Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod smileboy 23. 1. 2022 18:04

U mna tiez bez rozdielu
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2022 18:49

itonek píše:MgX: tak vyzkoušeno a rozdíl téměř žádný, navíc ze zásuvky vypojeno přes 30 minut.

Jobee78: Ono stačí vytáhnout CI modul a obraz přestane blbnout.

Díky za info.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KamoK 24. 1. 2022 11:38

Ahoj, na starom TV Sony kdl-42w705b mi odišlo podsvietenie (ktoré sa vraj nedá vymeniť) a tak som koncom minulého roku kúpil Sony xr-50x93j. TV signál mám Digi tv cez prijímač Kaon (sila a kvalita príjmu na prijmači-100%). Demo videá 4K sú nádherné ale obraz TV vysielania je oproti starému TV horší. Vidieť to hlavne pri zobrazení písmen a čísel v reklamných blokoch. Starý TV mal okraje písmen a čísel krásne ostré, na tomto novom sa to javí také rozmazané, drobné písmo nečitateľné. Režim obrazu mám osobný, hodnoty podobné ako živý, len mám nižší jas, upravenú úroveň čiernej, farby studené, ostrosť 80 a potláčanie šumu vyp. V TV je najnovšia aktualizácia SW. Kockovanie obrazu síce nemám ale tá neostrosť ma štve. Oproti starému TV som si vôbec nepolepšil. Máte niekto podobnú skúsenosť ?
KamoK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2022 18:45

Podívej se do nastavení Kaon. Jsou tam nějaké možnosti k nastavení obrazu? Předpokládám, že máš Kaon spojen s TV HDMI kabelem.

Jinak toto s největší pravděpodobností není problém TV, ale méně kvalitního obrazu u IPTV, popřípadě horšího výstupu Kaon.

U Digi neexistuje aplikace do TV, kterou by využil místo boxu? Alespoň na vyzkoušení a porovnání kvality?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KamoK 24. 1. 2022 19:57

Na tom prijímači (Kaon) mám nastavené najvyššie rozlíšenie 1080i. Čo čítam na fórach tak aplikácia DIGI GO na smart TV málokomu funguje. DIGI ponúka alternatívu k tomu prijímaču - bezkartový CA modul. Ale keď na začiatku toho vlákna tu čítam, že pri použití CA modulu obraz "kostičkuje" tak neviem. Možno sa ozve niekto, kto prešiel z prijímača na CA modul DIGI TV a podelí sa o skúsenosti.
KamoK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smileboy 24. 1. 2022 20:19

Lenze kostickovanie nieje problem Digi alebo ineho providera. Je nieco zle v TV a na to sa vztahuje zaruka. Navyse v tej istej ciselnej rade TV to na jednom kuse s rovnakym FW funguje a na inom kostickuje. Ak by kostickovalo, tak urcite servis. Inak je CI+ urcite lepsie riesenie podla mna.
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod KamoK 27. 1. 2022 09:02

Ahoj, teda ten CA modul mi zabezpečí lepší signál s vyšším rozlíšením, teda aj krajší obraz ?
KamoK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 27. 1. 2022 10:12

CA modul s příslušnou kartou poskytovatele TV služeb zajistí pouze dekódování signálu v rozsahu tebou zaplacených služeb. Je to náhrada settop boxu připojeného přes HDMI. Výhoda je v použití DO přímo od TV a vlastně se to chová jako při příjmu přes anténu - přepínání kanálů, nastavení, třídění atd.
Kvalita, rozlišení, zvuk - to vše je dáno poskytovatelem, případně tvůrcem obsahu, CA modul na to nemá vliv, ten jen umožní tento obsah sledovat na tvé TV.

V této diskusi se jedná o to, že některé modely, případně verze FW TV Sony mají problém s rozpadáváním a artefakty v obraze při použití CA modulu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombergCZ 27. 1. 2022 11:04

KamoK píše:Ahoj, teda ten CA modul mi zabezpečí lepší signál s vyšším rozlíšením, teda aj krajší obraz ?

CA modul zajisti to, ze poskytovatel TV signalu ti nevytvori ze tve drahe televize s perfektnim TV tunerem pouhy monitor (vnucenim levne krabicky = levneho TV tuneru). Nehlede na komfort ovladani jednim ovladacem, mene kabelu, mene zroutu el.energie...
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Lut. 27. 1. 2022 12:18

Me pomohla vymena desky a nainstalovani posledni aktualizace v servisu jak sem vyse uz psal.
Petr Lut.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Despos 30. 1. 2022 16:56

Takže pro laika to znamená, že kdybych si koupil X93J, tak bych při zapnutí aplikace O2TV s velkou pravděpodobností měl taky artefakty? :D
Despos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2022 17:09

Valná většina těchto problémů, jak se zdá, je spojena s integrovanými tunery. Zvláště pak DVB-C. Aplikace by teoreticky fungovat měla korektně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itonek 30. 1. 2022 17:46

Despos neměl, protože to jede mimo DVB-T/C, ale přes net :-)
itonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smileboy 30. 1. 2022 17:51

Aplikacie teda aj IPTV funguju, problemy su len v prijme TV signalu cez DVB.

Inak telky rady 9 od Sony su super pomer cena/vykon, ja by som kupil, skusil a ak by bol problem tak do 14 dni vratil. (Samozrejme treba kupit cez e-shop)
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod smileboy 4. 2. 2022 10:03

Len to ukoncim ze na moju XH mi bol vystaveny servisom dobropis.
smileboy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků