Přehrávání full HD a 4k filmů na televizi s HDR

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lordpcman 20. 6. 2021 10:31

Dobrý den, vrtá mi hlavou jedna věc. Já vím, není to možná ideální řešení a je značně zastaralé, ale mě to vyhovuje, hlavě je to pro mě pohodlný. Na noťasu pustím film připojím HDMI kabel (vím na 100% že HDR umí) a sleduji na TV Sony KD-75XH9505 (myslím si celkem dobrá telka na filmy a slušný zážitek z HDR) chápu že film musí HDR obsahovat. Přenese se z noťasu přes ten HDMI kabel i to HDR nebo jak dosáhnou toho, že film co to obsahuje HDR mi i to HDR zobrazí na televizi?
Přeji pěkný den
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 20. 6. 2021 11:17

Záleží, aký používaš prehrávač, či posiela aj HDR do TV. Ja to robím tak, že cez madVR robím konverziu z HDR do SDR (ale je možný aj HDR passthrough samozrejme) ešte v počítači.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 20. 6. 2021 14:37

Používám VLC média player
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 20. 6. 2021 15:20

Skúšal si vo Windowse zapnúť HDR?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 20. 6. 2021 20:41

Jo to mám zaplé ;)
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 6. 2021 06:03

1. Najjednoduchsie, avsak trochu otravne mas skopirovat film na usb kluc/disk a prehrat ho vo VLC priamo v TV.
2. O nieco elegantnejsie je nazdielat zlozku s filmom na sieti a prehrat to vo VLC priamo v TV.
3. Uplne najlepsie a najpohodlnejsie je vlastnit NAS a prehravat z neho vo VLC priamo v TV.

V tvojom pripade je asi najvhodnejsi bod cislo 2.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 21. 6. 2021 06:58

Děkuji navečer jak budu doma vyzkouším bod 2. Pěkný den přeji
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod Lordpcman 21. 6. 2021 17:23

Já se na to vy*eru. Je to v pi*i. Historie se opakuje. Bod 2 paráda jede to, ale pustím a zvuková stopa 5.1 (na 100%) DTS, ukazuje na receivru výstup PCM 2.0 co to je za pi*ovinu. Přitom při stejném nastavení televize (přehrávání pc, připojení přes HDMI kabel do TV a zvuk dalším HDMI kabelem do receivru) vždy zapne na receivru správně ten zvukovej formát a počet kanálů co ta zvuková stopa zrovna přehrávaná obsahuje. Se*re mě si stím hrát. Ve VLC skoro žádné nastavení ohledně zvuku není a v menu telky také moc nee.
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 6. 2021 18:16

Android TV - nainstaluj KODI a přehrávej z flashky.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 22. 6. 2021 06:28

Lordpcman píše:Já se na to vy*eru. Je to v pi*i. Historie se opakuje. Bod 2 paráda jede to, ale pustím a zvuková stopa 5.1 (na 100%) DTS, ukazuje na receivru výstup PCM 2.0 co to je za pi*ovinu. Přitom při stejném nastavení televize (přehrávání pc, připojení přes HDMI kabel do TV a zvuk dalším HDMI kabelem do receivru) vždy zapne na receivru správně ten zvukovej formát a počet kanálů co ta zvuková stopa zrovna přehrávaná obsahuje. Se*re mě si stím hrát. Ve VLC skoro žádné nastavení ohledně zvuku není a v menu telky také moc nee.


Vo VLC si vies vybrat zvukovu stopu (ak ich je viac). Pripadne mozes to skusit aj cez Kodi, ako spomina kolega, ale to je taky tazkopadny a pomaly kus sw, tak si ziada trpezlivost. :-)

Inak to zdielanie si poriesil cez SMB alebo nejaky iny sposob?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 22. 6. 2021 06:54

No nevím ako. Prostě jednoduše ve Win pravým na složku, vlastnosti a tam dal zdílení. Ono to jde jinak? Lepší možnost?
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 22. 6. 2021 07:16

No a úplně nejlepší je pořídit MMC za 1000,- nahodit CoreELEC a můžeš užívat kvalitu jako z Bluray UHD placky. Win a HDR nikdy nebude dělat dobrotu.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod michalko58 22. 6. 2021 11:51

Lordpcman píše:No nevím ako. Prostě jednoduše ve Win pravým na složku, vlastnosti a tam dal zdílení. Ono to jde jinak? Lepší možnost?


Na Win mozes pouzit aj rozne media servery, ktore to video predzuju. NAjlepsi sposob je vsat to klasicke zdielanie ako si dal ty.
Ked das ten subor na usb disk, prehra ti vsetko plne ok?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 6. 2021 14:33

Schvalne vyzkousim, jak se chova to nejvic hdr jak muze byt, ulozim ho na pc a pustim na tv, pak dam vysledek (btw. neverim, ze to blbne, pokud se to netranskoduje, tak jsou to jen jednicky a nuly a cisty stream a to musi dojit na tv jak ma)

Edit, tak sorry, ted to nejak hapruje, sice to nepise HDR, ale asi to je HDR, u dema na forza horizon to teda sviti z tech svetel neuveritelne moc.

Tak nevim, nejak mi hapruje mezzmo server nebo sit, nicmene kdyz to hodim do serviio serveru, tak to KODI detekuje jako HDR a tv taky automaticky zapne HDR, interni prehravac nejak nevi, ale z mezzma to mam pocit daval... nemam ted cas to ladit, vic, ale u me teda kodi detekuje vse spravne i u ostatnich
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lordpcman 11. 7. 2021 17:08

ladik1983: Omlouvám se, ta 1000,- (nebo prostě nějak tak přibližně kolem) by se mi hodně líbilo - kdyby se to oproti pouštění z pc přes kabel povýšilo kvalitou blíže k Blu-Ray
Co je to MMC a nějaké doporučení teda kolem těch 1000,-
Moc děkuji a mějte se fajn :)
Lordpcman
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron