Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tonulik 19. 1. 2022 20:19

Petr Lut má KD-55X85J, ale Jobee78 má x93j (snad jsem správně dohledával) :-]
Tonulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jobee78 19. 1. 2022 21:35

ano, omlouvám se, mám xr-55x93j
Jobee78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2022 21:40

Možná to bude chtít udělat obnovu po aktualizaci. Znovu naladit a nastavit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smileboy 20. 1. 2022 00:06

Inak, oni v popise spominaju opravu obrazu u modelov X85J/X89J. Nespominaju X93J. Je to uz k nastvaniu. Kolka aktualizacia to vyriesi, za ako dlho? Som zvedavy na XH. Ak nevyjde aktualizacia do konca mesiaca, telka ide do servisu, a dam podnet na SOI.
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod alice1805 20. 1. 2022 09:01

Mám pár dní 65X93J, je to vynikajúci TV. Nepoužívam TV na príjem terestriálneho či satelitného vysielania, takže našťastie nemusím riešiť tieto problémy.

Ale ja by som dal TV hneď do servisu, z eshopu by som si zobral inú TV, ktorú by som do 14 dní vrátil a tak by som to opakoval, kým by mi nevrátili TV v prevádzkyschopnom stave, alebo by mi vrátili peniaze za neopraviteľný výrobok.

Je to do určitej miery neseriózne voči eshopom, ale koľkokrát sa mi stalo napr. v Alze, keď som vyberal TV pre seba, či pre známych, že mi predajca povedal zoberte si oba televízory na vyskúšanie a jeden vrátite späť.

Sony má so spracovaním obrazu asi dlhodobo problémy, lebo niečo podobné som mal na 55X8005C, kde pri HDMI vstupoch boli problémy s obrazom. Aj tu to riešili dosť dlho, ale podarilo sa to relatívne skoro vyriešiť kvôli anglickému vysielateľovi Sky, ktorý tlačil na opravu.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Zbyněk P. 22. 1. 2022 16:34

Od jaké verze vám to začalo blbnout? Mám novou 55X93J a satelitní příjem přes CI se Skylink kartou funguje v pořádku. Na TV je teď verze 6.3790, tak se celkem bojím aktualizovat na poslední verzi. Kdyby to člověk aspoň mohl dát zpátky na předchozí verzi, když se to podělá. Nechápu, že to není povolené...
Zbyněk P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod itonek 22. 1. 2022 16:54

Mně na XR-65X93J od 6.4285, dnes jsem nahodil 6.4314, přeinstaloval programy, restartoval a problém nezmizel... :hm
itonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2022 17:03

Restartoval, nebo obnovil do přepravního nastavení? Jaký používáš modul a jakou kartu? Obnovu do přepravního nastavení děláš s modulem/bez zasunutého modulu?

Aktualizoval jsi ručně přes USB/automatikou v TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smileboy 22. 1. 2022 17:21

Ale v popise aktualizacie nespominaju riesenie toho problemu na X93J ....je to uz smiesne a smutne zaroven.


Pisu:
Zlepšuje všeobecný výkon televízora
Rieši problém, kedy môžete zbadať dočasne nesprávne farby na polovici obrazovky (modely X85J/X89J) ...ta aktualizacie je aj na X93J ale neopravuju na tomto modeli tuto chybu...asi im su zakaznici ktory si kupili vyssi a drahsi model ukradnuty...alebo su v takej ***** ze nevedia ake vsetky modeli chybou trpia a ani ako ju odstranit.
Naposledy upravil smileboy dne 22. 1. 2022 19:40, celkově upraveno 2
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod itonek 22. 1. 2022 17:38

MgX: Restartoval (dlouze podržel ON/OFF tlačítko a na obrazovce zvolil Restartovat), neobnovoval do továrního nastavení. Modul používám CA+ a kartu UPC/Vodafone TV. Aktualizoval ručně přes USB.
itonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2022 17:50

Když jsi u nového televizoru řešil prvotní nastavení a naladění, měl jsi už modul s kartou zasunutý v TV? Nebo jsi ho přidal až za nějakou dobu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itonek 22. 1. 2022 19:59

Kartu s modulem jsem měl vloženou ještě před prvním startem TV, protože to mám komplikovaně řešené v obýváku.
itonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2022 21:31

OK. Ptám se jen ze zvědavosti. Takový postup se dříve doporučoval. Navíc lidé by pak chtěli doplnit modul s kartou za běhu, což rozhodně není vhodné.

Tobě doporučuji zkusit obnovu přepravního nastavení a nové naladění a nastavení telky. Třeba se problém vytratí, či alespoň utlumí. Ještě před tím zkus odpojit TV od zdroje napájení, a to minimálně na pět minut.

-- 22. 1. 2022 21:33 --

Koukal jsem na německý web Sony, kde mají aktualizace připravené i pro další modely. U nás konkrétně tyto zatím k dispozici nejsou. Přijdou se zpožděním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jobee78 23. 1. 2022 15:55

Lidi, zjistil jsem jednu věc... Když sledujete jeden kanál, který vám dává artefakty, zkuste odpojit anténní kabel a vrátit ho zpět. V mém případě jsou artefakty pryč, dokud nepřepnu na 2 nebo 3 kanály.
Jobee78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod itonek 23. 1. 2022 17:41

MgX: tak vyzkoušeno a rozdíl téměř žádný, navíc ze zásuvky vypojeno přes 30 minut.

Jobee78: Ono stačí vytáhnout CI modul a obraz přestane blbnout.
itonek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků