OLED, DirectLED, jina technologie?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 18. 8. 2021 18:55

jito: tak si pohledej na internetu. Souvisí to často s červeným tlačítkem HbbTV, které sama Sony na svých stránkách doporučuje deaktivovat, pokud k restartům dochází.
A tady máš nějaké zkušenosti uživatelů:
https://www.parabola.cz/forum/topic-102367/

-- 18. 8. 2021 20:00 --

csport: moje zkušenost je taková, že jsem nemusel NAS vůbec hledat, TV si ho našla sama. Akorát na tom NAS musí být Media server, aby fungovalo DLNA, ale zrovna u Synology je tam standardně nainstalovaný a spuštěný po prvním zapnutí. A samozřejmě musí být TV a NAS na stejné síti.
Takže u kolegy z práce to bylo spíš těžké neumětelství.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 18. 8. 2021 19:13

martas38: no nevim, jestli to bylo neumetelstvi. Sef je sefem lokalni TV, maji tam techniky, kteri jim instaluji desitky TV (vcetne NAS), vcetne programatoru, kteri vyvijeji apky pro TV. Nevim presne, co za tim bylo, ale nerozchodili to.
cport
Junior

Odeslat příspěvekod jito 18. 8. 2021 19:19

martas-tento tvůj názor tady zveřejňuješ pořád dokola.
Mě HbbTV funguje normálně.Co tam máš dál?
Ta diskuze řeší modely z roku 2011-2017 a Android 8.
Nebude problém tam?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 8. 2021 19:41

cport až budu zítra doma, hodím sem fotku, jak LG OLED B9 vidí NAS a umí z něj hrát.
A rozhodně se nepovažuji za nějakého IT odborníka. Prostě měli něco chybně nastavené, patrně na NAS. Mě to jede a používáme to prakticky denně a není důvod, aby to na jiných TV LG s WebOS nejelo.
Pro ty méně zdatné například zde:

https://www.youtube.com/watch?v=xpintKG ... l=Techable

jitoi: ok, je to jen můj názor. Ale pokud je problém s restarty i u starších TV, tak je něco sakra ŠPATNĚ se Sony!!! Nejsem příznivcem Androidu a je pro mě lépe, když není ani v TV, ani v telefonu, ani v žádném TV boxu a podobně. Jediné místo, kde ho musím tolerovat skrz streamovací služby je DAP, ale na něm naštěstí není klasický Android od Google, ale značně upravená verze nějakého Open Androidu.
Naposledy upravil martas38 dne 18. 8. 2021 19:44, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 18. 8. 2021 19:43

martas: posilat foto nemusis. Ja ti verim :) A jak je to s temi MKV? Mas s tim problem?
cport
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 8. 2021 19:45

Nemám, ty 4K HDR filmy jsou prakticky výhradně v tom formátu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 18. 8. 2021 20:01

Tak podle tvé logiky,že Sony před x lety udělal SW chybu,tak od té doby jsou logicky všechny Sony špatné,a Android taky-zajímavá filozofie.
Už se tedy těším,až v tvé LG něco nepůjde,tak co si půjdeš koupit jiného....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod konevki1x 18. 8. 2021 20:20

Tak tez se podelim o sve zkusenosti. Drive jsem mel top model od samsungu obraz slusny, celkove jsem byl spokojeny az na to DLNA a celkova podpora kodeku ale to je u vsech vyrobcu. Vyresil jsem to koupi HTPC a byl jsem spokojen. Kdyz odeslo do kremikoveho nebe HTPC tak uz jsem poridil jen androidi krabicku z ciny a vse zase fungovalo i kdyz uz to nebyl takovy komfort musel jsem pouzivat 2 ovladace. Pak odesla TV tak jsem poridil philips s androidem a byl jsem opravdu mile prekvapen. I kdyz nepatrim k nejnarocnejsim uzivatelum tak vse co potrebuji to proste funguje kodi, youtube, spotify, chromecast a karaoke. Opravdu nepamatuji jediny restart nebo zamrznuti coz se u te krabicky co jsem drive parkrat stalo cca 1x za rok. Letos jsem koupil dalsi tv philips a opetzatim vse funguje. Nebudu hanit jine znacky vzdy je to o tom na co tv ma slouzit LG ma bezkonkurencne nejlepsi ovladac ten je fakt uzasny ale treba pro me DLNA he stredovek ktery se nema kam posouvat. Vyjdou nove kodeky a je konec.
konevki1x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 19. 8. 2021 00:35

jito: pokud udělalo Sony chybu v aktualizaci a není to schopno roky opravit, tak je prostě problém v Sony obzvláště pokud nadále vycházejí aktualizace systému.
Případně si jen tak pro zajímavost počti tady, jeden problém za druhým, neustále něco nefunguje. To s WebOS opravdu neznám:
viewtopic.php?f=1703&t=1287722&p=12964012#p12964012
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 8. 2021 06:25

WebOS,který dodnes neumí plnou editaci naladěných programů.
Poslední hit LG TV je mizení naladěných programů.
To lze taky považovat za chybu,ne?
Snad si nemyslíš,že je LG jediný geniální a hlavně bezchybný výrobce SW?Tak to jsi hodně naivní....ty o těch chybách jen nevíš,nebo nechceš vědět.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 8. 2021 08:02

Zatím o těch chybách nevím, po skoro dvou letech se žádná neprojevila, ale předpokládám, že nic není dokonalé. Ale jak jsem psal, raději WebOS a nebo hloupý systém Panasonicu, než Android.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 19. 8. 2021 08:16

cport píše:A jak je to s temi MKV? Mas s tim problem?


S MKV problém není. Problém může být to, že LG od modelového roku 2020 nepodporuje DTS kodek pro zvuk, který jednu dobu býval v ripovaných videích obecně (tedy nejen v MKV) docela populární. Takže pár let staré ripy, které nemají alternativní zvukovou stopu v jiném kódování než DTS (třeba v AAC nebo AC3), přímo v TV nepřehraješ. Teoreticky to může být problém pro dvd a bluray disky, ale tam je jiná zvuková stopa prakticky vždy a případně se to dá řešit receiverem zapojeným k přehrávači. Pro TV vysílání a streaming to problém nepředstavuje vůbec, tam se DTS nikdy nepoužívalo.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 8. 2021 08:22

Čtu název vlákna… OLED, DirectLED, jiná technologie…
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 19. 8. 2021 08:38

Tak s OS nadstavbou muzou byt vzdycky problemy. Vidime to na telefonech. Nekdo ma Android cisty, nekdo upraveny, nekomu to funguje spise bez problemu, jiny resi technikalie. Nerad bych tu resil nejaky flame mezi OS TV :)

Mizeni programu u LG by nas netrapilo. My to mame jako zobrazovadlo na filmy (pres NAS) nebo veci z netu. Standardni TV u nas nejede. Doted jsme fungovali s projektorem, zvykli jsme na velky a na oci prijemny obraz. Mozna mene detailu, ale hezka prostorovost. Na oplatku je tu urcity nekomfort pri zatemnovani mistnosti v lete.

Nespechame na to, ale presvedili jste minimalne v tom, ze kdyz uz cca 35 tis. dat bokem, tak za OLED. Planujeme to zase mit tak cca 10 let.
cport
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků