Výběr TV 55" LG, Samsung kolem 15-20 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pike01 24. 9. 2021 14:47

Lidem vadí spíš blikání způsobené PWM, které levnější modely TV nebo monitorů využívají pro řízení podsvícení, než nízká obnovovací frekvence obrazu.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2021 14:53

Přesně tak. Dnešním strašákem citlivého zraku je pulzní řízení podsvícení u některých monitorů a bohužel u hodně televizorů. Situace je problematičtější tam, kde se PWM pohybuje na poměrně nízkých frekvencích, kde ji citlivé oko pocítí.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 15:39

Tak to se omlouvám za dezinformace. S tímto jsem se nikdy nesetkal. Vím že lidi na to nadávali u plazmy, já jsem to nevnímal, no a před léty to dělala nízká obnovovací frekvence u monitorů, tak jsem předpokládal, že u TV to bude způsobovat 50Hz obrazovka.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 24. 9. 2021 19:46

martas38 píše:Zkus si na PC nastavit obnovovací frekvenci 50Hz a budeš vidět jak bliká i při statickém obrazu. Je to úplně stejný princip. zobrazení, jako LCD, LED a QLED televize.

Ved 60Hz ma vacsina pc monitorov.

MgX píše:Přesně tak. Dnešním strašákem citlivého zraku je pulzní řízení podsvícení u některých monitorů a bohužel u hodně televizorů. Situace je problematičtější tam, kde se PWM pohybuje na poměrně nízkých frekvencích, kde ji citlivé oko pocítí.

Pri monitoroch uz od toho nastastie vyrobcovia upustaju a vela modelov je flicker free. Dokonca aj pri notebookoch, kde to bol pred rokmi problem, zohnat model bez pwm. Mozno sa dockame aj pri tv.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 20:55

messy: já psal o 50Hz.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 9. 2021 10:50

messy píše:
MgX píše:Přesně tak. Dnešním strašákem citlivého zraku je pulzní řízení podsvícení u některých monitorů a bohužel u hodně televizorů. Situace je problematičtější tam, kde se PWM pohybuje na poměrně nízkých frekvencích, kde ji citlivé oko pocítí.

Pri monitoroch uz od toho nastastie vyrobcovia upustaju a vela modelov je flicker free. Dokonca aj pri notebookoch, kde to bol pred rokmi problem, zohnat model bez pwm. Mozno sa dockame aj pri tv.

Jak jsem měl možnost okusit na vlastní bulvy, bohužel výrobci často označí monitor jako Flicker Free, ale stejně bliká. Jen na vyšší frekvenci. Jenže ne vždy to znamená klid očím. Nedávno jsem vybíral nový monitor s určitými požadavky a byl to celkem očistec. Měl jsem dokonce s jedním z výrobců na toto téma emailovou výměnu názorů. Označit něco jako bez blikání, když tam ten kmit je, mně nepřijde zcela férové.

Nicméně kdyby se ozval dav, že prostě toto ne, budou muset řešit jinak, lépe. A to i u televizorů, kde se PWM drží, tak jak naznačuješ, ještě dramatičtěji než u monitorů. HNUS.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka