Výběr TV 55" LG, Samsung kolem 15-20 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nick003 21. 9. 2021 09:17

Zdravím, po pěti letech jsem se rozhodl vyměnit svoji TV Samsung UE40J6272 (100hz) za lepší a větší TV.

Na TV poběží hlavně sport přes set-top box Arris (telly) a také přes o2tv aplikaci i Skylink live tv, dále pak netflix, hbo go nebo youtube. Pozorovací vzdálenost jsou skoro 4m, takže vím, že by to asi chtělo těch 65 palců, ale tam už lepší modely začínají na pro mě vysokých částkách, takže se spokojím se 55 palci. I tak to bude příjemná změna po těch 40, který mám teď.

Vzhledem k tomu, že chci dvě výše zmíněné aplikace, tak se výběr zúžil na Samsung a LG. O2 chystá aplikaci i pro televize Sony, ale vzhledem k tomu, jak dlouho to trvalo pro LG, tak na to nechci spoléhat. Zvláštní požadavky asi nemám, kromě 100hz panelu, na který jsem zvyklý. TV musí být dostupná v datartu, protože tam mám vip ceny a poukaz na 2 tisíce, ale i tak bych se nerad dostal nad hranici 20 tisíc.

Vzhledem k požadavkům (sport, netflix) a zdroji obrazu (primárně internetové vysílání), si říkám jestli není těch 20 tisíc až moc.

Můj předvýběr:

https://www.datart.cz/televize-samsung- ... cerna.html (hraniční cena 18,5 po slevách)
https://www.datart.cz/televize-lg-55nan ... ibrna.html (cena 16,7)

Pokud bych nepoznal rozdíl mezi 50hz a 100hz panelem, tak by to bylo docela fajn, protože výběr by pak byl výrazně lepší. Např. Samsung serie UE7 nebo UE8 a dalo by se jít do 65 palců.

Děkuji za každé doporučení. Jsem laik, takže ocením každou radu.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 9. 2021 13:18

O2 funguje na Android TV již dlouho, ale nahrává se tam bokem. V ČR není ofiko distribuovaná přes Play Store, což ale ve 100%ním fungování nebrání. - https://www.youtube.com/watch?v=_ZZDTZC-0KA

Youtube taky můžeš mít na Androidu bez reklam i bez nutnosti mít zaplacené YT Premium.
Je to duel VA displeje vs IPS displeje.

Samsung v tomto modelu má VA = lepší kvalita při čelním pohledu, bledší z bočního pohledu .
LG je kvalita slabší, ale výrazně se nehorší při pohledu z boku = IPS.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70a-qled

A tady přímo jejich duel, kde je to vidět přímo postavené vedle sebe: https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10

To, zda poznáš 100Hz vs 50Hz nikdo neví. Každopádně zdroje, které jmenuješ, tak jsou maximálně s 50FPS, takže nepotřebují 100Hz panel. Leda bys byl fanouškem dopočtu snímků - https://www.zive.cz/clanky/tom-cruise-z ... fault.aspx

Pokud bys krapítek přitlačil (21200,-), mohl bys mít i celkem pěknou QLED 65 - 65C725 s Dolby Vision a Androidem a 50/60Hz VA Direct LED panelem.

Na tu vzdálenost je ale i 65" celkem malá. 55" je nesmysl celkem.

To, zda budeš preferovat 100Hz nebo ne, ti řekne tvoje nastavení na současné J6272 TV. Pokud máš v obrazovém nastavení v rozšířených možnostech zapnutou funkci Auto Motion (jsou tam posuvníky - redukce vibrací a redukce rozostření), tak budeš mít 100Hz rád. Pokud to máš vypnuté (nechceš filmy atd. uměle plynulejší, živější, tlenoveloidnější), tak ti 50Hz nebude pravděpodobně vadit ani tě nebude limitovat.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 21. 9. 2021 14:45

Pokud funguje o2 funguje na androidu, mohl bys zvážit i sony 9096/9077, 65" byla v akci na datartu nebo na elektroworldu za 20k a přes VIP účty by ses na tu cenu mohl dostat. Jestli poznáš 50/100Hz rozdíl nikdo neví, ale mě z 50 hz bolí oči a to mám všechny udělátka na motion vypnutý.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 21. 9. 2021 14:59

Díky, ta KE-65XH9096 by mě vyšla na 21 tisíc, což kdybych zvažoval tu TCL zmíněnou o příspěvek výše asi šlo překousnout. Nicméně tím, že se o2tv aplikace dá takhle snadno nainstalovat na Android TV, tak se do hry dostalo o dost víc televizí, což je pro mě jako nerozhodného člověka těžký :-) Nebo jsi myslel KD-65XH9096?
Naposledy upravil nick003 dne 21. 9. 2021 18:46, celkově upraveno 2
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod nick003 21. 9. 2021 18:24

indeshit píše:Na tu vzdálenost je ale i 65" celkem malá. 55" je nesmysl celkem.

Já bydlím v garsonce, takže to je trochu jiná situace než kdybych měl televizi klasicky v obýváku, takže proto jsem si říkal, že těch 55 by mohlo stačit ať to zase není extra velký. Nicméně jsem dneska viděl v obchodě 55 a 65 a zase mě to dostalo na těch 65. Uvidíme

indeshit píše:To, zda budeš preferovat 100Hz nebo ne, ti řekne tvoje nastavení na současné J6272 TV. Pokud máš v obrazovém nastavení v rozšířených možnostech zapnutou funkci Auto Motion (jsou tam posuvníky - redukce vibrací a redukce rozostření), tak budeš mít 100Hz rád. Pokud to máš vypnuté (nechceš filmy atd. uměle plynulejší, živější, tlenoveloidnější), tak ti 50Hz nebude pravděpodobně vadit ani tě nebude limitovat.


U automotion mám napsáno Standardní a posuvníky na nule a nule. A LED clear motion také vypnuto. Takže předpokládám, že panel nemusím řešit. Je to tak?
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod storm 21. 9. 2021 19:24

Pokud máš monitor 100+hz, přepni si ho na 50/60 jestli poznáš rozdíl a nemusíš se dívat ani na film, stačí pohyb ve windowsech. Čím mín HZ, tím je vidět víc blikání panelu.
KE-65XH9096 a KD-65XH9096 jsou stejné modely 2020, avšak kvuli EU a jejich neustálýmu rýpání vyrobcům do života a rádoby šetření energie, tak se tv vyrobené v roce 2021 nebo po nějakým datu přejmenovaly na KE a tuším, že měli lehce menší spotřebu. Ale jsou to totožné modely, tak vybírej podle ceny.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 21. 9. 2021 20:28

Díky. Už jsem si myslel, že mám jasno a půjdu do té KE-65XH9096, ale je k vyzvednutí pouze na prodejně a ve většině je rozbalená, což nechci. Stejně jako KD. A 9077 je už za skoro 23 tisíc, protože VIP sleva je jen 200,- což už je hodně přes limit. Ani jsem netušil, že to bude tak těžký. Tak teď to vypadá na tu TCL za 20, pokud se neobjeví ještě něco zajimavyho.

EDIT. Ještě to doma musím pořádně změřit, protože se obávám, že to nakonec bude muset být ta 55, i když na tu vzdálenost není nic moc.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod nick003 22. 9. 2021 09:43

Ještě jsem našel Phillips OLED 55 https://www.datart.cz/televize-philips- ... -seda.html za 20 500,- Četl jsem, že problémy oledu může být vypalování obrazu, ale vzhledem k tomu, že střídám programy docela často, tak to asi nebude můj problém.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 22. 9. 2021 10:54

Naprosto přesně - nejsi telenovelista a 100Hz panel ti nebude nijak extra ku prospěchu, když bys u něj stejně to dopočítávání vypnul.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 22. 9. 2021 14:03

Tak po změření stolku to musí být 55. Vypadá to na LG Oled A1 za 19.5. To bych neměl byt zklamanej.
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod storm 22. 9. 2021 18:11

indeshit píše:Naprosto přesně - nejsi telenovelista a 100Hz panel ti nebude nijak extra ku prospěchu, když bys u něj stejně to dopočítávání vypnul.



Je uplně jedno jestli je telenovelista nebo ne, 100Hz panel umí převest lip filmy, protože filmy mají 24 fps.

Moderní panely právě umí synchronizovat snimky s Hz, ale 100Hz panely to umí líp.

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 23. 9. 2021 21:26

indeshit píše:Naprosto přesně - nejsi telenovelista a 100Hz panel ti nebude nijak extra ku prospěchu, když bys u něj stejně to dopočítávání vypnul.


OLED panel pri statickom obraze "blika" a obnovuje pixely alebo stale svietia?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 05:20

Každý zobrazovač má obnovovací frekvenci, tedy bliká a je jedno jestli je to plazma, LED, QLED, OLED atd. Ale jde o to jak rychle bliká. Dnešní OLED mají obnovovací frekvenci 100/120Hz, tedy to blikání lidské oko nezachytí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 24. 9. 2021 08:40

Bol som v tom, ze pri LCD sa krystaly pri statickom obraze nehybu, teda nema dovod blikat.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 08:44

Zkus si na PC nastavit obnovovací frekvenci 50Hz a budeš vidět jak bliká i při statickém obrazu. Je to úplně stejný princip. zobrazení, jako LCD, LED a QLED televize.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků