší alternativy k NANO90. Byly by to Sony XH90 a Samsung Q80T/Q90T/Q95T, ale aktuálně jsou nad limit.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikson 21. 4. 2021 17:44

Děkuji, ta Sony a Samsung už jsou cenově trochu moc, takže LG zatím vede.

A tedy 65" je do paneláku ok? Máme teď relativně malou TV, tak si to nedokážu moc představit. Abych nemusel koukat každým okem koukat do jiného roku :)
Nikson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merkury 21. 4. 2021 19:06

Vůbec se toho neboj na 3 metry je 65" ideál možná by to chtělo počkat nedávno se dal ten Samsung koupit za 25t já koupil v akci Tu Sony za 25t.
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod damianx 25. 4. 2021 09:07

Já koukám ze tří metrů na 92 palců a přijde mi to v pohodě.
damianx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 26. 4. 2021 15:16

Prejsť z malej uhlopriečky napr. zo 42" na 65" je celkom šok a né že né !!!, našťastie oči a mozog si rýchlo zvyknú na túto zmenu, mne to trvalo asi 7-10 dní, prechádzal som zo 42"na 55", neskôr už som začal rozmýšlať, že by som zniesol aj 65-ku, sedím tiež cca. 3 metre od TV, čiže tohto by som sa nebál, čo ale môže byť problém, na ktorý si oči a mozog asi nezvyknú nikdy je zlá kvalita zobrazenia menej kvalitného obrazu /STB, DVB-T atď./ na tak velkom displeji ... :hm
starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků