Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Lut. 5. 1. 2022 10:33

Zdravim vsechny co se potykaji s timto problemem dnes po telefonicke konzultaci ze srvisnim centrem sony mi technik zdelil ze maji aktualizaci oni jen pro odstraneni tohoto problemu kterou musi jen tecnik nahrat do televize tak zitra jsem domluven s jeho navštěvou u mně doma.
Petr Lut.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod itonek 5. 1. 2022 17:12

Napište nám potom, co a jak :-) až to tam budete mít přehrané...
itonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 1. 2022 20:01

Lepší bude, když budeš sledovat jak TV aktualizuje, zda standardně, nebo něco extra a následně mu zabavíš onen software a nabídneš nám ho tu na fóru :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pavelsuc 7. 1. 2022 20:33

Stejnou závadu jsem SONY podpoře po 3 telefonátech, kde se tvářili, že o tomhle typu poruchy slyší prvně, odeslal včera včetně videa natočeného mobilem, kde byl vidět rozpadávající se obraz při večerních zprávách.
Tak jsem zvědavý na jejich reakci a doufám, že to i u mě vyřeší co nejdříve.
pavelsuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2022 09:52

Kterou Sony máš přesně? Díky
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pavelsuc 8. 1. 2022 11:13

KD-55XH9077
pavelsuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelsuc 14. 1. 2022 13:31

Petr Lut. píše:Zdravim vsechny co se potykaji s timto problemem dnes po telefonicke konzultaci ze srvisnim centrem sony mi technik zdelil ze maji aktualizaci oni jen pro odstraneni tohoto problemu kterou musi jen tecnik nahrat do televize tak zitra jsem domluven s jeho navštěvou u mně doma.

Jak to dopadlo?
Mě dnes odepsali, že se omlouvají, ale v současné době nemají řešení situace....
pavelsuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 1. 2022 14:44

Třeba to vůbec nesouvisí, ale všichni co mají problémy s těmi artefakty v obraze mají připojení od bývalého UPC (dnes Vodafone) nebo mají i jiné operátory?
Mně se něco podobného děje u některých placených kanálů (Spectrum Home, Discovery, History Ch. apod.), ale mám 6 let starou LCD LG. Když jsem to řešil s UPC, tak tvrdili, že se v minulosti do přípojek ve zdi - krabic - dával nějaký zesilovač signálu, tak vyměnili celou tu krabici. Nicméně občas se kostičkování obrazu a výpadky projevují i teď.
Já si prostě myslím, že to má Vodafone mizerný signál, i když tvrdí opak.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2022 19:44

Dovolím si tvrdit… pokud jde opravdu o dvě/tři chybování za večer, tak se může jednat o běžný zádrhel se signálem, se kterým uživatel nic neudělá. Podobné drobné výpadky mají všichni. IPTV/satelit atp
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pavelsuc 14. 1. 2022 20:16

U mě je to opravdu o tom, že místo obrazu vidím šmouhy a kostičky, HD se nedá sledovat vůbec, SD blbě - po chvíli to přestane bavit.
Dnešní vyjádření autorizovaného servisu SONY:
Dobrý den.
Vámi popisovaný problém ( dle našich posledních informací) by měla opravdu vyřešit opravná aktualizace, kterou SONY chystá na konec tohoto měsíce.
pavelsuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2022 21:58

Věřím, že problémy lidé mají. Ale pro ty ostatní píšu, že občas kostičky není problém televizoru.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jobee78 15. 1. 2022 07:02

Jobee78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 1. 2022 09:22

To video ale není z Vodafone-UPCcable?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod pavelsuc 15. 1. 2022 10:43

Přesně jako u mě doma, UPC a CA modul
pavelsuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2022 11:34

Evidentně Sony má v tomto problém, potvrzuje to jejich podpora. Ony mají trošku možná problém i jiné televizory Sony, jen to nebude tak hromadné a u všech strojů. Nicméně je slíbena aktualizace, snad v únoru, tak uvidíme. Kdyby kdokoliv měl jakoukoliv novinku k tématu, určitě se podělte.

Díky za všechny.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka