Televize 15-20t k STB Arris. Koukám na LG 55NANO91

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 5. 5. 2021 08:06

Můžete mi poradit s TV, tak jen do 15-20 tis., prosím?
Chápu, že OLED je pecka, a že mi třeba model na který koukám pomluvíte, ale zkusím to...

Napíšu co chci a třeba mě někdo navede:
- Konektory asi dnes všechny dostupné. Tohle asi neřeším, nic zvláštního nepotřebuji. Aktuálně mám do TV zapojený 1x HDMI, 1x USB, 1x optický výstup a 1x IR vstup. Víc ani nehodlám rozšiřovat.
- úhlopříčka 55", víc nedám do stěny
- Mirror Screen s telefonem, mám Android 11
- aplikace YT, Netflix (web. prohlížeč a hry nepotřebuji)
- samozřejmě jako všichni - ať je to co nejlepší, ale ať to co nejmíň stojí

No a teď co mám za přání:
- viděl jsem na YT video jak chlápek ovládá TV LG na mobilu. Na displeji telefonu jezdil prstem a na TV měl "kurzor myši". To ale asi obstará nějaká appka z Obchodu Play. Na mojí aktuální Samsung 55" toto není. I když je, ale pouze mám touchpad na dálk. ovladači
- chci televizi na dalších 8 let. Zhruba. Takže se trochu bojím OLED. Ale to asi trochu předjímám...
- na TV se koukám z 95% jen na TV přes STB. IR vstup mi udělá to, že používám jen DO k STB a po zapnutí STB se mi zapne TV sama. Trochu dětinský požadavek, ale tohle chci, aby aspoň HDMI uměl. Myslím, že snad ano a má to už dnes každá TV. (STB mám Arris VIP4205)
- nepotřebuji barvičky vzadu, nepotřebuji bezrámečkový designy a tenký boční profil

Koukám na LG 55NANO91. Asi kvůli ceně, ale i proto, že by měla vše splňovat. Otázka jestli do nějakých 20k nenajdu nějakou o dost lepší TV. Pokud možno Samsung a Panasonic už ne.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 5. 5. 2021 09:12

LG nabízí "magic remote", kdy i dálkové ovládání ovládá kurzor v TV obdobně jako myš počítač. A ten ovladač je dodáván k většině LG TV s výjimkou těch nejlevnějších, ke kterým se dá nicméně dokoupit následně. Za mě lepší řešení než matlání po displayi.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 5. 2021 09:27

Tady mě překvapila dost dobrá cena ;-) , pro někoho, kdo by rád dostupnou LG "55" OLED TV
https://www.okay.cz/oled-televize-lg-ol ... -cm/#nopop .... 23,5 k po slevě - zbývají 4ks, tak honem :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 5. 5. 2021 10:24

Chtěl bych se vyhnout drahé TV. Minulá Samsung mě stála 39 a buď to nevyužiji nebo nevím. Nemám z toho pocit, že mi to přinese bůh ví co. Je pravda, že technologicky byla opravdu v době nákupu TOP. Dnes co má, to už má snad každá TV za míň než polovinu....

Děkuji za info o ovladači, to se mi celkem líbí tady to. U Samsungu to ještě i někdy dnes použiju. Cena 23 a podobně je z mého pohledu už dost, i když ta technologie takto stojí. Pardón. Snad najdu něco jiného...
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 5. 2021 19:16

Kup co sis vybral 15200,- to jde
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 5. 2021 20:38

Ipanema píše:- chci televizi na dalších 8 let. Zhruba. Takže se trochu bojím OLED. Ale to asi trochu předjímám...


Moc si to nemaluj.



Navíc ta Nano je IPS - pokud chceš sledovat hlavně večer, tak to nemusí být zcela ideál kvůli podání černý, kontrastu - https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano90-2020
https://www.youtube.com/watch?v=REJplBJVp9E - nano90 není moc top - nehorší se jí barvy, když se vychyluješ z kolmé osy, ale to je tak všechno.

Od OLEDu to má extrémně daleko kvalitou.

Jak tady bylo zmíněno, tak OLED LG nebo klidně v H55U8QF, 55XH9096, 55C815, které by na ty filmy mohly posloužit všechny daleko lépe.
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků